Naklejki wg kategorii - Słodycze

Od czasu do czasu wszyscy lubimy sobie nieco dogodzić i trochę się porozpieszczać. Każdy z nas posiada swój własny, sprawdzony sposób na chwilę przyjemności, choć większość z nich dzielimy jednak z innymi. Trudno na przykład znaleźć osobę, która nie lubiłaby sięgać po słodkości. Wszelkiego rodzaju desery kuszą nie tylko przepysznym smakiem, ale również atrakcyjnym, często bardzo kolorowym wyglądem. Dlatego też w Myloview postanowiliśmy przenieść je na dekoracje. Nasze naklejki ze słodyczami mogą posłużyć jako ozdoba mieszkań i miejsc komercyjnych – cukierni, kawiarni, lodziarni, sklepów. Każdy pomysł jest dobry! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka ciekawych inspiracji na aranżacje wykorzystujące właśnie takie naklejki. Słodycze w formie dekoracji ożywią każde wnętrze, równocześnie przypominając Wam, jak przyjemne może być delektowanie się ulubionymi ciastkami lub czekoladą!

58 naklejek

 

Gdzie pasują naklejki ze słodyczami?

Zanim opowiemy coś więcej o konkretnych pomysłach na wykorzystanie naklejek z deserami i słodkościami, to najpierw zastanówmy się chwilę, gdzie będą one najlepiej pasować. Jednym z pierwszych pomieszczeń, które powinno przyjść nam do głowy jest kuchnia. To właśnie tam najatrakcyjniej prezentują się ozdoby o tematyce spożywczej i kulinarnej. Oczywiście zasada ta obejmuje również naklejki. Słodycze (takie jak babeczki, pączki, czy inne wypieki) przeniesione na kolorowe, barwne wzory doskonale będą prezentować się w formie większej aranżacji – przykładowo złożonej z kilku ozdób umieszczonych w rzędzie. Pamiętajmy także, iż naklejki niekoniecznie musimy umieszczać wyłącznie na ścianach. Ten rodzaj dekoracji może trafić także na meble lub lodówkę, co ma szczególny potencjał w przypadku wzorów ze słodyczami. Szafka, w której przechowujemy ciastka i pozostałe smakołyki, będzie wyjątkowo oryginalnie wyglądać po ozdobieniu odpowiednią naklejką. Inne pomieszczenia, w których także warto rozważyć wykorzystanie dekoracji ze słodyczami, to między innymi jadalnia oraz oczywiście pokój dziecięcy.

W świecie kolorów: naklejki ze słodyczami owocowymi

Każdy kto choć raz trzymał w rękach książkę z przepisami na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, iż istnieją dziesiątki, jeśli nie setki, różnych rodzajów słodkości, słodyczy i deserów. Niektóre tworzy się na bazie mleka, inne powstają głównie z ciasta, a kluczowym składnikiem jeszcze innych jest czekolada. Trudno jednoznacznie ocenić, które z nich są najsmaczniejsze. Na pewno jednak pod kątem kolorystyki zwyciężają słodycze na bazie owoców. Nie mogło zabraknąć ich więc na naszych naklejkach! Aby ułatwić Wam rozeznanie się w tego rodzaju wzorach, podzieliliśmy je na mniejsze grupy.

  • Owocowe cukierki i galaretki – paczka landrynek, żelek lub drażetek to prawdziwy miszmasz kolorystyczny. Naklejka przedstawiająca rozsypane słodycze tego rodzaju wypełni każde pomieszczenie tęczowymi barwami. Idealnie nada się więc do mieszkań nowoczesnych i pogodnych. Jeśli lubisz zabawę kolorem – to właśnie wzór dla Ciebie!

  • Lizaki – dla wielu osób słodycze te stanowią wręcz symbol dzieciństwa. Od zawsze produkowano je zresztą w taki sposób, aby przyciągały uwagę maluchów. Lizaki, które trafiły na nasze naklejki są niezwykle atrakcyjne i kolorowe, dlatego wzory te idealnie sprawdzą się właśnie w pokoju dziecięcym.

  • Owoce w czekoladzie – to dla odmiany wzór, który może przypaść do gustu dorosłym. Taki deser łączy w sobie najlepsze cechy swoich składników – owoców oraz gorzkiej czekolady. Naklejki z owocami w czekoladzie pasować będą między innymi do nieformalnego salonu, a poza mieszkaniem do wszelkiego rodzaju cukierni oraz lodziarni.

Czekoladowe naklejki – słodycze z bombonierki

Skoro jesteśmy już przy temacie czekolady, to nie sposób pominąć pięknie pakowanych i elegancko wykonanych pralinek. Przy okazji warto także zwrócić uwagę, jak różnorodne potrafią one być w zależności od wykorzystanego rodzaju czekolady: mlecznej, gorzkiej lub białej. Dzięki temu naklejki ze słodyczami tego typu są oryginalne, zróżnicowane i ciekawe. Wzory z pralinkami będą pasować do salonu (zwłaszcza takiego, w którym podejmujemy gości), ale i do innych pomieszczeń: kuchni, kameralnego gabinetu oraz sypialni. Zwłaszcza ostatniemu z tych miejsc dekoracje z czekoladkami nadadzą ciekawego, a nawet nieco zmysłowego charakteru.

Ciastka i ciasteczka przeniesione na naklejki: słodycze prosto z pieca

Kolejną ciekawą, a równocześnie bardzo obszerną grupą słodyczy są wypieki. Ciastka, ciasteczka, biszkopty, pierniki, muffinki – to jedynie kilka przykładowych tego rodzaju łakoci, które u nas trafiły na naklejki. Wzory z wypiekami wydają się być najbardziej uniwersalnymi z „słodkich” dekoracji. W zależności od potrzeby możemy umieścić je niemal w każdym miejscu. Także w ich przypadku warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach spójności kolorystycznej.