Fototapety wg kategorii - Mapa polityczna

Dzisiaj w orbicie naszych zainteresowań znajdzie się wyjątkowa fototapeta. Mapa polityczna z pewnością kojarzy nam się z nauką i pomocą dydaktyczną z czasów szkolnych, tymczasem ten kartograficzny akcent sprawdzi się nie tylko w klasie. Efektowny wzór może bowiem łączyć w sobie elementy i informacyjne, i dekoracyjne. W zależności od tego, jak będzie wyglądać takie przedstawienie, możemy je umieścić w zupełnie innym miejscu. W salonie w stylu retro doskonale będzie się prezentować historyczna fototapeta: mapa polityczna świata z czasów wielkich odkryć geograficznych. Minimalistyczna wersja przypadnie do gustu nastolatkowi, który interesuje się polityką, z kolei bardzo szczegółowy wzór sprawdzi się w siedzibie firmy, która swoje usługi dostarcza na obszarze całego globu.

Fototapeta mapa polityczna vintage

Fototapeta mapa polityczna vintage

Miej cały świat w zasięgu ręki! Mapa w stylu vintage wpasuje się w każde wnętrze, wydobywając jego ukryte piękno.
Fototapeta mapa polityczna kontynenty

Fototapeta mapa polityczna kontynenty

Jeśli kochasz podróżowanie, ta fototapeta będzie dla Ciebie idealną dekoracją. Świetnie sprawdzi się w salonie czy sypialni.
81 fototapet
Fototapeta mapa Unii Europejskiej

Fototapeta mapa Unii Europejskiej

W kawiarniach czy bibliotekach, gdzie spotykają się ludzie różnych kultur, warto zaakcentować międzynarodowy charakter miejsca fototapetą z mapą.
Fototapeta postarzana mapa polityczna

Fototapeta postarzana mapa polityczna

Mapy są niezwykle modnym dodatkiem do aranżacji wnętrz. Sprawdzą się nie tylko w przestrzeni biurowej, ale też w salonie i pokoju nastolatka.
Fototapeta szczegółowa mapa polityczna

Fototapeta szczegółowa mapa polityczna

Dzięki kolorowej fototapecie z mapą Twoje dziecko nie tylko pokocha naukę geografii, ale też razem z Tobą zaplanuje rodzinne wakacje.
Fototapeta mapa polityczna Ameryki Północej

Fototapeta mapa polityczna Ameryki Północej

Dla sympatyków odkrywania zakątków Ameryki, przygotowaliśmy fototapetę z mapą polityczną tego regionu.
Fototapeta mapa polityczna Australii

Fototapeta mapa polityczna Australii

Miłośnicy Australii powinni zaakcentować swoją pasję, stylową fototapetą z mapą. Sprawdzi się ona również we wnętrzach biznesowych.
Fototapeta mapa z konturami państw

Fototapeta mapa z konturami państw

Lubisz podróże małe i duże? Spraw sobie dekorację, dzięki której zaplanujesz kolejne niezapomniane wakacje.
Fototapeta mapa polityczna obu Ameryk

Fototapeta mapa polityczna obu Ameryk

Monochromatyczna mapa sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, w szczególności w tych zamieszkanych przez podróżników.
Fototapeta z mapą polityczną do salonu

Fototapeta z mapą polityczną do salonu

Klasa geograficzna bez mapy będzie wyglądać nieswojo. Zamiast tradycyjnych, zawieszanych map, lepiej wybrać fototapetę, która da o wiele lepszy efekt.
Fototapeta mapa z państwami UE

Fototapeta mapa z państwami UE

Jeśli szukasz dekoracji, która podkreśliłaby Twoją osobowość podróżnika i wędrowca, skorzystaj z naszej propozycji fototapety z mapą Europy.
Fototapeta mapa polityczna USA retro

Fototapeta mapa polityczna USA retro

Podróż do USA to marzenie wielu osób. Jeśli i Ty jesteś na tej liście, koniecznie udekoruj ścianę mapą w stylu retro.

