Tapety wg kategorii - Samochody

Podstawowy środek transportu, wyznacznik zamożności, a nawet w pewna forma wyrażenia samego siebie – współcześnie samochody odgrywają w naszym życiu bardzo różne role. My dla aut znaleźliśmy jeszcze jedno, może nieco zaskakujące zastosowanie – uczyniliśmy z nich motyw przewodni tapety! Samochody, jak doskonale wie każdy miłośnik motoryzacji, czasami posiadają duszę, a co najmniej charakter. Kierowcy z wieloletnim doświadczeniem zwykli traktować je jak zaufanych kompanów albo partnerów. Innym ludziom mogą natomiast kojarzyć się z wolnością, podróżą, przygodą, podczas gdy esteci docenią po prostu ich piękno oraz styl. Do której grupy byś więc nie należał, śmiało sięgnij po tapety z samochodami. To aranżacja dla fanów zarówno starych Syrenek jak i najnowszych Ferrari.


 

Tapety ścienne – auta w stylu retro

Wielu miłośników samochodów z pewnością przyzna, iż nowoczesne auta nie dorównują wdziękiem klasykom sprzed lat. Właśnie z myślą o takich osobach, w naszej ofercie znalazły się nawiązujące do starych marek tapety. Samochody w wersji retro to wzór nie tylko stylowy, ale również niosący ze sobą dawkę nostalgii. Z jego pomocą możemy łatwo zaznaczyć nasz sentyment do hitów poprzednich dekad. Taka tapeta w auta każdego dnia przypominać nam będzie również wolność jaką dawała jazda nimi, beztroskę gnania pustą szosą oraz wiecznie młodą muzykę, która leciała z samochodowego radia. Nie wahajmy się więc odbyć takiej podróży w czasie! Przenieśmy się z powrotem do lat, w których królowały Cadillaki oraz Warszawy. Wszystko to za sprawą tapety z samochodami w wydaniu retro.

Kolorowe tapety: samochody w pokoju dziecięcym

Najmłodsi uwielbiali samochody na długo zanim jeszcze Disney stworzył pierwszy film z cyklu  „Auta”. Wyścigówki, ciężarówki, radiowozy oraz wszelkie inne pojazdy goszczące na szosach fascynują małych miłośników motoryzacji. Dlatego też, właśnie z myślą o nich i ich fantazjach, powstały wyjątkowe, dziecięce tapety ścienne. Auta które je zdobią, na pewno skradną serce niejednego przyszłego kierowcy rajdowego. Wzory tego typu specjalnie utrzymane są w wyjątkowo żywej i wielobarwnej stylistyce, tak aby stanowiły wręcz zaprzeczenie nudy. Tapeta w samochody może zarówno przedstawiać ich różne modele, jak i ukazywać ruch drogowy. Zwłaszcza ta druga opcja jeszcze szczególnie ciekawa, gdyż przemieni ścianę w pokoju naszej pociechy w ruchliwe miasteczko, z rozbudowaną siecią ulic. Na takiej tapecie, samochody w wyobraźni dziecka ruszą w podróż, a kierowcy na pewno przeżyją niejedną przygodę.

Świat mechaniki: tapeta w samochody i ich części

Motoryzacyjne wzory na ścianach naszego domu nie muszą jednak bezpośrednio przedstawiać samochodów. Tematyka ta jest znacznie szersza i możemy spróbować nieco przełamać utarte schematy. Jedną z ciekawszych opcji jest sięgnięcie po nieco minimalistyczne wzory, powtarzające różne elementy powiązane z autami. Przykładem takich aranżacji mogą być tapety z samochodowymi częściami jak silnik, drążek zmiany biegów, tłoki czy zawieszenie... Inna wariacja tego motywu korzystna natomiast z przedmiotów bardziej kojarzonych z warsztatem: kluczy, puszek, kół zapasowych. Wszystkie tapety tego typu na pewno spodobają się miłośnikom majsterkowania, którzy godzinami lubią dopieszczać swoje samochody w garażach. To również dobry wybór dla wszystkich, którym podoba się stylistyka stawiająca na minimalizm. Proponowane wzory są zwykle dwukolorowe, dzięki czemu nie dominują sobą pomieszczenia, pozwalając na liczne dodatki lub też odwrotnie – pozostawiając pole do przestrzennej aranżacji, podkreślającej umiar.

Mocny akcent – ślady opon

Niekiedy siła danego wzoru wcale nie leży w jego intensywnej barwie, kontrastach albo mocno zarysowanych konturach. To często nasze skojarzenia decydują o tym, jak postrzegamy dany motyw. Również i w naszej ofercie odnajdziemy mocne, agresywne wzory tapety. Samochody sportowe, szalony pęd, ruszanie z piskiem opon – te wszystkie skojarzenia doskonale oddaje grafika ze śladami opon. Taki wzór na tapecie automatycznie doda pomieszczeniu wyrazistego charakteru. Jeżeli marzy się więc nam mocna stylistyka, pewność siebie, ryzyko i królowanie na szosach, to wybór idealny dla nas. Te tapety doceni każdy miłośnik wyścigów samochodowych i szybkiej jazdy. Sprawdzą się na przykład w pokoju młodzieżowym.

Tapety z samochodami poza domem

Nasze mieszkanie to jednak nie miejsce, gdzie dobrym pomysłem będzie tapeta z autami. Tego typu motyw możemy z powodzeniem wykorzystać między innymi w sklepie motoryzacyjnym albo warsztacie. Również bary albo restauracje, które stawiają na stylistykę retro, mogą wykorzystać motoryzacyjne tapety, aby wprowadzić nieco klimatu rodem z czasów Elvisa Presley'a.