Tapety wg kategorii - Pola

Pole? To ani nie brzmi, ani nie kojarzy się szczególnie dekoracyjnie, ale nie dajcie się zwieść: polne widoki mogą być nieskończonym źródłem inspiracji, także tych wnętrzarskich. I to tym bardziej, że nasze tapety pola nie przedstawiają wyłącznie tych "typowych" pól, złocących się zbożem, ale także ich nieco bardziej wyrafinowanych kuzynów: w niniejszej kategorii znajdzie się, na przykład, niejedna prowansalska z ducha tapeta pole lawendy; mamy tu też liczne urocze i barwne tapety polne kwiaty. Każdy z tych wzorów możesz wykorzystać w swoim mieszkaniu lub firmie na wiele, wiele sposobów: niektóre z nich przedstawiamy w poradniku poniżej. Mamy nadzieję, że okaże się on nie mniej inspirujący, niż przechadzka polną dróżką w piękny, pogodny poranek!

Tapeta truskawkowe pole

Tapeta truskawkowe pole

Tak udekorowana przestrzeń kuchenna zachęca do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu przy filiżance kawy.
Tapeta polne rośliny

Tapeta polne rośliny

Uproszczony motyw polnych kwiatów na zielonej trawie będzie tłem dla minimalistycznego ale kolorowego pokoju dziecięcego.
Tapeta dla dzieci traktory

Tapeta dla dzieci traktory

Dla małych miłośników natury przygotowaliśmy barwną tapetę z kolorowymi traktorami.
Tapeta kolorowe kwiaty polne

Tapeta kolorowe kwiaty polne

Regularny motyw kwiatowy przyciąga uwagę. Taka tapeta ciekawie prezentuje się w pokoju dziecka.
Tapeta do kuchni truskawki

Tapeta do kuchni truskawki

Truskawkowy motyw pobudza apetyt! Pas tapety umieśćmy w kuchni, np. między szafami.
Tapeta motyw stokrotek

Tapeta motyw stokrotek

Niech taka ukwiecona tapeta znajdzie się na jednej ścianie w pokoju malucha!
Tapeta polny rumianek

Tapeta polny rumianek

Pastelowa tapeta odświeży przestrzeń. Cytrynowy żółty współgra z szarościami i bielą.
Tapeta zimowy krajobraz

Tapeta zimowy krajobraz

Ośnieżone pagórki i wysokie drzewa: zimowy krajobraz to propozycja do skandynawskiej sypialni.

 

Pole do dekoracyjnego popisu: stylowe tapety pola

Pole to taki niby zwykły, a jednak coraz bardziej, niezwykły, niemal egzotyczny widok. W wielu krajach, chcąc obejrzeć prawdziwe, tradycyjne, najzwyklejsze na świecie pole, takie z miedzą z drzewami, i z wychylającymi tu i tam swoje barwne główki makami i chabrami, naprawdę trzeba się nieźle naszukać! No dobrze, Wy nie musicie, bo trafiliście do nas: nasze tapety pola są jak spojrzenie w przeszłość na tamte sielskie czasy!

Rolniczy krajobraz został zdominowany przez wielkie, monokulturowe uprawy. Co znaczy "monokulturowe"? To takie, na które składa się wyłącznie jeden gatunek roślin, na przykład tylko rzepak, tylko pszenica, tylko soja - jak okiem sięgnąć. Dawno już minęły czasy, gdy jeden rolnik miał parę hektarów owsa i parę arów buraków, a do tego kilka zagonów kapusty... Dla wszystkich osób, które tęsknią za tamtymi dawnymi, prostszymi czasami - albo które po prostu uwielbiają polne widoki, i to nie tylko te najbardziej oczywiste - przygotowaliśmy nasze tapety pola. O tym, w jaki sposób można wykorzystać je do udekorowania wnętrza, przeczytacie poniżej - a zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ pole ma znacznie więcej oblicz, niż można by przypuszczać...

Z pola na stół: tapety pola w kuchni, piekarni i nie tylko

Na hasło "pole" większości ludzi raczej nie staje przed oczami pole bawełny czy dyń, lecz raczej późnoletnie pole pełne złocistego zboża, gdzieniegdzie upstrzone jaskrawoczerwonymi makami albo niebieskimi chabrami (o których piszemy nieco dalej - cierpliwości!)... I, oczywiście, często właśnie takie są nasze tapety pola. Ale są tu także zupełnie inne pola - staraliśmy się, by były różnorodne! Wróćmy jednak do tego typowego, rustykalnego pola: tapeta ze złocistym polem pszenicy lub żyta będzie piękną, stylową i w pewien sposób kojącą umysł dekoracją salonu (i to nie tylko takiego udekorowanego we wspomnianym już stylu rustykalnym) albo kuchni - a może nawet piekarni, kawiarni lub cukierni? Tapety z polami cudownie sprawdzą się zresztą w znakomitej większości pomieszczeń: podobnie jak wszystkie tapety z roślinnymi motywami, nie powinny się kłócić właściwie z żadną aranżacją. A skoro przy innych motywach roślinnych jesteśmy...

W prowansalskim stylu: tapeta pole lawendy

Romantyczny, rustykalno-sentymentalny styl prowansalski od wielu lat robi furorę we wnętrzarskim światku,  i naprawdę nietrudno domyślić się, dlaczego tak jest: jest jednocześnie przytulny i elegancki oraz wyszukany i prosty, a do tego pasuje właściwie do każdego wnętrza. Nietrudno wyobrazić sobie zarówno prowansalską sypialnię, jak i łazienkę urządzoną w tym stylu. Tapeta pole lawendy o charakterystycznym, nie do pomylenia z żadnym innym odcieniu fioletu to dekoracja, którą z powodzeniem wykorzystasz do uzupełnienia aranżacji zainspirowanej słynnym stylem południa Francji. Będzie wyglądać fantastycznie zwłaszcza zestawiona z kojącymi, neutralnymi barwami, szczególnie zaś z bielą - choć możemy sobie wyobrazić także aranżację, w której tapeta pole lawendy sąsiaduje z innymi fioletowymi elementami wystroju, na przykład ze ścianami pomalowanymi na lawendowy odcień.

Bukiecik: wzory w polne kwiaty

Tapety polne kwiaty to prawdopodobnie jeden z najbardziej uroczych wzorów, jakie mamy w naszym katalogu - i nietrudno domyślić się, dlaczego tak jest! Niebieskie chabry, białe rumianki z żółtym oczkiem, radośnie czerwone maki - to wszystko ma w sobie sentymentalny urok, kojarzący się z wakacjami na wsi. Jednocześnie tego rodzaju wzory  są bardzo dekoracyjne - i, znowu, na tyle uniwersalne, że bez większego trudu można sobie wyobrazić je na ścianach wszystkich domowych, a nawet licznych firmowych wnętrz. Są na tyle barwne, że z powodzeniem można traktować je jako kolorystyczny akcent: i, co najlepsze, nie trzeba nawet oklejać nimi całej ściany czy wszystkich ścian! Wiele tego rodzaju tapet z kwiatowym motywem będzie wyglądało wprost cudownie, gdy zastosowane zostaną w formie pojedynczego, niezbyt szerokiego dekoracyjnego pasa, naklejonego w tym punkcie wnętrza, na którego podkreśleniu najbardziej nam zależy.