Obrazy wg wnętrz - Kancelaria Prawna

Choć ludzie nie zawsze bywają tego świadomi, to jednak mają do czynienia z prawem niemal na każdym kroku. Ponieważ często zorientowanie się w skomplikowanych przepisach bywa trudne, niekiedy niezbędne okazuje się zasięgnięcie porady specjalisty. Wszyscy oczywiście starają się trafić do najlepszego. O kompetencji prawnika może świadczyć wiele elementów – w tym także wygląd jego kancelarii. Pragnąc więc zadbać o komfortowy, a zarazem atrakcyjny wygląd tego miejsca pracy, warto sięgnąć po odpowiednie dekoracje. W Myloview przygotowaliśmy dla Was specjalne, tematyczne obrazy do kancelarii. Zadbaliśmy także o odpowiednią różnorodność takich wzorów. Dzięki temu łatwo odnajdziecie ozdoby pasujące zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Z naszej oferty na pewno wybierzecie odpowiednie dla siebie obrazy do kancelarii adwokackiej, a także radcowskiej, notarialnej, czy komorniczej.

31 obrazów

 

Jak wybrać najlepsze obrazy do kancelarii prawnej?

Kancelarie od strony aranżacyjnej stanowią ciekawy przypadek... i niemałe wyzwanie! Z jednej strony nie wiąże nas przecież żadna z góry wyznaczona stylistyka, ale z drugiej musimy być bardzo ostrożni w doborze dekoracji, tak aby zachować odpowiednią dla tego miejsca elegancję oraz dobry smak. Na szczęście z pomocą Myloview zadanie to okaże się proste! Obrazy do kancelarii adwokackiej (oraz pozostałych, wspomnianych we wstępie) można wybrać między innymi na podstawie dziedziny prawa, w której się specjalizujemy. Przykładowo, jeśli oferujemy usługi głównie z zakresu prawa gospodarczego i handlowego, to warto sięgnąć po wzory wykorzystujące zdjęcia giełd oraz banków. Dla odmiany, do kancelarii prawnika zajmującego się nieruchomościami idealnie będą pasować obrazy przedstawiające mapy np. miast lub zabytkowe kamienice. 

Obrazy do kancelarii – klasyczne czy nowoczesne?

Współczesne kancelarie prawne potrafią bardzo się od siebie różnić. Niektóre mieszczą się w starych kamienicach, inne w nowoczesnym budownictwie. Część kancelarii stawia na klasyczne, masywne, drewniane (a niekiedy nawet zabytkowe!) meble. W innych ceni się minimalizm oraz proste materiały jak plastik czy szkło. Do ogólnej stylistyki powinniśmy także dostosować odpowiednie dla niej obrazy. Do kancelarii prawnej o tradycyjnym wystroju warto zakupić na przykład wzory odwołujące się do klasycznego malarstwa. Muszą być to jednak motywy neutralne i uniwersalne, jak pejzaże albo martwa natura. Warto także oprawić takie obrazy w eleganckie, zdobione ramy. Jeśli jednak nasza kancelaria mieści się w jasnym, nowoczesnym pomieszczeniu to zdecydowanie należy sięgnąć po nieco inne wzory. W takich wnętrzach sprawdzą się obrazy abstrakcyjne, kubistyczne, a także wydrukowane na płótnie artystyczne zdjęcia.

Podkreślając tradycje zawodu – tematyczne obrazy do kancelarii adwokackiej

Pośród naszych przykładowych ozdób do kancelarii odnajdziecie bardzo dużo obrazów, których tematyka nawiązuje w jakiś sposób do pracy prawnika. Zobaczycie więc na nich stare książki i dokumenty, eleganckie przybory biurowe, a także figurki przedstawiające grecką boginię sprawiedliwości – Temidę. Oczywiście również kolorystyka takich wzorów została dobrana tak, aby komponować się ze stylowymi wnętrzami. Adwokat, to zawód o długich tradycjach – odpowiednio wybrane dekoracje zdobiące ściany kancelarii mogą znakomicie to ilustrować.

Nie tylko motywy prawnicze – uniwersalne obrazy do kancelarii

Jeśli jednak chcemy, aby wnętrze naszej kancelarii było bardziej „swobodne” możemy skorzystać z dekoracji, które nie odwołują się bezpośrednio do motywów związanych z prawem. Jedną z ciekawszych opcji może być na przykład zakupienie kilku eleganckich portretów. Równie dobrze sprawdzą się także klasyczne obrazy z nurtu martwej natury. Jedne i drugie wzory dodadzą kancelarii stylowego uroku, pozostając równocześnie bardzo subtelnymi ozdobami.

Wieloczęściowe obrazy do kancelarii prawnej

Zwykle kancelarie prawne składają się z kilku pomieszczeń, z których część posiada spory metraż. Warto wykorzystać to podczas aranżacji! Wysokie, długie ściany wręcz idealnie nadają się do tego, aby umieścić na nich wieloczęściowe obrazy (dyptyki, tryptyki, a nawet większe kompozycje). Tego rodzaju wzory w atrakcyjny i oryginalny sposób zapełnią wizualnie nawet bardzo duże powierzchnie. Składające się z kilku elementów obrazy do kancelarii mogą wykorzystywać każdą z tematyk, o których wspomnieliśmy już wcześniej. Warto jednak dodać, iż takie ozdoby lepiej prezentują się w stylistykach nowoczesnych. Próba połączenia ich z klasycznymi meblami oraz dekoracjami oczywiście także potrafi przełożyć się na ciekawy efekt, aczkolwiek osiągnięcie go wymaga znacznie więcej wyczucia estetycznego.