Plakaty wg kategorii - Bajki • Plakaty na ścianę

Bajki – któż jako dziecko nie uwielbiał ich czytać lub słuchać? Stanowiły one wrota do krainy czarów, pełnej dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i setek innych niezwykłych postaci, których przygody pobudzały wyobraźnię. Często pragnęliśmy, aby te opowieści nigdy się nie kończyły... Dziś jest to możliwe! Tak lubiane przez dzieci historie trafiły na ścienne plakaty. Bajki w formie kolorowej ozdoby mogą już więc na stałe zagościć w pokoju malucha! Tego rodzaju dekoracje nie tylko na pewno ucieszą młodego lokatora, ale również dodadzą wnętrzu sporo uroku. Plakaty z bajek to więcej niż kolejna ozdoba pokoju. To sposób na wprowadzenie do niego szczypty magii!

Plakat inspirowany

Plakat inspirowany "Krainą Lodu"

Jeśli Twoje dziecko z zapartym tchem śledzi przygody Elsy i bałwana Olafa to plakat inspirowany "Krainą Lodu" sprawi mu ogromną radość!
Plakat wilk i świnka

Plakat wilk i świnka

Grafika nawiązująca do bajki "Trzy Małe Świnki" to doskonały pomysł na zapoznanie Twojej pociechy se starymi, kultowymi animacjami.
112 plakatów
Plakat bajki czarno-biały

Plakat bajki czarno-biały

Biało-czarna interpretacja bajki "Alicja w Krainie Czarów" będzie pięknie wyglądać w minimalistycznym pokoju starszego dziecka.
Plakat królewna z jabłkiem

Plakat królewna z jabłkiem

Grafika odnosząca się do bajki "Królewna Śnieżka" urzeknie każdą dziewczynkę, która marzy o zostaniu księżniczką!
Plakat żaba w koronie

Plakat żaba w koronie

Plakat z uroczą żabą to idealny pomysł na wprowadzenie do pokoju Twojej pociechy prawdziwie baśniowej atmosfery.
Plakat inspirowany

Plakat inspirowany "Małym Księciem"

Plakat stworzony w oparciu o historię "Małego Księcia" będzie odpowiednim prezentem nie tyko dla dziecka, ale też starszych fanów tej książki.
Plakat bajkowy z wilkiem

Plakat bajkowy z wilkiem

Nowoczesna interpretacja "Czerwonego Kapturka" to doskonały pomysł na przypomniane dziecku, że nie powinno rozmawiać się z obcymi!
Plakat bajkowy dla dzieci

Plakat bajkowy dla dzieci

Taki plakat wywoła blask w oczach wszystkich dzieci, które uwielbiają historię o "Minionkach".
Plakat bajki do pokoju dziecka

Plakat bajki do pokoju dziecka

Dzięki takiej dekoracji pokój Twojego dziecka zamieni się w baśniową krainę, pełną magii i niezwykłych przygód!
Plakat księżniczka w lesie

Plakat księżniczka w lesie

Każda dziewczynka czasami lubić poczuć się jak królewna! Dlatego nasz plakat z księżniczką na pewno ją zachwyci!
Plakat królik w kapeluszu

Plakat królik w kapeluszu

Plakat inspirowany bajką "Alicja w Krainie Czarów" to świetny pomysł dla wszystkich miłośników tej niezwykłej historii.
Plakat bajki: magiczne drzewo

Plakat bajki: magiczne drzewo

Pokój dziecka nie może być nudny! Wieszając na ścianie nasz bajkowy plakat, na pewno unikniesz monotonii!

