Obrazy wg kategorii - Sztuka olejna

Wielu z Was zastanawiało się pewnie nad zmianą aranżacji domu czy mieszkania, ale myśl o remoncie, malowaniu i wymianie wyposażenia przyprawia o gęsią skórkę. Na szczęście znamy szybszy i skuteczniejszy sposób na odświeżenie aranżacji. Obraz olejny na płótnie w mgnieniu oka zmieni wygląd Twojego salonu, sypialni czy kuchni. Jeśli od zawsze marzyłeś o dziele znanego artysty, nie musisz wydawać wszystkich oszczędności na aukcji dzieł sztuki. Nasze obrazy olejne sztuki współczesnej to doskonała alternatywa w świetnej cenie. A dla miłośników tradycyjnego malarstwa przygotowaliśmy obrazy olejne zachód słońca lub obrazy naśladujące prace mistrzów holenderskich. Dzięki doskonałym wzorom i wysokiej jakości materiałów, poczujesz się u nas jak w prawdziwej galerii sztuki!

33 obrazów

 

Obrazy olejne – metamorfoza salonu w wielkim stylu

Dostępne na naszej stronie internetowej produkty to najszybszy sposób na to, aby odświeżyć wygląd Twojego wnętrza. Fototapety, plakaty i naklejki w zaledwie parę chwil wyczarują zupełnie nową aranżację, a obrazy olejne nawiązujące do wielkich mistrzów malarstwa nadadzą artystycznego charakteru. Do wyboru masz cały wachlarz możliwości - obraz olejny - pejzaż przedstawiający morski, górski, wiejski lub egzotyczny widok, dzieło nawiązujące do znanych prac z okresu renesansu i baroku czy obrazy olejne sztuki współczesnej przywodzącej na myśl Picassa, Warhola czy Pollocka. Specjalnie dla Ciebie prześledziliśmy najciekawsze trendy dekoratorskie i najznakomitsze przykłady dzieł malarskich, aby łącząc te dwa aspekty, stworzyć zapierające dech w piersiach wnętrza!

Wielofunkcyjny obraz olejny - abstrakcja jako temat

Jedną z podstawowych zalet, jaką cechuje się obraz olejny abstrakcja jest to, że pasuje do każdego wnętrza. Dzięki temu, że jest dziełem niefiguralnym, a co za tym idzie, nie przedstawia konkretnego odwzorowania rzeczywistości, możemy umieścić go zarówno w salonie, łazience, jak i kuchni. Swobodne kompozycje kształtów, linii i kolorów sprawiają, że obraz olejny abstrakcja jest uniwersalną i ponadczasową dekoracją. Takie dzieło sztuki najlepiej dopasować do aranżowanego wnętrza pod względem kolorystycznym, ponieważ dzięki temu uzyskamy spójną i harmonijną całość.

Obraz w odcieniu sztuki współczesnej

Kiedy myślimy o aranżacji nowoczesnego salonu, do głowy przychodzą nam pełne kolorów, abstrakcyjne dzieła Jacksona Pollocka lub zabawne, pełne odniesień do popkultury prace Andy’ego Warhola. Obraz olejny przypominający swobodnie rozchlapane plamy farby jest znakomitym akcentem, dzięki któremu ożywimy monochromatyczną aranżację i nadamy jej stylowego wykończenia. W przypadku współcześnie urządzonego salonu, jak i wnętrza w stylu retro, obraz olejny na płótnie przedstawiający największe gwiazdy kina i muzyki: Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Liz Taylor czy Elvisa Presley’a będzie doskonałym pomysłem. Obrazy olejne w stylu Warhola są uniwersalnym, ponadczasowym i zawsze modnym elementem wystroju. A jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnych wnętrz, wybierz obraz olejny do salonu przedstawiający klasyczny pejzaż, martwą naturę lub realistyczny portret przypominający dzieło Leonarda da Vinci. 

Nastrojowa sypialnia, czyli obrazy olejne akty

Niezależnie od tego, czy Twoja sypialnia została urządzona w stylu industrialnym, glamour, skandynawskim czy romantycznym shabby chic, akty to doskonały pomysł na dekorację wnętrza. Poszukaj tradycyjnych przedstawień nawiązujących do klasycyzmu lub baroku, sięgnij po pełne wyrazu dzieła ekspresjonistów lub wybierz syntetyczne sylwetki kobiet z prac malarskich Picassa. Obraz utrzymany w kubistycznym charakterze to świetny sposób, aby wprowadzić motyw aktu, który będzie wyrazistym, ale subtelnym elementem ukazującym nagość w zawoalowany sposób. W przypadku rustykalnej aranżacji polecamy obrazy olejne zachód słońca, które ciepłą tonacją będą znakomicie korespondować z drewnianymi meblami w naturalnym kolorze lub obraz olejny pejzaż przypominający dzieła niemieckich mistrzów epoki romantyzmu.

Obrazy olejne - kwiaty w kuchennej aranżacji

Uwielbiamy kuchnie, w których panuje kolorowy, przytulny klimat. W takim wnętrzu doskonale prezentują się obrazy olejne kwiaty, zarówno te przedstawiające nasze polskie, polne rośliny, jak i wymyślne kompozycje pełne egzotycznych gatunków. Kwiaty na obrazie to świetny sposób, aby niezależnie od panującej pory roku utrzymać radosny i pełen życia nastrój. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych aranżacji, proponujemy obrazy olejne sztuka współczesna, które przedstawiają martwą naturę. W tej roli świetnie będą się sprawdzać kubistyczne kompozycje nawiązujące do prac Picassa. Obraz olejny na płótnie w duchu Pop-Artu z kolorowymi produktami będzie z kolei doskonałą propozycją, aby ożywić stonowane, monochromatyczne wnętrze.