Fototapety zespoły

Kiedy myślimy o dekoracjach wykorzystujących wizerunek zespołów muzycznych, najczęściej przychodzą nam do głowy kolorowe plakaty gęsto porozmieszczane na ścianach pokoju nastolatka. Kiedyś tego rodzaju ozdoby traktowano niemal jak skarb, a zdobywało się je kupując odpowiedni numer czasopisma muzycznego. Dziś na szczęście nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do plakatów z gazet. Znaczenie ciekawszą opcją są bowiem fototapety z zespołami. Ozdoby tego typu mogą dosłownie odmienić estetykę całego pomieszczenia. Z ich pomocą w jednej chwili przeniesiemy nasz salon w środek emocjonującego koncertu albo prosto do studia nagrań. To jednak dopiero sam początek możliwości oferowanych przez tego rodzaju fototapety. Zespoły muzyczne przeniesione na ścienne dekoracje to także znakomity sposób na wyrażenie samego siebie.

119 fototapet

 

Gwiazdy estrady przeniesione na fototapety: zespoły muzyczne jako temat dekoracji

Choć muzycy niemal od zawsze postrzegani byli jako osoby wyjątkowe i charyzmatyczne (wystarczy wspomnieć chociażby poruszenie jakie wywoływał na cesarskim dworze najsłynniejszy kompozytor świata – Wolfgang Amadeusz Mozart), to jednak dopiero w XX wieku artyści ci stali się „gwiazdami” w dzisiejszym rozumieniu tego słowa. Fani zaczęli honorować swoich idoli umieszczając na ścianach ich wizerunki. Współcześnie opcja taka oczywiście jest nadal dostępna. Otrzymaliśmy jednak do dyspozycji nowocześniejsze, ciekawsze i oryginalniejsze możliwości – na przykład fototapety z zespołami. Najzagorzalsi fani na pewno będą zachwyceni mogąc podziwiać wielkoformatową fotografię ulubionych muzyków zajmującą całą ścianę. Osobom poszukującym czegoś nieco subtelniejszego możemy dla odmiany doradzić zakup wzoru wykorzystującego ilustrację – logo konkretnego zespołu albo grafikę z okładki najbardziej znanej płyty. Dzięki takim dekoracjom łatwo i szybko przekonamy się, którzy z odwiedzających nas gości mają podobny gust muzyczny.

Beatlesi i nie tylko – fototapety zespołów rockowych z Wielkiej Brytanii

Każdy kto trochę bardziej interesuje się muzyką rockową, na pewno doskonale orientuje się, jak wielką rolę w jej historii odegrały kapele z Wysp Brytyjskich. The Beatles, The Rolling Stones, Queen – to przykłady prawdziwych muzycznych tytanów, których utwory podbiły listy przebojów na całym świecie. Co więcej, doskonale rozpoznawalni są również członkowie tych zespołów, jak John Lennon, Mick Jagger, czy Freddie Mercury. Każda z tych kultowych kapel znakomicie sprawdzi się więc jako temat fototapety. Zespoły muzyczne z Wielkiej Brytanii na stałe zapisały się w historii rocka, łącząc swoją twórczością kilka pokoleń miłośników rocka. Przedstawiające te kapele dekoracje, będą pasować zarówno do pokoju nastolatka, jak i starszego melomana, pamiętającego niepowtarzalną atmosferę lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych.

Energia i ekspresja – fototapety z zespołami w trakcie koncertów

Fototapety przedstawiające zespoły są także niezwykle atrakcyjne od strony estetycznej. Zwykle nawiązują one w jakiś sposób do indywidualnego stylu samych muzyków, starając się przekazać część ich charyzmy oraz osobistej ekspresji. Najefektowniejsze pod tym kątem pozostają wzory, na których zobaczymy zdjęcia wykonane podczas koncertów. Każdy kto choć raz słuchał swojego ulubionego zespołu na żywo, pośród setek innych fanów, doskonale wie, iż jest to przeżycie niezwykłe, dostarczające niezapomnianych wrażeń. Choć oczywiście ścienne dekoracje nie są w stanie zastąpić takiego doświadczenia, to jednak skutecznie potrafią oddać część jego atmosfery. Fototapety zespołów rockowych niemal zawsze są dynamiczne oraz wyraziste, ale to jednak właśnie wzory wykorzystujące zdjęcia wykonane w trakcie koncertu wprowadzą do naszego mieszkania najwięcej energii i najlepiej ożywią wnętrze. Tego rodzaju fototapety szczególnie warto umieścić na dużych ścianach (na przykład obszernego salonu), gdzie będą prezentowały się atrakcyjnie i efektownie.

Czy fototapety z zespołami metalowymi spodobają się tylko nastolatkom?

Istnieją takie gatunki muzyki, w przypadku których wystarczy jeden rzut na okładkę płyty lub wygląd zespołu, aby bezbłędnie odgadnąć co zaraz usłyszymy. Do tej grupy bez wątpienia należy heavy metal. Kapele grające ciężkie, ostre brzmienia również trafiły na nasze fototapety. Zespoły muzyczne specjalizujące się w różnych odmianach metalu niemal zawsze posługują się ciemnymi barwami oraz niezwykle wyrazistą, charakterystyczną stylistyką. Artyści często noszą skórzane ubrania i nakładają mocny make-up, a na ich strojach zobaczymy ćwieki, trupie czaszki, płomienie. Z jednej strony fototapety wykorzystujące wszystkie te motywy wydają się być zastrzeżone wyłączenie dla nastolatków oraz prawdziwych entuzjastów tego rodzaju muzyki. Z drugiej jednak mogą zostać wykorzystane do stworzenia naprawdę oryginalnej i efektownej atmosfery w sypialni lub w innym pomieszczeniu.