Naklejki wg kategorii - Alfabet

Alfabet – jedna z pierwszych rzeczy, które poznaje każde dziecko w szkole Łaciński składa się z 26 znaków (choć oczywiście z wariacjami w poszczególnych krajach). Dla odmiany pismo chińskie posiada ich ponad 5000, aczkolwiek językoznawcy nie uznają tego systemu za alfabet zgodny z definicją... Pomińmy jednak te naukowe spory, aby opowiedzieć o czymś innym – o dekoracjach, jakie stworzyliśmy zainspirowani wyglądem liter. To właśnie za sprawą takiego oryginalnego pomysłu powstały nasze szczególne naklejki. Alfabet nie tylko pozwala zapisywać słowa oraz zdania – może również posłużyć jako atrakcyjny motyw dekoracyjny. Komu polecamy więc takie naklejki? Alfabet przede wszystkim sprawdzi się w pokoju dziecięcym, jako ozdoba edukacyjna. Wzór ten nie jest jednak zastrzeżony dla najmłodszych, o czym również postaramy się Was przekonać!

45 naklejek

 

Edukacyjne naklejki ścienne – alfabet w pokoju dziecięcym

Edukacyjne naklejki to jedna z najciekawszych propozycji dedykowanych dzieciom. Alfabet na naklejkach został przedstawiony w taki sposób, aby wzbudzał zarówno zainteresowanie dziecka, jak również kojarzył się z dobrą zabawą. Jeżeli więc w sypialni naszej pociechy znajduje się na ścianach wolna przestrzeń, możemy łatwo zapełnić ją pomocnymi naklejkami, których rozmiar bez trudu dopasujemy do naszych zapotrzebowań. Decydując się więc na takie rozwiązanie, nie musimy obawiać się o przemeblowanie oraz wszystkie związane z nim trudy. To od nas zależy, ile przestrzeni zdecydujemy się poświęcić na naklejki z alfabetem. Oto kilka najciekawszych motywów, które mogą przypaść do gustu dzieciom.

  • Literki i zwierzątka – najmłodsi uwielbiają puszyste stworzonka różnych kształtów i rozmiarów. Nie mieliśmy wątpliwości, aby puchatych przyjaciół zaprosić na dedykowane im naklejki. Alfabet z ich pomocą przestanie być trudnym materiałem do nauki, zamiast tego służąc jako pretekst do zabawy. Z ich pomocą nasza pociecha szybko skojarzy „a” z aligatorem, a „b” z bobrem. Na części wzorów znajdziemy słownictwo angielskie, dzięki czemu naklejka alfabet może służyć jako dodatkowa pomoc przy nauce obcego języka.
  • Bajkowe postacie zwierzęta to nie jedyni przyjaciele, jakie dziecko może poznać na naszych naklejkach ściennych. Alfabet ujęliśmy również w formie kolorowych i wesołych postaci. Uśmiechnięte ludki rodem z ulubionych kreskówek, będą cierpliwymi towarzyszami w nauce, a dzięki różnorodnemu wyglądowi ułatwią zapamiętywanie poprzez skojarzenia.
  • Literki we wszystkich barwach tęczy – niektóre dzieci łatwo się dekoncentrują i szybko uciekają myślami od nauki. W takim przypadku, chcąc pomóc im edukacyjnymi naklejkami, musimy wybrać wzór ciekawy, ale równocześnie taki, który nie będzie rozpraszał podczas powtarzania alfabetu. Do tego celu zaprojektowaliśmy właśnie motywy stawiające na kolor. Ich wielobarwność sprawi, że nie będą wydawały się dzieciom nudne, ale nie będą też przesadnie odrywały uwagi od nauki.
  • Drzewo z literkami – to dla odmiany jeden z bardziej kreatywnych i pomysłowych wzorów. Może doskonale posłużyć nam do wymyślania rozwijających zabaw, jak na przykład w układnie słów ze znalezionych na naklejce liter.

Pismo i naklejki – alfabet jako dekoracja

Alfabet jako motyw dekoracyjny, dedykowany jest nie tylko dzieciom! Litery, przedstawione w różnych wersjach czcionki, z powodzeniem ozdobić mogą także pomieszczenia osób dorosłych. Przykładowo, naklejka z alfabetem, którego stylistyka nawiązuje do maszyny do pisania, idealnie nada się do gabinetu, zwłaszcza utrzymanego w klasycznym stylu. Różnorodność dostępnych wzorów (oraz kolorystyk) pozwoli każdemu odnaleźć motyw idealny dla siebie. Alfabet naklejony na ścianę lub mebel, jest dekoracją minimalistyczną i bardzo nowoczesną, którą łatwo wkomponujemy w mieszkanie zgodnie z naszym gustem.

Naklejki poza domem

Potencjał tego typu dekoracji nie ogranicza się jednak wyłącznie do domu. Naklejki z alfabetem skierowane do dzieci świetne sprawdzą się w przedszkolach i szkołach – zwłaszcza w pomieszczeniach przeznaczonych do nauki języka polskiego lub angielskiego. Poważniejsze wzory będą natomiast wspaniałą dekoracją w księgarniach, wydawnictwach albo redakcjach.