 

Fototapeta - mapa polityczna w salonie retro

W czasach współczesnych bardzo chętnie przełamujemy obowiązujące od zawsze reguły, wprowadzamy nowe akcenty do klasycznych strojów, a w aranżacji wnętrz nie boimy się sięgać po kontrolowany eklektyzm. Właśnie dlatego chcemy Wam zaproponować dekorację w starodawnym stylu, jaką jest historyczna fototapeta. Mapa polityczna nie musi prezentować aktualnej sytuacji z XXI wieku. W naszej ofercie znajdują się bowiem takie motywy, które pozwolą nam się przenieść do czasów starożytnych, średniowiecznych lub renesansowych. W jakim wystroju sprawdzi się ten akcent? Z pewnością w salonie urządzonym w stylu retro. Ale co to oznacza? Czy musimy dysponować drogimi antykami, autentycznymi bibelotami pochodzącymi z danej epoki, a na podłodze posiadać ręcznie tkany dywan sprzed dwustu lat? Oczywiście, że nie. Efekt vintage osiągniemy wprowadzając zaledwie kilka elementów. Aranżacja nadal może być lekka i nosić znamiona nowoczesności. Przedstawienie starodawnej mapy na ścianie, stojąca lampa z abażurem z ozdobnymi frędzlami, komoda stylizowana na zabytkową i spektakularny zegar w wahadłem na ścianie – to tylko garść inspiracji, a my możemy zdecydować się na takie meble i sprzęty, jakie tylko przyjdą nam do głowy.

  • Pamiętajmy, że umiejętnie łącząc nowoczesny design z akcentami vintage, stworzymy niezwykle efektowne wnętrze, które będzie się odznaczać ponadczasowym charakterem.

Dydaktyczna fototapeta - mapa polityczna świata do szkoły

A czy w szkole sprawdzi się taka fototapeta? Mapa polityczna świata to jeden z podstawowych elementów wyposażenia klasy geograficznej. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do rozwijanej i zwijanej wersji, wyciąganej tylko dwa, może trzy razy w roku szkolnym, gdy dyktuje to akurat temat z podręcznika. Tymczasem znajomość państw świata, tego, z kim sąsiadują i jakie są ich stolice, to jedne z najważniejszych informacji, jakie zdobywamy na zajęciach z geografii. Aby uczniowie jak najlepiej zapamiętali przebieg granic i przyswoili sobie te kluczowe dane, warto, by akurat taka mapa znajdowała się cały czas przed ich oczami. Zamiast klasycznej wersji sięgnijmy więc po fototapetę. Najlepiej, gdy będzie się odznaczać energetycznymi kolorami, które nie tylko przyciągną uwagę uczniów, ale urozmaicą także monotonny wystrój klasy. Do takiego miejsca, warto wybrać lateksową fototapetę, która jest wytrzymała, odporna na promienie UV, a wszelkie zabrudzenia usuniemy z niej wilgotną ściereczką z delikatnym środkiem myjącym.

Firmowa fototapeta: mapa polityczna i mapa kontaktów w biurze

Dla wielu może to być zaskoczeniem, ale także w służbowym biurze sprawdzi się taka fototapeta. Mapa polityczna, by miała jednak sens w naszej aranżacji, powinna się znaleźć w siedzibie takiej firmy, której działalność opiera się na międzynarodowych kontaktach. Może zajmować się dostarczaniem rozwiązań IT, transportem, handlem lub telefonią komórkową – dobra będzie każda branża, która wybiega poza granice jednego państwa. W zależności od tego, jak daleko sięgają usługi firmy, możemy zdecydować się na przedstawienie całego świata lub jedynie wybranego kontynentu. Mapa, która prezentuje zakres działalności firmy, może się znaleźć w służbowym biurze dyrektora, prezesa lub zastępcy, jednak doskonałe wrażenie zrobi w miejscu, z którego będzie widoczna dla wszystkich. Przyklejona w holu lub recepcji, stanie się niezwykle efektownym akcentem dekoracyjnym.      

Hobby na fototapecie – mapa w pokoju nastolatka

Czy to dobry pomysł, by w młodzieżowej aranżacji pojawiła się geograficzna fototapeta? Mapa polityczna wydaje się pasować o wiele bardziej do wystroju szkoły, niż pokoju nastolatka. Wszystko zależy jednak od tego, czym interesuje się młody człowiek. Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się kierunki studiów związane z biznesem, ekonomią i politologią. Jeśli już na poziomie gimnazjum lub liceum nasze dziecko ma ściśle określone zainteresowania i plany na przyszłość, to aranżując jego pokój możemy się tym zainspirować. Przedstawienie kuli ziemskiej z zaznaczonymi konkretnymi państwami nie będzie dla niego wówczas nudną pomocą dydaktyczną przypominającą szkolną klasę, lecz źródłem inspiracji do tego, by rozwijać swoje pasje i dążyć za wszelką cenę do realizacji swoich marzeń.