Plakaty wg kategorii - Styl skandynawski

Jeśli szukasz pomysłu na uniwersalny i ponadczasowy wystrój wnętrza, to minimalistyczny styl z północy będzie doskonałym wyborem. Jasna, pastelowa kolorystyka ścian, bielone, drewniane meble i szare dodatki stworzą przepiękną aranżację. Z kolei kolorowe plakaty w stylu skandynawskim ożywią wnętrze i sprawią, że stanie się przytulne i miłe dla oka. Majestatyczne jelenie, zabawne koniki z Dalarna czy malownicze wioski pośród gór – to tylko kilka propozycji z naszej szerokiej oferty. Plakaty skandynawskie są niezwykle praktyczne, ponieważ w przeciwieństwie do tapety, możesz je w dowolnej chwili przenieść do innego pokoju lub powiesić na innej ścianie. Dodatkowo plakat scandi będzie zachwycającą ozdobą bożonarodzeniowego wystroju. 
48 plakatów

 

Plakaty skandynawskie, czyli jakie?

Styl skandynawski wywodzi się z dalekiej północy. Surowy, nieprzyjazny klimat i obfita w śnieg zima to codzienność, z którą muszą się mierzyć mieszkańcy tej części Ziemi. Jasna i świetlista kolorystyka, jaka dominuje w stylu skandynawskim wynika ze względów czysto praktycznych. Długie noce polarne i niewystarczająca ilość dziennego światła przez znaczną część roku wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie. Biały kolor we wnętrzach rozjaśnia wystrój i jest doskonałą alternatywą dla słońca. Dlatego plakaty skandynawskie bazują przede wszystkim na jasnych odcieniach spełniając zarazem funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Najczęściej występującym motywem są:

  • rysunkowe jelenie – niezwykle realistyczne, przypominające ryciny ze starych atlasów lub uproszczone, jednobarwne sylwetki,
  • zimowe krajobrazy prezentujące pojedyncze domki pośród gór,
  • graficzne, geometryczne desenie przywodzące na myśl wzory ze swetrów
  • i charakterystyczne koniki z Dalarna.

Plakaty skandynawskie z tym motywem mają dodatkowe znaczenie – chronią nas i nasze wnętrze przed złymi duchami i nieszczęściem. Taką funkcję przypisuje się bowiem tym drewnianym zabawkom od stuleci. Niezależnie od tego, czy wierzymy w magiczną moc konika z Dalarna czy nie, jego radosna, kolorowa sylwetka będzie przepiękną ozdobą stonowanego wnętrza.

Plakat scandi nie tylko w skandynawskim wnętrzu

Nie musisz posiadać salonu  w stylu skandynawskim, aby zdecydować się na plakat scandi. Choć takie motywy prezentują się doskonale w analogicznym wystroju wnętrza, możemy je także wprowadzić do minimalistycznego lub industrialnego salonu. Stonowane kolory plakatów doskonale uzupełnią monochromatyczne wnętrze, z kolei kolorowe przedstawienia ożywią przestrzeń i sprawią, że stanie się bardziej przytulna. Choć może się to wydać zaskakujące, plakaty w stylu skandynawskim będą się także znakomicie prezentować w rustykalnej aranżacji. Wystarczy wybrać wzór, który przedstawia malownicze, wielobarwne domki ustawione w rzędzie nad jeziorem, które odbija w sobie lasy i górskie szczyty. Z kolei w minimalistycznej aranżacji z kolorowymi akcentami sięgnij po plakaty skandynawskie przedstawiające sylwetkę jelenia w stylu origami. Wielobarwne bryły będą świetnie korespondować z takim wnętrzem.

Coraz bliżej Święta, czyli plakaty w stylu skandynawskim

Plakaty skandynawskie to także stylowa dekoracja świątecznego salonu. Gdy za oknem pojawia się pierwszy śnieg, a ulice miast zaczynają się przyozdabiać kolorowymi światełkami, to znak, że czas pomyśleć o bożonarodzeniowych dodatkach. Jeśli chcesz aby wybrane przez Ciebie plakaty styl skandynawski zdobiły Twój pokój także po świętach, wybierz wzór o neutralnym, zimowym charakterze. Gałązka obsypana śniegiem, malownicza wioska ukryta między górami lub graficzne przedstawienia śnieżynek przypominające te, jakie dzieci wycinają z papieru na lekcjach plastyki będą doskonałą opcją. Plakaty styl skandynawski mogą także przedstawiać ubraną choinkę z prezentami, renifery z zaprzęgu Świętego Mikołaja i dzwoneczki, których dźwięk usłyszmy, gdy wprawimy w ruch naszą wyobraźnię! 

Przytulna sypialnia w północnym stylu

Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że styl skandynawski stanie się niezwykle przytulny. Jeśli chcesz urządzić swoją sypialnię właśnie w tej estetyce, sięgnij po kolorową, patchworkową narzutę, ozdobne latarenki w różowym lub miętowym kolorze, puszysty dywan i plakaty styl skandynawski. W takim pokoju doskonale będą się prezentować wzory przedstawiające rysunkowe szyszki lub gałązki świerka. Jeśli taką dekorację zestawisz z prawdziwymi skarbami z lasu rozsypanymi na parapecie okna,  stworzysz przepiękną, autorską aranżację. W zaciszu sypialni zachwycająco będą także wyglądać plakaty w stylu skandynawskim z majestatyczną sylwetką jelenia.

Dziecięce plakaty w stylu skandynawskim

Pokój Twojego dziecka jest wprost idealnym miejscem dla dekoracji z dalekiej północy. Wspomniany przez nas wcześniej konik z Dalarna przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom, tworząc przepiękną dekorację pokoju. Niezwykle bajkowo prezentują się także rysunkowe domki przypominające twórczość małej pociechy o wielkich artystycznych aspiracjach. Plakaty styl skandynawski z jelonkiem, kolorowymi ptaszkami lub liskiem skrytym w śniegu pokochają wszyscy mali miłośnicy zwierzątek, a Ty dzięki nim będziesz mógł wymyślać ciekawe historyjki na dobranoc.