Obrazy kubistyczne

Obrazy Picassa kubizm to propozycja zarówno dla miłośników sztuki, jak i osób, które kochają nowoczesne, awangardowe rozwiązania we wnętrzach. Charakterystyczne bryłowate formy i silnie zgeometryzowane kompozycje doskonale będą się prezentować w minimalistycznie urządzonym pokoju, w którym wyrazista dekoracja będzie zasadniczą dominantą. Obraz kubizm nawiązujący do dzieł Picassa lub będący swobodną interpretacją jego stylu to znakomity sposób, aby szybko odświeżyć aranżację i nadać przestrzeni artystycznego charakteru. Obrazy kubizmu będą pasować nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Doskonale uzupełnią także styl retro nawiązujący do początków XX w.

Obraz kubizm Picasso

Obraz kubizm Picasso

Picasso to bezwzględnie najważniejsze nazwisko w historii kubizmu, a reprodukcja jednego z jego dzieł będzie wspaniałym prezentem dla fana sztuki!
Obraz kubizm portret kota

Obraz kubizm portret kota

Wyrazisty obraz kubistyczny umieszczony na ścianie w salonie stanowi oryginalną i bardzo wyrafinowaną dekorację przestrzeni.
75 obrazów
Obraz inspirowany kubizmem

Obraz inspirowany kubizmem

Kubizm w nowoczesnej odsłonie: obraz drukowany na płótnie podkreśli minimalistyczną aranżację mieszkania.
Obraz kubistyczna abstrakcja

Obraz kubistyczna abstrakcja

Kompozycja w nurcie kubistycznym nie pozostanie niezauważonym dodatkiem do aranżacji. Obraz w tym stylu powieśmy np. w przedpokoju.
Obraz kubistyczna kompozycja

Obraz kubistyczna kompozycja

Obraz inspirowany sztuką wielkich mistrzów stanowi wyraziste dopełnienie nowoczesnej, stylowej przestrzeni mieszkalnej.
Obraz kubizm de La Fresnaye

Obraz kubizm de La Fresnaye

Roger de La Fresnaye to jeden z najciekawszych malarzy reprezentujących kubizm. Jego dzieła cechuje łagodny styl i bogata kolorystyka.
Obraz kubizm do salonu

Obraz kubizm do salonu

Eklektyczną przestrzeń salonu warto wzbogacić o dynamiczne akcenty. Obraz kubistyczny lub abstrakcja to godne uwagi propozycje dekoracji wnętrza.
Obraz kubizm malarstwo

Obraz kubizm malarstwo

Obraz ze zgeometryzowaną kompozycją stanowi centralny punkt stylizacji męskiego wnętrza mieszkalnego, dodając mu niebanalnego charakteru.
Obraz kubizm kwiaty w wazonie

Obraz kubizm kwiaty w wazonie

Martwa natura uwieczniona na obrazie w interesujący sposób współgra z nowoczesną, surową stylizacją salonu.
Obraz kubizm torreador

Obraz kubizm torreador

Kubizm w hiszpańskim stylu! Obraz z jeźdźcem i torreadorem to niezwykle wyrazista ozdoba salonu, pokoju nastolatka, a nawet szkoły językowej.
Obraz ludzie i pies

Obraz ludzie i pies

Co znajduje się na obrazie? Rozszyfrowanie kompozycji w nurcie kubizmu nierzadko stanowi zagadkę!
Obraz martwa natura z gitarą

Obraz martwa natura z gitarą

Klasycznym uzupełnieniem eleganckiej aranżacji będzie reprodukcja słynnego dzieła sztuki. Umieśćmy ją w centralnym miejscu.

 

Obrazy kubizmu – krótka lekcja historii sztuki

Obrazy kubizmu zaczęły się pojawiać na początku XX w. we Francji. Artyści tworzący w tym nurcie dążyli przede wszystkim do zerwania z tradycyjnie rozumianą pespektywą linearną i realistycznym odwzorowaniem rzeczywistości. Obrazy z kubizmu na początku wpisywały przedstawiany przedmiot w formę sześcianu (z jęz. franc. cube – stąd nazwa tego kierunku), aby następnie rozbić go na zupełnie płaską powierzchnię płótna. Geometryczne przedstawianie rzeczywistości przez kubistów było także próbą ukazania obiektu ze wszystkich możliwych stron. Ujmując temat syntetycznie niczym kubiści,  obrazy kubizm to jednoczesne ukazanie trzech wymiarów na płaskim obrazie.

