Naklejki wg kategorii - Europa

Wiesz skąd Europa wzięła swą nazwę? Według jednych zawdzięcza ją mitycznej córce Agenora, króla Tyru i Sydru, drudzy uważają, że wywodzi się ona od sumeryjskiego „ereb”, czyli ciemność, a jeszcze inni widzą w niej połączenie dwóch greckich słów „eurys” (szeroki) oraz pos (twarz). Która z przywołanych wyżej wersji jest prawdziwa? Nie wiadomo. Istnieje jednak kwestia, co do której z całą pewnością nikt nie ma żadnych wątpliwości. Stary Kontynent to niezwykle piękna i urzekająca część świata. Fascynuje nie tylko zwykłych turystów, ale również architektów. Staje się dla nich źródłem natchnienia do stworzenia oryginalnych aranżacji. Kto wie, może Ciebie też zainspiruje? Sprawdź jak wykorzystać naklejki Europa w swoim mieszkaniu i nadać mu naprawdę ciekawe oblicze…

72 naklejek

 

Na tropie cudów Sarego Kontynentu, czyli naklejki Europa we wnętrzach

Rzymskie Koloseum wzniesiono w latach siedemdziesiątych naszej ery, londyński Big Ben powstał w 1859 roku, a paryską Wieżę Eiffla zbudowano trzy dekady później jako upamiętnienie setnej rocznicy Wielkiej Rewolucji. Zastanawiałeś się kiedyś, co łączy wymienione zabytki? Wszystkie są świadectwem ludzkiego kunsztu. Teraz możesz uszczknąć odrobinę owego geniuszu i zamknąć go we własnym mieszkaniu. Przenieść francuską Żelazną Damę, Amfiteatr Flawiuszów albo słynny brytyjski zegar na ścianę przedpokoju, gabinetu lub sypialni i cieszyć nimi oczy każdego dnia. Jak ów cel zrealizować? Pomogą Ci w tym nasze naklejki. Europa to niezwykłe bogactwo inspiracji, do tego by tworzyć dekoracje, które będą świetnie pasować do wielu różnych pomieszczeń: klasycznych, śródziemnomorskich, romantycznych. Doskonale sprawdzą się również w aranżacjach tematycznych ściśle związanych z kulturą danego kraju czy regionu. Na którą z nich się zdecydujesz?

Z geografią na Ty, czyli naklejki Europa w służbie nowoczesności

A może bardziej przypadnie Ci do gustu mniej oczywista tematyka naklejki? Mapa Europy to dobry pomysł na ozdobienie modernistycznego salonu. Kartograficzne akcenty utrzymane w żywych, wyrazistych barwach ocieplą chłód stali i szkła uprzytulnią przestrzeń. Podkreślą minimalistyczny wystrój. Podobnie zresztą jak awangardowe panoramy Berlina, Pragi czy Warszawy przywodzące na myśl obrazy Jacksona Pollocka, jednego z czołowych reprezentantów ekspresjonizmu abstrakcyjnego, a dokładniej mówiąc malarstwa gestu (action painting). Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem bezpieczniejszych, zachowawczych rozwiązań, sięgnij po konwencjonalne, choć już nie tak realistyczne naklejki na ścianę. Europa naszkicowana w czerni i bieli idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrze.

Witrażowe naklejki na ścianę – Europa w oryginalnym stylu

Nadal cierpisz na niedosyt oryginalności? Nudzą Cię klasyczne naklejki na ścianę? Europa w wersji witrażowej zaspokoi Twój głód wrażeń. Wyobraź sobie pokój dzienny w futurystycznym stylu i ozdobne wypełnienia okien nawiązujące do sakralnych kompozycji z barwionego szkła. Trudno o bardziej niekonwencjonalne i śmiałe zestawienie, nieprawdaż? Opisywane dekoracje są nie tylko intrygujące, lecz także niezwykle praktyczne. Ich montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. Można je również łatwo usunąć, nie narażając szyb czy ścian na uszkodzenia.

Państwa Starego Kontynentu do tablicy! Naklejki flagi Europy w pokoju nastolatka

Aranżacja przestrzeni stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy urządzamy królestwo nastolatka. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, na wypadek gdyby przyszło Ci się mierzyć z tym skomplikowanym zadaniem. Nie zapominajmy, że o Starym Kontynencie można opowiedzieć na wiele różnych sposobów w oparciu o zabytki, mapy, a także symbole. Już wiesz, co chcemy Ci zaoferować? Naklejki flagi Europy. To proste, a jednocześnie niezwykle efektowne dekoracje. W mgnieniu oka zmienią, wysłużony pokój bez wyrazu w inspirujące wnętrze o międzynarodowym charakterze, gdzie nawet nauka przychodzi z łatwością. W przywołanych ozdobach drzemie bardzo duży potencjał edukacyjny. Przydadzą się wzrokowcom, którzy wykorzystują techniki wizualne, by lepiej przyswoić nowe informacje. Dzięki nim młody człowiek będzie miał w małym palcu flagi wszystkich państw starego Kontynentu i Unii Europejskiej. Naklejka pomoże mu lepiej je zapamiętać i uniknąć niefortunnych pomyłek w przyszłości.