Naklejki wg kategorii - Niedźwiedź

Pośród zwierząt żyjących na terytorium Polski odnaleźć możemy wiele pięknych i niezwykłych gatunków. Niewiele jednak może równać się majestatem z władcą lasu – niedźwiedziem. Te potężne ssaki posiadają jednak także i swoje drugie oblicze. Choć bez wątpienia wzbudzają respekt swoją siłą, to potrafią również zaskarbić naszą sympatię – wesoło się bawią oraz posiadają opinię śpiochów i głodomorów. Jest więc cała masa powodów, dla których zwierzęta te trafiły w Myloview na naklejki na ścianę. Niedźwiedź sprawdzi się jako temat dekoracji w wielu rodzajach wnętrz. Co więcej, tego rodzaju wzory są między sobą bardzo zróżnicowane, dzięki czemu łatwo odnajdziemy odpowiedni dla siebie. Naklejka z niedźwiedziem to również ciekawy sposób na urozmaicenie wyglądu naszych mebli oraz przedmiotów codziennego użytku.

49 naklejek

 

Przyrodnicze naklejki na ścianę: niedźwiedź w naturalnym otoczeniu

Choć wizyty w zoo potrafią być bardzo pouczające i ciekawe, to jednak większość osób śmiało przyzna, iż zwierzęta najpiękniej wyglądają w swoim naturalnym otoczeniu. My również w Myloview jesteśmy tego zdania, dlatego też tak dużo fotografii ze świata przyrody trafiło na nasze naklejki. Niedźwiedź prezentuje się na takich zdjęciach szczególnie pięknie. Wzory przedstawiające te potężne zwierzęta w różnych pozach mogą znakomicie posłużyć jako główna dekoracja w salonie albo element większej kompozycji złożonej z kilku ozdób. Fotografie tego rodzaju są dość uniwersalne, dzięki czemu będą atrakcyjnie wyglądać niemal w każdej stylistyce. Nieco większe trudności możemy napotkać próbując wykorzystać takie naklejki w pomieszczeniach nowoczesnych, ale na szczęście również na to jest sposób. W tym przypadku warto sięgnąć po czarno-białe wzory z niedźwiedziami, z pomocą których uzyskamy oryginalny i ciekawy efekt nawet we wnętrzach minimalistycznych.

Plemienne naklejki na ścianę: niedźwiedź w stylu tribal

Interesującą alternatywą dla fotografii z niedźwiedziami są wzory naklejek wykorzystujące charakterystyczne ilustracje w stylu tribal, nawiązujące stylem do plemiennych malowideł lub tatuaży. Ponieważ tego rodzaju rysunki miały przede wszystkim odwoływać się do bogatego w symbole świata duchowego, to głównie koncentrują się na cechach, jakie kojarzono z niedźwiedziami: siłą, odwagą, mądrością. Z racji swojej charakterystycznej estetyki tribalowe naklejki pasować będą do mieszkań osób młodych, lubiących odważne, łamiące schematy dekoracje. Doskonale skomponują się one również z pomieszczeniami utrzymanymi w rustykalnym, ekologicznym stylu. Wnętrza pełne roślin i naturalnych materiałów to idealne otoczenie dla tribalowych dekoracji z niedźwiedziami. Wato pamiętać, iż naklejki możemy umieścić nie tylko na ścianach, ale i na meblach. Te konkretne wzory znakomicie będą prezentować się na drewnianych szafach i biurkach.

Rysunkowa naklejka – niedźwiedź ulubieńcem dzieci!

Niedźwiedzie z racji swojego przyjaznego wyglądu i charakteru trafiły licznie do bajek dla dzieci. Wystarczy wspomnieć choćby o kilku najbardziej znanych ulubieńcach: sympatycznym Kubusiu Puchatku, wesołym Paddingtonie, czy Po – pandzie znającej kung-fu. Wszyscy ci bohaterowie, jak i cała masa innych niedźwiadków, mogą trafić do pokoju naszej pociechy. Wystarczą odpowiednie, kolorowe naklejki na ścianę! Niedźwiedź, który ma zagościć w sypialni dziecięcej powinien być przede wszystkim kolorowy i wesoły. W zależności od wieku małego lokatora powinniśmy również dobrać styl całej dekoracji – bardziej bajkowy lub realistyczny. Ostatnie słowo w temacie naklejki powinno należeć jednak do samego dziecka. Dzięki temu nie tylko zakomunikujemy mu, iż jego zdanie jest dla nas ważne, ale unikniemy również niepotrzebnych rozczarowań.

Zabawne naklejki da się z powodzeniem wykorzystać również poza pokojem dziecięcym. Ciekawym pomysłem może być umieszczenie wzoru z misiem objadającym się miodem lub ciastkami na lodówce albo jednej z kuchennych szafek. Taki zabieg doda całemu wnętrzu radosnej, pozytywnej atmosfery i nieco humoru.

Niedźwiedzie w nietypowych kolorach

Czy niedźwiedź zawsze jest brązowy? Oczywiście że nie! Wiele podgatunków posiada sierść w innych kolorach: rudym, czarnym, czy beżowym. Warto także wspomnieć o białych niedźwiedziach polarnych oraz dwukolorowych azjatyckich pandach. Oczywiście te barwne odmiany również odnajdziecie na naklejkach z naszej kolekcji. Sposób ich wykorzystania w dużej mierze zależy od Waszych indywidualnych potrzeb, aczkolwiek my polecamy je szczególnie do spokojnych, pastelowych wnętrz. W takich pomieszczeniach dekoracje o wyrazistej, kontrastowej kolorystyce prezentują się szczególnie atrakcyjnie.