 

Z książek na plakaty: bajki jako motyw dekoracyjny

Istnieją bajki, które zna każde dziecko. Należą do nich najbardziej klasyczne historie, napisane przez twórców takich jak Hans Christian Andersen, Charles Perrault, L. Frank Baum, czy Bracia Grimm. Mimo iż opowieści te powstały wiele lat temu, to nadal bawią dzieci, często również ucząc wartościowych rzeczy poprzez morały. Bajki takie jak „Czerwony Kapturek”, „Trzy Świnki”, czy „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” doczekały się również wielu wspaniałych adaptacji filmowych! W Myloview przenieśliśmy te najbardziej znane dziecięce opowieści na plakaty. Bajki klasyczne bez wątpienia posiadają swój nieodparty urok, wynikający nie tylko z ich popularności. Wszystkie zawarte w tego rodzaju historiach elementy (jak postacie, miejsca czy przedmioty) są bardzo charakterystyczne, dzięki czemu każdy maluch łatwo rozpozna swoich ulubionych bohaterów. Z pomocą kilku takich dekoracji jesteśmy w stanie przemienić dziecięcy pokój w prawdziwie baśniową galerię. Pamiętajmy jednak, aby najpierw skonsultować nasze pomysły z samym małym lokatorem. Plakaty z bajek powinny zawsze stanowić źródło frajdy i radości!

Kolorowe plakaty – bajkowe postacie na ścianach

Świat bajek to nie tylko klasyczne opowieści. Na przestrzeni lat kolejni twórcy historyjek dla dzieci chętnie sięgali po sprawdzone i lubiane postacie, wymyślając im coraz to nowe przygody, ale tworzyli także nowych bohaterów! Bajek nie ogranicza nic poza wyobraźnią! W taki sposób powstała olbrzymia oraz niezwykle barwna, prawdziwie baśniowa menażeria. Jednorożce, krasnoludki, wróżki, skrzaty oraz cała masa innych istot i postaci zawędrowały także na nasze plakaty. Bajki zachwycają swoją różnorodnością – a my spróbowaliśmy oddać ich tę zaletę za pomocą rysunków! Oto kilka pomysłów na wykorzystanie magicznych postaci jako tematu dekoracji.

Jednorożce – choć te niezwykłe istoty spotkamy już w średniowiecznych legendach arturiańskich, to jednak nie brakuje ich również na kartach bajek. Wraz z pegazami i kucykami świętują ostatnio triumfy popularności, głównie za sprawą animowanego serialu „My Little Pony”. Z tego też powodu na pewno niejedna dziewczynka z chęcią zobaczy na swojej ścianie pięknego jednorożca o barwnej grzywie.

Wróżki – te wesołe (a czasem psotne) istotki często wiąże się w różnoraki sposób ze światem przyrody. Niekiedy przypisuje im się sprawowanie opieki nad światem fauny i flory oraz porami roku. Dlatego też plakaty z bajek o wróżkach są zazwyczaj niezwykle kolorowe. Doskonale ożywią każde pomieszczenie, wprowadzając do niego żywe i wesołe barwy.

Syreny – znane również z żeglarskich gawęd pół kobiety, pół ryby. Do bajek trafiły głównie za sprawą opowiadania Hansa Christiana Andersena „Mała Syrenka”, które doczekało się później animowanej ekranizacji, wyprodukowanej w studiu Walta Disney'a. Tego typu wzory bardzo często posiadają jako tło nadmorski krajobraz, który wzbogaca ich estetykę. Na plakatach z syrenami zobaczyć możemy niekiedy piratów, przez co taka dekoracja może być atrakcyjna również dla chłopców.

Plakaty bajkowe dla nieco starszych

Jak można się przekonać oglądając chociażby produkcje Tima Burtona – amerykańskiego reżysera i scenarzysty – konwencja bajkowa nie jest zastrzeżona wyłącznie dla najmłodszych. Podkreślając te nieco bardziej poważne, nastrojowe i oniryczne elementy dziecięcych baśni możemy otrzymać naprawdę oryginalny efekt... Jednak nie wyłącznie w przypadku filmów! W ofercie Myloview odnajdziecie wiele wzorów plakatów, na których bajki zostały przedstawione w taki sposób, aby trafić w gusta również i dorosłych. Leśne uroczyska, zamglone krajobrazy, miasteczka wyglądające niczym przeniesione prosto z krainy snów – oto tylko kilka przykładów tego rodzaju dekoracji. Z pomocą poważniejszych bajkowych plakatów możemy uatrakcyjnić różne pomieszczenia w naszym domu, aczkolwiek w pierwszej kolejności warto rozważyć umieszczenie ich w sypialni. To właśnie tam będą przede wszystkim pasować swoim klimatem.