Plakaty wg kategorii - Natura • Plakaty na ścianę

To nie są rozkoszne landszafty, które nasi rodzice i dziadkowie wieszali w swoich salonach czy sypialniach, żeby ładnie wyglądały. To nowoczesne, odważne, wyraziste plakaty z motywami zaczerpniętymi ze świata natury. To dekoracje, które nie są tylko prostą ozdóbką: każdy plakat natura, który znaleźć możesz w niniejszej sekcji naszego katalogu, jest wartością samą w sobie. Nasze plakaty z naturalnymi pejzażami robią więcej, niż tylko ładnie wyglądają: one wyrażają emocje, tworzą nastrój, budują atmosferę. Co nie znaczy, że nie wyglądają ładnie, ma się rozumieć! Dlatego właśnie, dobierając swój plakat z naturą, powinieneś to zrobić świadomie: tak, aby i plakat, i wnętrze zyskały na takim połączeniu. 

541 plakatów

 

Organiczne: plakat z naturą do każdego wnętrza

Mogłoby się wydawać, że trudno o coś bardziej oczywistego (kusi, by napisać: naturalnego!) niż natura, prawda? Tym bardziej dziwi, że przez wieki tworzono dla niej tak wiele rozmaitych definicji. Niektórzy twierdzą, że naturą jest to, czego nie tknęła ingerencja człowieka, inni - że to dzika przyroda, jeszcze inni - że niemal wszystko, co nas otacza....

Wzory zainspirowane pejzażami i innymi obrazami zaczerpniętymi ze świata natury to nie tylko jeden z najpopularniejszych motywów plakatów w naszym katalogu: to także prawdopodobnie najpopularniejszy temat dzieł sztuki od samego zarania dziejów. Wystarczy spojrzeć na najstarsze dzieła sztuki, takie jak malowidła jaskiniowe, by zobaczyć, że już nasi pra-pra-praprzodkowie za najbardziej godne uwiecznienia uważali właśnie zwierzęta i rośliny, czasem tylko z niewielkim dodatkiem niepozornych ludzików... My wprawdzie żyjemy znacznie dalej od natury, niż ludzie pierwotni, ale to wcale nie znaczy, że za nią nie tęsknimy: jeżeli więc masz głęboką, nieodpartą chęć, by ścianę swojej jaskini (to znaczy: mieszkania) udekorować dekoracją o motywie zaczerpniętym wprost ze świata przyrody, taką jak plakat natura, nie czekaj: przeczytaj, w jaki sposób możesz to zrobić!

W jakich wnętrzach plakat natura sprawdzi się najlepiej?

Jesteśmy całkowicie przekonani, że dosłownie nie ma wnętrza, w którym plakat natura nie wyglądałby wprost fantastycznie. Oto zaledwie kilka z wielu, bardzo wielu przykładów:

  • łazienka wygląda jakoś tak smętnie? Plakat przedstawiający barwne ryby i ukwiały tropikalnych mórz natychmiast ją ożywi! A może jakiś mniej tradycyjnie "łazienkowy" motyw, taki jak widok na zasnute mgłą górskie szczyty albo łąkę w pełni lata?
  • salonowi brakuje tego "czegoś"? Spróbuj zawiesić nad kanapą duży plakat natura utrzymany w kolorystyce kontrastującej z większością elementów wnętrza. Pamiętaj o oprawie!
  • chcesz, żeby pokój dziecka wyglądał jednocześnie stylowo i nie zanadto infantylnie? Plakat z widokiem na las, najlepiej z leśnymi zwierzakami, powinien załatwić sprawę. Możesz też z łatwością dobrać plakat do wystroju tematycznego, jeżeli taki planujesz!
  • przedpokój sprawia ciasne, prawie klaustrofobiczne wrażenie? Duży plakat z panoramą, na przykład z widokiem na morze albo góry, sprawi, że wnętrze natychmiast wyda się nieco większe.

Wybierz najlepszy plakat z naturą

Na samym początku wspomnieliśmy, że plakaty z naturalnymi widokami to jedna z najpopularniejszych propozycji w naszym katalogu: bez wątpienia jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że to także jedna z najbardziej różnorodnych kategorii. Widok na arktyczne lodowce nie ma przecież zbyt wiele wspólnego z pejzażem amazońskiej dżungli, poza tym, że oba zostały zainspirowane przez przyrodę, prawda? Tak wielkie urozmaicenie może jednak być źródłem konsternacji: na pewno zastanawiasz się, jaki plakat będzie najlepszy do jakiego wnętrza! Jak to osądzić? Proponujemy przede wszystkim zwrócić uwagę na dwa czynniki. Pierwszy to, oczywiście, to, czy dana dekoracja naprawdę Ci się podoba. To przecież zawsze najważniejsze, prawda? Drugie, co warto wziąć pod uwagę, to pewne obiektywne właściwości plakatu: jego kolorystyka (powinna pasować do wnętrza, czy to na zasadzie kontrastu, czy zgodności), rozmiar i ogólny nastrój.

Plakat z naturą przyjazny dla środowiska?

Byłoby zupełnie bez sensu, gdyby plakaty o w stu procentach naturalnej tematyce, takie jak nasze, nie były przyjazne dla środowiska naturalnego, prawda? Na szczęście nasze plakaty tworzymy z wyjątkową dbałością o to, by były "zielone" pod każdym względem. Wykorzystujemy wysokiej jakości papier plakatowy, co pozwala zredukować odpady: to nie jest jedna z tych dekoracji, które wyrzuca się po roku czy dwóch, bo zaczynają źle wyglądać! Technologia druku, z której korzystamy, to HP Latex: opracowana przez firmę Hewlett-Packard technika pozwalająca na uzyskanie obrazu o niezwykle wysokiej jakości i trwałości, który jednocześnie nie wydziela toksycznych oparów, nie utrudnia przebiegu procesów recyklingu i biodegradacji oraz pozwala na zaoszczędzenie surowców podczas samego procesu druku. Wybierając nasze plakaty, wybierasz nie tylko nienaganną jakość, ale także produkt bezpieczny dla środowiska!