Plakaty wg kategorii - Planety

Dzisiaj udamy się w daleką podróż, w czym pomoże nam kosmiczny plakat. Planety, które unoszą się we wszechświecie, zagoszczą teraz w naszym salonie czy pokoju nastolatka. To sprawdzony przepis na stworzenie efektownej aranżacji wnętrz. Odległe galaktyki są niewyczerpaną kopalnią inspiracji. Patrząc w gwiazdy, widzimy tylko małe punkciki. Na naszych fotografiach i grafikach wszystko podane jest jak na dłoni, dzięki czemu możemy dokładniej przyjrzeć się temu, co znajduje się setki tysięcy kilometrów stąd. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością planeta Ziemia. Plakat z takim przedstawieniem będzie się znakomicie prezentował w wystroju nowoczesnego pokoju. Jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu nie tylko tym, którzy w dzieciństwie marzyli o tym, by zostać astronautą.

49 plakatów

 

Planeta Ziemia - plakat w nieziemskiej aranżacji salonu

Jakie motywy dekoracyjne pojawiają się najczęściej w pokoju dziennym? Są to z pewnością kwiatowe kompozycje, miejskie panoramy lub malownicze widoki. Jeśli jednak lubimy bujać w obłokach, fascynuje nas to, co dzieje się w odległych zakątkach kosmosu, do których jeszcze nikt nie dotarł i do tego kochamy oryginalne wnętrza, to w naszym salonie musi się pojawić wyjątkowy w swoim rodzaju plakat. Planety, kolorowe kule na tle czarnego wszechświata, nie tylko ożywią przestrzeń, ale przeniosą nasz pokój na zupełnie inną orbitę! Możemy sięgnąć po niezwykle dokładne zdjęcie – takie, jak udostępnia na swojej stronie NASA – lub zdecydować się na komputerową grafikę o nieco bajkowym i niesamowitym charakterze. Choć takie kompozycje nie są dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości, ponieważ ukazują artystyczną wizję kosmosu, to taka ozdoba z pewnością stanie się efektownym akcentem w salonie. Inną propozycją, która również zasługuje na uwagę, jest planeta Ziemia. Plakat ten będzie się znakomicie prezentował na ścianie, jeśli zdecydujemy się na wielkoformatowe przedstawienie. Tak spektakularne zdjęcie powinno skupiać na sobie całą uwagę.

Bajkowy plakat: planety w dziecięcym pokoju

Dzieci zafascynowane są wszystkim, co je otacza, zaczynając od polnych kwiatów, jakie znajdą na spacerze, a kończąc na świecących gwizdach, które widnieją na nocnym niebie. Jeśli chcemy, by aranżacja pokoju naszej pociechy sprzyjała rozwojowi jej zainteresowań i była miejscem, w którym maluch doskonale się czuje, warto zainwestować w odpowiedni wystrój. Naszą propozycją jest kosmiczny plakat. Planety Układu Słonecznego zaprezentowane na kolorowym rysunku będą strzałem w dziesiątkę. Musimy pamiętać, by taka ozdoba była dopasowana do wieku dziecka, dlatego im jest mniejsze, tym bardziej bajkowe może być przedstawienie. Doskonałym przykładem są planety, które uśmiechają się do nas sympatycznymi buźkami, niczym bohaterowie telewizyjnych bajek. Taka ozdoba na ścianie nie tylko wprowadzi miłą atmosferę do wnętrza, ale będzie także znakomitym pretekstem dla nas, rodziców, by opowiedzieć dziecku coś więcej o planecie, na której mieszkamy i Układzie Słonecznym, w którym się znajduje.

Młodzieżowy plakat: planety w modnym pokoju nastolatka

Kosmos fascynuje nas i to niezależnie od wieku. Wszyscy jesteśmy ciekawi, czy gdzieś jeszcze znajduje się inne życie i co kryje w sobie wszechświat. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się filmy science-fiction, których akcja, jak w przypadku Star Wars, toczy się gdzieś w odległej galaktyce. Jeśli nasz nastolatek uwielbia tego typu kinematografię, w jego pokoju powinien się znaleźć odpowiednio dobrany plakat. Planety w zachwycających kolorach, otoczone charakterystycznymi pierścieniami lub wchodzące w skład powiązanych ze sobą układów, wprowadzą do wystroju prawdziwie kosmiczny charakter. Niezwykle efektownie prezentują się komputerowe grafiki, przedstawiające gigantyczne ciała niebieskie widziane z perspektywy innej planety. Takie filmowe kadry z pewnością spodobają się nawet najbardziej wymagającym. Aby taka ozdoba stworzyła integralną całość z aranżowanym wnętrzem, powinniśmy zadbać o to, by pasowała do niego kolorystycznie.

Edukacyjny plakat - planety Układu Słonecznego w szkolnej klasie

Dekoracja wnętrz może także pełnić funkcje praktyczne, nie tylko estetyczne. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład w szkole. Zamiast pustych klas, w których jedynym elementem na ścianie jest tablica, warto zadbać o to, by sale już od progu zachęcały do nauki, twórczego myślenia i, przede wszystkim, rozwijania swoich pasji. W pracowni geograficznej z pewnością musi się znaleźć planeta Ziemia. Plakat w dużym formacie będzie doskonałym uzupełnieniem niewielkich ilustracji, jakie znajdują się w książkach. Obok takiego przedstawienia może się także znaleźć wizerunek Układu Słonecznego i przekrój Ziemi, który ukazuje jej poszczególne warstwy.