Tapety wg kategorii - Rzeki

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie wzory mogą stanowić dekorację wnętrza? Zazwyczaj sięgamy po uniwersalne desenie, floralne motywy, malownicze widoki lub panoramy miast. Tymczasem świetne rezultaty zyskamy, gdy otworzymy nasz umysł i w niecodzienny sposób spojrzymy na… potoki i strumyki, czego doskonałym przykładem są nasze tapety. Rzeki to nie tylko część urokliwych pejzaży, ale także żywioł, stale przekształcająca się materia, która symbolizuje zachodzące w świecie zmiany. Fakt ten ujął już Heraklit mówiąc: „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki”. Patrząc w ten sposób na nasze tapety, rzeki przestają być tylko i wyłącznie ciekiem wodnym i efektowną dekoracją, ale nabierają także głębszego, metaforycznego znaczenia.

Tapeta czarno-białe fale

Tapeta czarno-białe fale

Czarno-biała tapeta to zawsze świetne rozwiązanie - klasyczna kolorystyka sprawdzi się wszędzie!
Tapeta krajobraz z rzeką

Tapeta krajobraz z rzeką

Minimalistyczny krajobraz inspirowany akwarelą to propozycja dekoracji ściennej do klasycznego wnętrza.
Minimalistyczna tapeta z rzeką

Minimalistyczna tapeta z rzeką

Nowoczesna inspiracja krajobrazem: tapeta z błękitnymi falami będzie nieoczywistym detalem w aranżacji łazienki.
Tapeta fale na rzece

Tapeta fale na rzece

Fale na ścianie! Abstrakcyjny wzór uzupełni eklektycznie zaaranżowaną przestrzeń salonu kąpielowego i zdynamizuje ją.
Tapeta błękitna rzeka

Tapeta błękitna rzeka

Wąska wstęga rzeki przedziera się przez piaszczysty krajobraz, tworząc fascynujący efekt na ścianie.
Tapeta łazienkowa - rzeka

Tapeta łazienkowa - rzeka

Kolejna inspiracja - tym razem w nurcie abstrakcyjnym. Tapetę wykorzystajmy w nowoczesnym wnętrzu.
Tapeta nurt rzeki

Tapeta nurt rzeki

Styl minimalistyczny sprawdzi się w łazience. Delikatna kolorystyka spowoduje, że wnętrze będzie prezentować się efektownie i świeżo.
Tapeta wzburzone fale

Tapeta wzburzone fale

Dynamiczny wzór inspirowany rzecznym krajobrazem może być dodatkiem do aranżacji. Pas tapety umieśćmy np. tuż przy umywalce.
Tapeta minimalistyczna rzeka

Tapeta minimalistyczna rzeka

Tapeta wyglądająca jak niedbały szkic spodoba się nastolatkom. Graficzny wzór przyciąga uwagę.
Tapeta abstrakcyjna rzeka

Tapeta abstrakcyjna rzeka

Abstrakcyjny motyw dynamizuje ascetyczną aranżację, która zdominowana jest przez biel.

 

Wprowadź naturę do swojej aranżacji: tapety rzeki w nowoczesnym salonie

Dlaczego tak bardzo kochamy minimalizm? Ponieważ przy - dosłownie - minimalnym nakładzie naszej pracy i finansowych środków możemy wyczarować zachwycającą aranżację. Nie liczy się tutaj bowiem ilość i różnorodność, lecz jakoś i złota zasada „mniej znaczy więcej”. W takim salonie, dzięki zaledwie kilku akcentom, stworzymy spektakularny wystrój niczym z dekoratorskiego katalogu. Ograniczona ilość mebli i sprzętów do tych najpotrzebniejszych, a także brak bibelotów i nachalnych ozdób spowodują, że w takim pokoju czujemy spokój i harmonię.

