Obraz samochód

Nasz motoryzacyjny gust możemy wyrazić poprzez dekoracje, takie jak obrazy. Samochody na nich uwieczione, nie muszą być jednak obowiązkowo tymi, którymi chcielibyśmy mknąć przez ulice miast. Równie dobrym kryterium wyboru wzoru jest  estetyka. Dlatego też tak ciekawą opcją dekoracyjną są obrazy z samochodami retro/vintage – prawdziwymi perełkami w historii motoryzacji! Dzieciom spodobać się mogą radiowozy, auta terenowe, wyścigówki albo jeszcze inne, charakterystyczne pojazdy. Owo bogactwo możliwości sprawia, że każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiedni, wymarzony obraz z charakterem!

42 obrazów

 

Panoramiczne obrazy: auta pośród pięknych krajobrazów

Opis naszych pomysłów na wykorzystanie obrazów z samochodami zaczniemy może trochę zaskakująco, bo od wzorów, na których auta stanowią jedynie dodatek. Wiele zdjęć pojazdów (czy to w ruchu czy stojących) wykonano na tle wspaniałych, zapierających dech w piersiach krajobrazów. Pośród dostępnych wzorów odnajdziecie więc nadmorskie klify, piaszczyste pustynie, górskie drogi czy przysypane gęstym śniegiem lasy. Cześć osób pewnie stwierdzi, iż tego typu krajobrazy same mogą posłużyć jako tematyka odpowiednia na obrazy. Samochody jednak znacznie wzbogacają i urozmaicają naturalne pejzaże. Obecność nowoczesnej, zadbanej oraz pokrytej kolorowym lakierem maszyny pośród dzikiej przyrody, wywołuje intrygujące wrażenie kontrastu. Dzięki temu obrazy z samochodami i krajobrazami to dekoracje zwracające na siebie uwagę.

Dekoracja do pokoju dziecięcego – obrazy samochodów wyścigowych

Wiele z dzieci marzy o zostaniu kierowcą rajdowym. Maluchy zaczynają pasjonować się autami, ich modelami, konstrukcją oraz, co oczywiste, największą możliwą prędkością, jaka dana maszyna może osiągnąć. Ponieważ dzieci zawsze bardzo mocno angażują się w swoje pasje, warto zaaranżować pokój maluszka w prawdziwie motoryzacyjnym stylu. Dobrym pomysłem może być na przykład zakup gadżetów, które zahaczać będą o ich hobby. Na tym polu doskonale sprawdzą się obrazy. Samochody wyścigowe to bardzo atrakcyjny motyw. Posiadają charakterystyczny oraz nietypowy kształt i zwykle utrzymane są w żywych, intensywnych kolorach.

Styl dekoracji powinniśmy dopasować do wieku dziecka. O ile do młodszych dzieci bardziej trafią rysunki (w barwnej, a nawet bajkowej stylistyce), tak chłopak, którego wiek zbliża się do magicznej liczy „nastu” lat, zdecydowanie preferuje zdjęcia. Im bardziej dynamiczne oraz wyraziste, tym lepiej. Oczywiście wyścigówki nie są tematem zarezerwowanym wyłącznie dla dzieci. Również dorośli fani Formuły 1 z pewnością chętnie zobaczyliby w swoim pokoju odwołujące się do tej tematyki obrazy. Auta wyścigowe u niejednej osoby wywołują przyjemny dreszczyk emocji!

Postaw na klasykę – obrazy z samochodami z epoki

Cadillac, Volkswagen oraz Syrenka – marki te doskonale znane są każdemu miłośnikowi klasycznych aut. Choć był okres, kiedy wszystko co stare kojarzyło się negatywne, to współcześnie ta tendencja się odwraca. Podobnie jest oczywiście w przypadku samochodów retro oraz przedstawiających ich obrazów. Tego typu wzory wyróżniają się przede wszystkim oryginalnością oraz elegancją. Klasyczna motoryzacja bez wątpienia posiadała niezwykłe wyczucie estetyki, którego często brakuje współczesnym producentom samochodów.

Obrazy z autami z epoki cechuje także spora swoboda w kwestii łączenia ich z różnymi stylistykami wnętrza. Oprawione w zdobione ramki pasować będą do tradycyjnego salonu, a wzbogacone o elementy metalowe (na przykład miedziane) – do pomieszczeń industrialnych, minimalistycznych czy utrzymanych w klimatach loft. Doskonale sprawdzą się także w biurach – uatrakcyjnią tego rodzaju wnętrza, równocześnie nie zaburzając ich harmonii i nie dekoncentrując pracowników. Jak więc widać, obrazy z samochodami to ozdoby naprawdę uniwersalne. Jeżeli zdecydujemy się właśnie na tego rodzaju dekoracje, powinniśmy rozważyć również nastrojowe i oryginalne wzory czarno-białe.

Pojazdy przyszłości: obrazy z samochodami nowoczesnymi

Choć estetyka retro niewątpliwie posiada wielu zwolenników, to dla części osób najatrakcyjniejsze zawsze będzie to, co nowoczesne. Zasada ta dotyczy także i samochodów. Auta nowoczesne potrafią wywołać zarówno zachwyt jak i zdumienie. Wiele z nich posiada opływowe, nietypowe kształty, a także wyposażonych zostało w olbrzymie ilości elektroniki. Dzięki temu bardzo oryginalnie prezentują się na obrazach. Chłodny, futurystyczny minimalizm potrafi być na swój sposób piękny.