Tapety wg kategorii - Zdrowie

W współczesnych, pełnych stresu czasach, coraz częściej zdarza nam się zapominać jak ważne jest zdrowie. Na ogólny spadek naszej formy, samopoczucia i odporności ma wpływ wiele czynników: zła dieta, zanieczyszczenie powietrza, przepracowanie, brak ruchu. Na szczęście nie jesteśmy w tej sytuacji bezsilni! Możemy znacząco podnieść jakość swojego zdrowia, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie nawyki. Zwróćmy uwagę na otoczenie. Dziś z wielką przyjemnością opowiemy Wam o tym, w jaki sposób wystrój domu może motywować do dbania o siebie oraz życia w zgodzie z naturą. Jeżeli i Wy należycie do osób, dla których ważna jest forma, a przed każdym zakupem czytacie dokładnie skład produktu, to galeria tapet zdrowie może być właśnie dla Was!


 

Naturalne wzory tapety – ekologiczne mieszkanie to sposób na dobre samopoczucie

Styl eco ma coraz więcej zwolenników. Nie bez przyczyny! Mieszkania urządzone w taki sposób zachwycają nie tylko swoją prostotą, ale także praktycznością i naturalną estetyką. We większości poradników możemy poczytać o meblach czy dodatkach stosowanych w stylu eco. Drewno, bambus, wiklina, naturalne tkaniny – to wszystko materiały wykorzystywane w takich aranżacjach. Co jednak ze ścianami? Czy istnieją tapety eco? Ależ oczywiście, że tak! W ofercie Myloview odnajdziecie ich naprawdę wiele! Zatrzymajmy się przy ich zaletach.

  • Kluczowe są w tym przypadku naturalne i łagodne barwy, w których otoczeniu zaczynamy czuć się zrelaksowani. Do tej grupy należy zaliczyć kolory takie jak odcienie brązu, kremowy (który idealnie łączy się z niefarbowanymi tkaninami) oraz oczywiście zieleń, nasuwającą skojarzenia z roślinnością. Każdy ze wzorów w tych odcieniach to tapeta zdrowa dla oczu. Wybierając taką dekorację czynimy więc już pierwszy krok do poprawy samopoczucia we własnym mieszkaniu! Jednak to nie tylko kolor decyduje o ostatecznej estetyce danej tapety. „Ekologiczne” powinny być też przedstawione na niej wzory. Co to oznacza w praktyce? Pragnąc zachować stylistykę eco, powinniśmy szukać grafik subtelnych, o łagodnych kształtach, czyli najlepiej takich, które inspirację zaczerpnęły z otaczającej nas przyrody. Możemy postawić na motywy kwiatowe lub inspirujące abstrakcje imitujące morskie fale.

Kuchenne tapety: zdrowie zawdzięczamy jedzeniu

Zdrowy styl życia siłą rzeczy musi być powiązany ze stawianiem na to, co naturalne. Nasze posiłki nie są w tym przypadku wyjątkiem. Warto więc jak najczęściej przypominać sobie o korzyściach płynących z odpowiednio zbilansowanych posiłków. Na tym polu również pomóc może nam odpowiednia dekoracja. Do kuchni proponujemy coś innego niż tapety eco. W tym pomieszczeniu znaczniej bardziej sprawdzić mogą się wzory nawiązujące do zdrowych nawyków żywieniowych, a więc takie, które przedstawiają na przykład owoce lub warzywa. Ta tematyka idealnie zgrywa się z pomieszczeniem, w którym przygotowujemy posiłki. Co więcej, bardzo skutecznie ożywi ona kolorystykę każdej kuchni. Owoce i warzywa występują niemal we wszystkich znanych barwach, dlatego też z pomocą odpowiednich wzorów możemy przemienić nasze ściany w bardzo atrakcyjne mozaiki. W tym celu wystarczy wybrać nasze ulubione (zdrowe!) przysmaki oraz ukazujące je tapety. Zdrowie, samopoczucie oraz sprawność w dużej mierze wynikają właśnie z tego co jemy. Zmieńmy więc nasze otoczenie tak, aby codziennie motywowało nas do dbania o prawidłową dietę!

Ruch to zdrowie!

Relaks, odstresowanie, życie naturalnym rytmie i w zgodzie z przyrodą – to pierwszy z kroków do dobrego samopoczucia. Mądre i przemyślane odżywanie to następny. Do kompletu zdrowych nawyków brakuje nam jednak przynajmniej jeszcze jednego  – aktywności fizycznej. Regularny ruch i wysiłek stanowią klucz do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kiedy więc udekorowaliśmy już nasz relaksacyjny eko-salon oraz kuchnię, naszedł czas na salę treningową. W naszej ofercie znajdziecie odpowiednie do takiego miejsca tapety. Zdrowie oraz kondycję utrzymamy znacznie łatwiej, kiedy będziemy pamiętać o  regularnych i systematycznych ćwiczeniach. A te pójdą nam zdecydowanie lepiej w odpowiednim, motywującym otoczeniu. Pośród dostępnych wzorów traficie na różne tematyki (jak na przykład  bieganie, piłka nożna, jazda na rowerze albo badminton) oraz kolorystyki. Bez trudu każdy znajdzie więc coś dla siebie.