Warto mieć jednak na uwadze, że skrajny minimalizm może doprowadzić do zgubnych skutków – wnętrza, które będzie sprawiać wrażenie pustego i zimnego. Aby do tego nie dopuścić wystarczy jeden zaledwie element – odpowiednio dobrane tapety. Rzeki  w postaci uproszczonych do minimum wzorów będą znakomitym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ pomimo specyficznej formy, deseń na ścianie będzie wciąż nawiązaniem do natury, do miękkich, płynnych linii, które doskonale uzupełnią nowoczesny salon. Przedstawienie w typie flat design lub delikatne, błękitne fale na białym tle zachwycą Cię swoją wyrazistością, a zarazem skrajną wręcz umownością.  

Ukołyszą Cię do snu: tapety rzeki w wystroju sypialni

Spokojny szum wody, ciche pluski i chłodna bryza sprawiają, że w pobliżu potoków czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Patrząc na spokojnie przepływającą toń czujemy upływ czasu, jednak na łonie natury nic nas nie ponagla, ani nie wymaga od nas działania. By wprowadzić ten błogi nastrój do sypialni i codziennie wieczorem zasypiać w spokoju i budzić się w pełnej harmonii, potrzebne są nam tylko graficzne tapety. Rzeki w formie nachodzących na siebie różnokolorowych fal: od błękitnych, przez turkusowe i morskie, aż do granatowych, staną się zachwycającą ozdobą wystroju. Możemy sięgnąć po wzór, na którym wyraźnie widać poszczególne, kotłujące się fale lub przedstawienie, które przypomina spokojną taflę wody. Dużą popularnością cieszą się tapety przypominające delikatnie rozmyte akwarele. Te wodne farby nadają się wprost idealnie do odwzorowania tego zmiennego żywiołu.

Rysunkowe tapety: rzeki płynące przez pokój dziecka

Gdy poprosimy dziecko o namalowanie wody prawdopodobnie otrzymamy białą kartkę papieru, na której znajdzie się kilka falujących linii. Szukając ciekawych pomysłów na aranżację dziecięcego pokoju stworzyliśmy zupełnie unikalne wzory ściennych dekoracji, bazujące właśnie na niezwykle urokliwych pracach maluchów. Zabawne w swej formie tapety rzeki przypominają przedstawienie, które z łatwością mogłoby stworzyć Twoje dziecko. Zamiast szukać przesadnie kolorowych wzorów, dekoracji z bajkowymi bohaterami, którzy mogą szybko się znudzić, warto wybrać nie tylko uniwersalne, ale przede wszystkim wyjątkowo piękne, zawsze modne wzory.

Taka minimalistyczna ozdoba będzie znakomitym bodźcem do tego, by nasze dziecko rozwijało swoją wyobraźnię. Możemy jej w tym pomóc dobierając odpowiednie obrazy, plakaty lub naklejki na ściany, dzięki czemu uzupełnimy naszą rzeczkę takimi elementami jak statki czy ryby.

Relaks, wypoczynek i natura, czyli wybieramy tapety do salonu SPA

Stali bywalcy salonów SPA na pewno zauważyli pewne powtarzające się motywy dekoracyjne na ścianach. W przeważającej większości są to przedstawienia masażystek wykonujących właśnie odprężające zabiegi, azjatyckie krajobrazy z bambusami w tle, delikatne kwiaty egzotycznej orchidei lub kompozycje ułożone z czarnych, obłych kamieni używanych do uciskania najważniejszych punktów na mapie naszego ciała. Tymczasem jeśli chcesz, by Twój salon wyróżniał się na tle innych powinieneś pomyśleć nad efektowną dekoracją ścian – dyskretną, ale urokliwą. Minimalistyczne, rysunkowe tapety rzeki wprowadzą nie tylko łagodną, stonowaną kolorystykę, ale co najważniejsze, wrażenie spokoju i harmonii. Wystarczy tylko, że popatrzymy na taki wzór, a nasza wyobraźnia sama podsunie nam malowniczy widok – wakacyjne popołudnie, leśna polana i orzeźwiająca rzeka, która roztacza dookoła przyjemny, odprężający szum. Taki wystrój to znakomite tło do relaksacyjnych zabiegów, które odnowią nie tylko nasze ciało, ale i duszę.