Fototapety wg kategorii - Landscapes

Kiedy powiemy Wam, że stworzyliśmy fototapety Landscapes – unikalną kolekcję widoków i zapierających dech w piersiach pejzaży, część z Was przewróci pewnie oczami. Przecież to już było. Słabej jakości jesienne widoki, złote plaże czy leśne zakątki zdobiły dumnie nasze salony i sypialnie będąc wyrazem tęsknoty za bogatym, eleganckim Zachodem. Zaproponowane przez nas fototapety Landscapes różnią się jednak od swoich poprzedniczek niczym dzień i noc. Stworzone wzory są znakomitym połączeniem prostej formy i energetycznych kolorów, minimalizmu i wyrazistej ekspresji, zwyczajnych widoków zaprezentowanych w niezwykły sposób. Właśnie dlatego, zanim wzruszycie ramionami, dajcie się porwać w niesamowitą podróż przez pustynne krainy, wysokie szczyty i niekończące się autostrady i przeżyjcie wyjątkową przygodę pełną kolorów.

Fototapeta graficzny krajobraz górski

Fototapeta graficzny krajobraz górski

Chłodna paleta kolorów fototapety z górskimi szczytami wpisuje się w minimalistyczną aranżację przestrzeni salonu.
Fototapeta krajobraz pustynny

Fototapeta krajobraz pustynny

Gorące piaski pustyni w salonie: oryginalna fototapeta z kolekcji Landscapes podkreśli nowoczesny charakter wnętrza.
7 fototapet
Fototapeta widok na Route 66

Fototapeta widok na Route 66

Fototapeta z widokiem na malowniczą Route 66 wniesie do Waszego wnętrza słoneczną kolorystykę i niebanalny design.
Fototapeta krajobraz z jeziorem

Fototapeta krajobraz z jeziorem

Krajobraz jeziora utrzymany jest w kolorach ziemi, dlatego taka fototapeta sprawdzi się w każdego rodzaju estetyce - od klasycznej, po nowoczesną.
Fototapeta łódź na morzu

Fototapeta łódź na morzu

Morskie wybrzeże uwiecznione na fototapecie z kolekcji Landscapes to propozycja do eklektycznego salonu, w którym poszukujemy naturalnych inspiracji.
Fototapeta panorama miasta

Fototapeta panorama miasta

Zachód słońca nad wieżowcami: fototapeta z panoramą miasta w ciemnych kolorach dopełni elegancki wystrój sypialni.

 

Fototapety Landscapes – dzieło sztuki użytkowej na miarę XXI wieku

Świat nie jest taki, jaki nam się wydaje, lecz taki, jakim go widzimy. A nasze postrzeganie rzeczywistości jest subiektywne. Nie tylko dlatego, że zwracamy uwagę na inne elementy i podobają nam się różne rzeczy. Także dlatego, że odmiennie postrzegamy chociażby kolory. Wielokrotnie zwracali na to uwagę artyści malarze – koloryści, impresjoniści czy przedstawiciele fowizmu. Fototapety Landscapes są tego najlepszym przykładem. Czy powiedzielibyście, że góry mogą mieć fioletowo-różowy kolor, że niebo może być seledynowe, a skały żółto-miodowe?

Tymczasem te zaskakujące i szokujące wręcz zestawienia kolorów nadają pejzażom wyjątkowy klimat, który byłby niemożliwy do odzwierciedlenia w inny sposób. Fototapeta krajobraz z naszej kolekcji to nietypowe spojrzenie na świat. Inspirując się twórczością fowistów i czerpiąc z prac takich artystów jak Henri Matisse, Paul Gauguin czy Andre Derain, stworzyliśmy tapety z pogranicza jawy i snu, rzeczywistości i marzeń, które staną się jedyną w swoim rodzaju dekoracją Twojego wnętrza.

American Dream, czyli autostradą do spełnienia marzeń

Stany Zjednoczone kojarzą się ze Statuą Wolności, drapaczami chmur, nowojorskimi taksówkami czy dzielnicą Hoollywood. Naszą uwagę przykuła jednak mierząca prawie 4000 kilometrów autostrada, która przebiega przez 8 stanów! Mowa oczywiście o Route 66 – najbardziej znanej trasie na świecie. Stała się ona nie tylko najważniejszym węzłem komunikacyjnym Ameryki, ale także kultowym miejscem na mapie, po które bardzo chętnie sięgają pisarze i reżyserzy. „Thelma i Louise”, „Urodzeni mordercy” czy „Easy Rider” to tylko kilka tytułów, których akcja toczy się właśnie na najdłuższej amerykańskiej autostradzie. Fototapeta Route 66 pokazuje tajemniczy, mistyczny wręcz charakter tego miejsca.

Choć na tapecie widzimy tylko pustą autostradę, wyludnione stepy i dziką przyrodę, odrealnione kolory sprawiają, że nie możemy oderwać od niej oczu. Intensywny fiolet, głęboki róż i fosforyzujący odcień żółtego koloru są zachwycającą, artystyczną wizją, którą można podziwiać niczym obraz zawieszony na muzealnej ścianie. Fototapeta Route 66, dzięki żywym kolorom i biegnącej aż po horyzont drodze jest znakomitym sposobem, aby powiększyć optycznie wnętrze pokoju i nadać mu wyrazistego charakteru. 

Podążaj za linią - fototapeta Landscapes w minimalistycznym wydaniu

Tym, co wpływa na unikalny charakter fototapety Landscapes jest nie tylko jej aspekt kolorystyczny. Warto także zwrócić uwagę na sposób przedstawienia krajobrazu. Realizm i pieczołowite odzwierciedlanie rzeczywistości ustępują tutaj miejsca pewnej umowności i minimalizmowi. Proste linie, przypominające kontury z dziecięcej kolorowanki, bardziej sugerują niż dokumentują rzeczywistość. Wystarczy spojrzeć na konkretne przedstawienie.

Fototapeta góry lodowej przywodzi na myśl wydzierankę, na której sylwetka lodowca została zbudowana z czterech skrawków papieru: popielatego, granatowego, błękitnego i musztardowego. Nierówne linie i poszarpane krawędzie znakomicie oddają surowy charakter bryły. Dzięki nietypowej kolorystyce, tak dobrana fototapeta góry sprawdzi się zarówno w nowoczesnym salonie urządzonym w odcieniach szarości, jak i w przestronnej łazience, w której lodowe morze będzie znakomitą ozdobą.  

Bajkowy świat i komiksowa rzeczywistość

Oglądając tapety z kolekcji Landscapes wyraźnie widać nawiązania do barwnego fowizmu. Fototapeta pustynia otwiera jednak przed nami nowe skojarzenia. Ten komiksowy, Pop artowy krajobraz mógłby stanowić tło dla rysunkowej opowieści o super bohaterach czy przygodach Indiana Jonesa. Ograniczona kolorystyka i uproszczony do granic możliwości piaskowy krajobraz, tworzą niezwykle nowoczesną i wysmakowaną dekorację przypominającą prace czołowych artystów sztuki popularnej. Dzięki takim skojarzeniom fototapeta pustynia mogłaby stanowić świetną dekorację młodzieżowego pokoju w zestawieniu z odpowiednimi plakatami lub obrazami. Z kolei bajkowy krajobraz, na którym unoszą się kolorowe balony, to wprost idealne zwieńczenie dziecięcej sypialni. Energetyczne kolory - zestawienie różu, zieleni i żółtego - tworzą niezwykle optymistyczną wizję, która będzie znakomitym pretekstem do wymyślania nowych zabaw i bajek na dobranoc.