Kubizm obrazy Picasso, czyli pomysł na awangardowe wnętrze

Choć za twórcę kubizmu uchodzi Georges Braque, to najbardziej rozpoznawalnym jego przedstawicielem jest oczywiście Pablo Picasso – znany nawet tym, którzy sztuką się nie interesują. Kubizm obrazy Pablo Picasso przedstawiające „Panny z Awinionu” lub  „Guernicę” cieszą się taką samą, albo nawet większą popularnością, niż sama „Mona Lisa”. Jeśli więc cenisz sobie nieszablonowe piękno, zachwycają Cię geometryczne, abstrakcyjne kształty kobiet Picassa, a nieprawdopodobnie kanciaste jabłko z martwej natury powoduje szybsze bicie Twojego serca, to kubizm obrazy Picasso muszą się znaleźć w Twoim salonie lub sypialni! Mamy nadzieję, że nikogo do wielkości kubizmu przekonywać nie trzeba. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, czy taka dekoracja pokoju będzie trafionym wyborem, to bez wahania mówimy: TAK!

  • Kubizm obrazy Pablo Picasso przedstawiające zachwycające krajobrazy i widoki małych miasteczek o niewielkim stopniu zgeometryzowania przypadną do gustu nawet osobom sceptycznie podchodzącym do awangardowej sztuki współczesnej.
  • Obraz kubizm z dojrzałej fazy nurtu, o silnie odrealnionych kształtach, będzie się znakomicie prezentować wśród nowoczesnych mebli o geometrycznych formach.
  • Z kolei czarno-białe obrazy Picassa kubizm o imponującej wielkości inspirowane „Guernicą” ozdobią przestronny salon, dzięki czemu nie będzie potrzebować żadnej dodatkowej dekoracji. 

Sztuki nigdy za wiele, czyli obraz kubizm w formie tryptyku

Jeśli jesteś szczęściarzem i możesz się pochwalić przestronnym salonem, to mamy doskonałą propozycję na zaaranżowanie dużego metrażu. Kubizm obrazy Pablo Picasso nabiorą większej siły oddziaływania jeśli zestawimy je w formę zachwycającego tryptyku. Sięgnij po martwą naturę, kobiece akty lub krajobrazy i stwórz z nich korespondującą kompozycję, która będzie niepowtarzalną dekoracją. A jeśli jesteś na etapie aranżowania całego mieszkania, to znakomitym pomysłem jest wprowadzenie geometrycznych motywów także w innych pomieszczeniach lub w przedpokoju. Kubizm obrazy Pablo Picasso będą się znakomicie prezentować, jeśli do salonu doprowadzi nas korytarz z geometryczną tapetą, a w kuchni znajdą się abstrakcyjne motywy 3D.

Kobiece akty - obrazy kubizm nie tylko dla dorosłych

Ludzkie ciało od zawsze fascynowało artystów. Poczynając od czasów prehistorycznych a kończąc na sztuce współczesnej, nagość jest jednym z częściej pojawiających się motywów. W kubizmie nie było inaczej. W tym przypadku jednak ciało kobiety zostało potraktowane jako trójwymiarowa bryła lub geometryczny kształt przez co jakikolwiek ślad erotyzmu został wyparty przez charakter czysto artystyczny. Nie oznacza to jednak, że kubizm obrazy Picasso ukazujące kobiece akty nie są wizualnie atrakcyjne. Pełne kolorów, syntetyczne ujęcia damskiej sylwetki będą doskonałą dekoracją stylowej sypialni. W zależności od wzoru na jaki się zdecydujemy, kubistyczny akt będzie znakomitym rozwiązaniem zarówno do nowoczesnej, romantycznej, jak i typowo męskiej sypialni.

Apetyt na sztukę: obrazy kubizm w kuchni

Obrazy z kubizmu przedstawiające martwą naturę sprawdzą się także w nowoczesnej kuchni. Geometryczne przedstawienia warzyw i owoców lub syntetycznie ujęte kwiaty w wazonie będą ciekawą alternatywą dla standardowych fototapet lub obrazów utrzymanych w tematyce jedzenia. Obrazy Picassa kubizm z martwymi naturami charakteryzują się swego rodzaju dziecinną prostotą i niezwykle intensywnymi, wyrazistymi barwami. Taka dekoracja zarówno ożywi stonowaną kolorystykę, jak i dopełni tętniące kolorami wnętrze.