Tapety wg kategorii - Samoloty

Latanie od zawsze było jednym z marzeń ludzkości. Wyraz tego odnajdziemy już choćby w mitologii greckiej i przytaczanej tam historii Dedala i Ikara. Choć człowiekowi udało się wzbić w przestworza za sprawą balonów oraz sterowców, to jednak dopiero wynalazek braci Wright okazał się być naprawdę przełomowy. Współcześnie samoloty odgrywają coraz większą rolę w transporcie, stając się z każdym rokiem nowocześniejsze, szybsze i w wygodniejsze. Jednak poza tymi zaletami, potrafią również zaimponować nam swoim opływowym kształtem oraz chłodnym, mechanicznym pięknem. Właśnie z myślą o wszystkich entuzjastach  latających maszyn, zaprojektowaliśmy dedykowane im tapety. Samoloty na nich przedstawione są w różnorodny sposób, dzięki czemu również oferta wzorów jest bardzo bogata. Jeżeli więc fascynują Cię podniebne podróże, śmiało sięgnij po ten motyw. Tapety z samolotami mogą się okazać idealnym wyborem właśnie do Twojego mieszkania!


 

Minimalistyczna tapeta – samolot w formie prostej grafiki

Tapety dają wiele możliwości dekoracyjnych. Dzięki nim możemy zamienić nudną przestrzeń w fascynujące, nowoczesne wnętrze. Do naszej dyspozycji pozostaje nie tylko sama kolorystyka konkretnego wzoru, ale również przedstawiona na nim powtarzalna grafika. A ta może reprezentować niemal każdy styl, w zależności od naszych potrzeb. Kiedy jednak chodzi o tapety z samolotami, to szczególnie warto zwrócić uwagę na konwencję minimalistyczną. Świetnie sprawdza się ona w pomieszczeniach nowoczesnych, w których zależy nam na zachowaniu wrażenia sporej przestrzeni, a samo wyposażenie wykonane jest materiałów takich jak szkło, metal lub plastik. Sięgając po tego rodzaju wzory, otrzymamy do dyspozycji proste grafiki, które nie będą przytłaczać ani nadmiarem detali ani zbyt krzykliwą kolorystyką, co jest dużą zaletą w przypadku tapety. Samoloty przedstawione zostały w znacznym uproszczeniu (czasem nawet w formie szkiców), ale nadal w sposób dopracowany i atrakcyjny. Dzięki temu taki motyw idealnie będzie nadawał się jako tło dla innych ozdób, ale równocześnie sprawdzi się także jako samodzielna dekoracja na dużej, pustej ścianie. Śmiało więc możemy wykorzystać go w przestronnych pomieszczeniach, jak na przykład salon lub sypialnia.

Kiedy zdecydujemy się na „samolotowe” wzory, warto wcześniej pomyśleć o możliwych kolorystykach. Jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo różne efekty za pomocą barwy, którą najintensywniej prezentować będzie dana tapeta. Samoloty w takim przypadku stanowią  elementem drugorzędny, ale sporo aranżacyjnych sztuczek dostarczy nam właśnie kolor.

  • Korzystając z jasnych wzorów możemy na przykład rozjaśnić zbyt ciemne wnętrze, jak choćby długi przedpokój. Całkiem białą tapetę warto rozważyć jako element klasycznego wystroju kuchni. Natomiast do salonu lub sypialni możemy śmiało wybrać naszą ulubioną barwę spośród dostępnych opcji tapety. Samoloty będą natomiast oryginalnym urozmaiceniem, dzięki czemu ściana będzie wyglądać znacznie ciekawiej, niż w przypadku malowania farbą na jednolity kolor.

Tapety z samolotami w pokoju dziecięcym

Słuchając dziecięcych fantazji o ich wymarzonych zawodach na pewno zauważyliśmy, iż część z nich się bardzo często powtarza. Do takich najpopularniejszych należy sportowiec, strażak, gwiazda filmowa... oraz właśnie pilot. Najmłodsi żyją nieraz swoimi pasjami – warto więc skorzystać z  okazji, aby sprawić im przyjemność za pomocą odpowiedniej zabawki, książki albo właśnie tapety. Samoloty w pokoju najmłodszych to świetny sposób aby ożywić takie wnętrze oraz wnieść do niego nastrój radości i barwną estetykę. W zależności od wieku dziecka, powinniśmy wybrać wykorzystać wzory proste, przypominające rysunki z bajek lub też te bardziej realistyczne, aczkolwiek wciąż wielokolorowe, które niejednemu młodemu pilotowi łatwo przypadną do gustu. Jeżeli dodatkowo naszą pociechę fascynuje wojsko, a zwłaszcza lotnictwo, to możemy również skusić się na tapetę ukazującą myśliwce. Do wyboru pozostawiamy Wam wiele możliwości, spośród których na pewno odnajdziecie coś, co usatysfakcjonuje i mieszkańca pokoju i Was, rodziców.

Symboliczne tapety: samoloty, śmigła i napisy

Podczas przeglądania wzorów tapet z samolotami, naszym celem może być również znalezienie motywu subtelnego i eleganckiego. W takim przypadku szczerze polecamy grafiki ukazujące loga areoklubów. Te dopracowane symbole potrafią przy pomocy prostych sposobów opowiedzieć o tym, co najpiękniejsze w lotnictwie. Przedstawiają zazwyczaj to, co najsilniej kojarzy się z samolotami i samym lataniem –  jak śmigła czy skrzydła. Tego rodzaju wzory idealnie pasować będą więc do skromnego, ale gustownego salonu.