Plakaty wg kategorii - Jaszczurka

Współczesne możliwości dekoracji wnętrz ze względu na swą dostępność, ale również różnorodność sprawiają, że bez problemu każdy znajdzie wśród nich rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla siebie. Dla miłośnika oryginalnych rozwiązań, ale także dla wielbiciela egzotycznych zwierząt idealną dekoracją na ścianę będzie plakat jaszczurki. W połączeniu z klasycznym lub kolonialnym stylem wnętrza pozwoli stworzyć niezwykłą aranżację. Taka ozdoba przypadnie do gustu również dzieciom, albo hodowcom gadów. 

68 plakatów

 

Plakaty z jaszczurką - symbolika i znaczenie

Jaszczurka to dość powszechny symbol, który już w czasach starożytnych pojawiał się na nagrobkach, świecznikach czy lampkach. Ma to związek z zamiłowaniem tego małego gada do wygrzewania się na słońcu – starożytni interpretowali to jako dążenie do dobra, ponieważ właśnie to światło i słońce było dla nich uosobieniem dobra. Innym symbolem, który kojarzy się z jaszczurką jest odrodzenie – wynika to z umiejętności wymiany skóry. Uznano ją za symbol zmartwychwstania, a także narodzin duszy do życia wiecznego. W średniowieczu ten uroczy gad był natomiast uważany za metaforę prostego, małego człowieka, który mimo niewielkich rozmiarów dąży do dobra i zmartwychwstania. Dziś symbol jaszczurki często pojawia się na tatuażach, a także jako dekoracja wnętrz. Plakaty z jaszczurkami sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w łazience, czy w pokoju dziecka. Jeśli nadal zastanawiamy się nad tym, czy taki wzór może stanowić ozdobę pokoju, obejrzyjmy bogaty zbiór wzorów grafik. Gwarantujemy, że plakat z jaszczurką zachwyci nawet te osoby, które nie pałają sympatią do tych gadów!

Plakaty jaszczurki – ozdoba salonu w stylu kolonialnym

Przyroda jest niesamowicie piękna, ale także zaskakująca. Przyglądając się niektórym gatunkom zwierząt, możemy zauważyć jak niezwykłymi właściwościami obdarzyła je natura. Możemy podziwiać motyle, które z gąsienicy stają się pięknymi okazami, które cieszą nasze oczy magicznymi kolorami. Kameleon potrafi zmienić kolor dostosowując się do barw otoczenia. Jaszczurka – mały gad, który często odwiedza nasze ogrody szukając słonecznych powierzchni, na których będzie mógł się wygrzewać. Jeśli wizerunek jaszczurki przypadł nam do gustu, możemy ozdobić nim nasz salon. Plakat z jaszczurką może stanowić doskonałą ozdobę pokoju, zwłaszcza takiego, który został urządzony w stylu kolonialnym.

Styl kolonialny to swoista, europejska klasyka, lecz w orientalnym wydaniu. Jego początek datuje się na XIX wiek, kiedy to Wielka Brytania miała swoje kolonie rozsiane po całym globie. Do tych zamorskich krajów podróżowały całe rodziny brytyjskich oficerów, czy urzędników, i zakłąday tam osady. Przewożone z Wielkiej Brytanii meble najczęściej ulegały zniszczeniu, dlatego na miejscu Brytyjczycy zamawiali nowe meble u miejscowych rzemieślników prosząc, aby były one wykonane w ich ulubionym wiktoriańskim stylu, nazwanym tak na cześć królowej Wiktorii. Wykonywano je z rosnących w koloniach egzotycznych gatunków drewna takich jak na przykład mahoń, palisander, akacja czy drzewo różane. Wykorzystywano również rattan i bambus. Tak narodził się styl kolonialny łączący klasykę z miejscowymi, orientalnymi elementami, który do dziś znajduje wielu wielbicieli. Ciemne i ciężkie meble warto zestawiać z afrykańskimi lub indonezyjskimi elementami wyposażenia – globus, ręcznie tkane narzuty lub tkaniny, a także drewniane rzeźby doskonale wpasują się w ten styl.

Plakaty jaszczurki – sposób na ożywienie ścian

Aby ożywić wnętrze w stylu kolonialnym warto postawić na oryginalne dekoracje ścian. Jeśli nie chcemy wieszać na nich ciężkich obrazów ani kłaść na nich tapet, możemy zdecydować się na modne ostatnio plakaty. Wieszając w salonie poster z motywem jaszczurki nawiążemy do natury, co w połączeniu ze stylem kolonialny stworzy udaną całość. Dzięki plakatom ściany pomieszczenia nabiorą charakteru, a wnętrze stanie się ciepłe i przytulne. Do wyboru mamy wiele wzorów plakatów przedstawiających sympatycznego gada. Może to być minimalistyczna grafika, kolorowe, artystyczne dzieło lub rzeczywiste zdjęcie wprost oddające piękno jaszczurki. Plakat możemy umieścić w ramie, którą powiesimy na ścianie lub oprzemy o nią stawiając na komodzie lub nawet na podłodze.