Plakaty wg kategorii - Wenecja

Wenecja – zachwycające widoki, olśniewająca architektura i jedyny w swoim rodzaju klimat. Miasto to jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji. Panujący tam tłok i gwar zniechęcają wielu, którzy chcieliby poznać jego urok bez komercyjnej otoczki. Wystarczy spojrzeć na plakat Wenecji ukazanej poza sezonem, aby zachwycić się jej naturalnym pięknem i pustymi, kameralnymi uliczkami. Jeśli chcesz w pełni poznać klimat tego włoskiego miasta, musisz pojechać tam poza okresem wakacyjnym lub sięgnąć po plakat Wenecji, który prezentuje najciekawsze, niczym niezmącone widoki tego miejsca. Znana na całym świecie zabytkowa katedra Św. Marka, pływające po kanałach gondole czy zachwycający Most Rialto sprawią, że niezależnie od miejsca i czasu, plakaty z Wenecją przeniosą Cię do tego romantycznego, włoskiego zakątka. 

52 plakatów

 

Karnawał przez cały rok - kolorowe plakaty Wenecji, które ożywią wnętrze

Choć istotą karnawału jest to, że trwa tylko przez krótki moment roku, nikt nie powiedział, że nie możemy go sobie wydłużyć! Okres beztroskiej zabawy, odpoczynku od pracy i niekończących się tańców warto połączyć z odpowiednim wystrojem wnętrza, który zostanie z nami nawet wtedy, gdy karnawał oficjalnie dobiegnie końca. Plakat Wenecja prezentujący gorącą zabawę na ulicach miasta, barwne stroje i kolorowe dekoracje sprawi, że Twój pokój zamieni się w tętniącą życiem krainę. Możesz także sięgnąć po dekorację, która skupi się na jednym z bardziej charakterystycznych elementów tego miasta, czyli papierowych i porcelanowych maskach. Plakaty Wenecja ukazujące przebranie Pierrota, Arlekina czy Kolumbiny będą jedyną w swoim rodzaju ozdobą salonu. Na specjalną uwagę zasługuje plakat ukazujący intrygującą maskę z długim, ptasim dziobem. Jeśli jesteś miłośnikiem oryginalnych dekoracji, to taki plakat musi się znaleźć w Twojej aranżacji!

Plakat Wenecja z zabytkową architekturą

Wenecja to jednak nie tylko znany na całym świecie karnawał, ale także zachwycająca architektura, której nie znajdziemy nigdzie indziej. Doskonałym przykładem jest Bazylika Św. Marka, która w zachwycający sposób łączy zupełnie różne, oddalone w czasie epoki i style architektoniczne. Ta pełna bizantyńskiego przepychu świątynia, zawiera także elementy romańskie, gotyckie czy barokowe. Znajdziemy w niej olśniewające złote mozaiki i drogocenne kamienie, średniowieczne płaskorzeźby i detale architektoniczne, a także barokowe przedstawienia na fasadzie. Plakat Wenecja ukazujący w pełnej krasie bazylikę widzianą z perspektywy Placu Św. Marka lub eksponujący jednie jeden z jej detali, sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wnętrzu. Przedstawienie złotych mozaik znakomicie udekoruje klasyczny salon pełen antycznych mebli i eleganckich bibelotów, z kolei kopuła świątyni na tle panoramy miasta ozdobi minimalistyczną aranżację.  

Zachód słońca na Placu Św. Marka 

Jeśli szukasz najbardziej romantycznego miasta na ziemi, to w ścisłej czołówce, obok Rzymu czy Paryża, znajduje się właśnie Wenecja. Zabytkowa architektura, kolorowe kamienice, malownicze zaułki i kołyszące się na wodzie gondole, które czekają na zakochanych, to znakomity sposób na dekorację przytulnej sypialni. Plakat Wenecji może ukazywać chylące się ku zachodowi słońce, które oświetla niebo feerią świetlistych barw, elegancko ubranego gondoliera, który przewozi kanałem przytuloną do siebie parę lub wspomniane już wcześniej, przepiękne maski. Zawieszony nad łóżkiem i oprawiony w elegancką ramę plakat będzie uniwersalną i ponadczasową ozdobą. Jeśli jesteś szczęściarzem i dysponujesz naprawdę przestronną sypialnią, to warto udekorować ścianę nie jednym lecz dwoma lub trzema plakatami powiązanymi ze sobą kolorystycznie lub tematycznie.   

Wodne miasto: plakat Wenecja w stylowej łazience

Oprawiony w antyramę plakat Wenecji będzie także znakomitym uzupełnieniem łazienki. Zabezpieczony przed dostępem wilgoci i bezpośrednim kontaktem z wodą stanie się elegancką ozdobą, którą warto dopasować kolorystycznie do panującej aranżacji. Do wyboru mamy pełne energetycznych barw przedstawienia malowniczych zaułków, czarno-białe panoramy miasta lub widoki przypominające starodawne pocztówki w kolorze sepii. Jeśli lubisz długie, relaksujące kąpiele z aromatycznymi olejkami w blasku świec, to plakaty Wenecja sprawią, że poczujesz się jak na zasłużonym urlopie w eleganckim, pięciogwiazdkowym hotelu.