Obrazy wg kategorii - Abstrakcja • Obrazy na ścianę

Wachlarze kolorów i dynamicznych kształtów – tak mniej więcej można określić abstrakcję. Jest to dziedzina sztuki dość nietypowa, kierująca się ku nowemu, dotychczas nieodkrytemu i niepoznanemu światu onirycznych marzeń artystycznych. Obrazy abstrakcyjne są dziś najchętniej wybieranymi dekoracjami do wnętrz. Barwne, geometryczne formy oraz minimalistyczne, czarno-białe motywy, to uniwersalne ozdoby dla każdej przestrzeni - bez wyjątku! Obrazy abstrakcja mogą występować w różnorodnych estetykach, dlatego bez problemu dopasujemy je do aranżacji salonu, sypialni, czy biura. Z ich pomocą możemy kreować fascynujące kompozycje ścienne, które nadadzą naszemu mieszkaniu niepowtarzalny wygląd.
Obraz abstrakcjonizm ekspresyjny

Obraz abstrakcjonizm ekspresyjny

Czarno-biały obraz abstrakcyjny nawiązuje do estetyki prac Franza Kline'a. Minimalistyczna grafika podkreśli nowoczesną stylizację wnętrza.
Obraz abstrakcja nowoczesna

Obraz abstrakcja nowoczesna

Duży abstrakcyjny obraz zastąpi inne dekoracje przestrzeni. Może znaleźć się w monochromatycznym salonie lub w przedpokoju.
567 obrazów
Obraz abstrakcja geometryczna

Obraz abstrakcja geometryczna

Geometryczna kompozycja na obrazie podkreśli nowoczesny wystrój mieszkania. Taki obraz warto umieścić na ścianie w przedpokoju.
Obraz abstrakcyjne plamy koloru

Obraz abstrakcyjne plamy koloru

Wyrazista kolorystyka obrazu abstrakcyjnego przypadnie do gustu nastolatkom oraz miłośnikom sztuki współczesnej.
Obraz abstrakcja futurystyczna

Obraz abstrakcja futurystyczna

Motywy abstrakcyjne sprawdzą się w każdej aranżacji. Obraz abstrakcja futurystyczna doda charakteru klasycznemu wnętrzu.
Obraz abstrakcyjne fale 3D

Obraz abstrakcyjne fale 3D

Abstrakcyjny obraz to doskonały nośnik barw. Niech znajdzie się na ścianie wnętrza pozbawionego ciepła i dynamiki.
Obraz abstrakcyjny portret

Obraz abstrakcyjny portret

Klasyczny portret w nowej odsłonie - abstrakcyjne plamy koloru sprawiają, że wizerunek kobiety staje się bardziej intrygujący!
Obraz abstrakcyjny 3D

Obraz abstrakcyjny 3D

Odrobina psychodelii w mieszkaniu - obraz abstrakcja 3D z pewnością nie pozostanie niezauważony przez Twoich gości.
Obraz abstrakcja pasy koloru

Obraz abstrakcja pasy koloru

Pionowe pociągnięcia pędzla w dwóch kolorach - abstrakcyjna kompozycja obrazu urozmaici każdego rodzaju stylizację.
Obraz abstrakcyjny tryptyk

Obraz abstrakcyjny tryptyk

Abstrakcyjny tryptyk zdynamizuje przestrzeń salonu. Wyraziste kolory przyciągają wzrok, a ciekawa forma podkreśli stylizację wnętrza.
Obraz abstrakcyjny witraż

Obraz abstrakcyjny witraż

W eklektycznym salonie nie może zabraknąć abstrakcyjnych i kolorowych detali - takich jak np. duży obraz ścienny.
Obraz minimalistyczna abstrakcja

Obraz minimalistyczna abstrakcja

Minimalistyczny obraz abstrakcyjny może znaleźć się w biurze lub w pokoju nastolatka. To delikatna, ale bardzo intrygująca ozdoba wnętrza.

 

Kreski, ciapki, maźnięcia: obrazy abstrakcyjne

„To jakaś zupełna abstrakcja!” mówimy, gdy w żaden sposób nie możemy czegoś zrozumieć. Rzeczy trudne do pojęcia wydają nam się tak samo nieprzystępne i tajemnicze, jak obrazy abstrakcyjne: pełne dziwnych, czasem dość niepokojących kształtów, a często także jaskrawych kolorów. Abstrakcja – jako osobny nurt w sztuce – powstała w pierwszej połowie ubiegłego stulecia. Była wyrazem buntu przeciwko przesłodzonym, akademickim dziełom sztuki, które koncentrowały się na interesujących i „umoralniających” tematach, mniejszą wagę przywiązując do najważniejszych elementów malarskiego warsztatu, takich jak sprawne operowanie kolorem czy światłem i cieniem. Artyści tworzący obrazy abstrakcyjne byli prawdziwymi rewolucjonistami: pokazywali, że można tworzyć dzieło sztuki nie tylko pozbawione tradycyjnie pojętego „tematu”, ale także w ogóle oderwane od realiów świata rzeczywistego. Słowem: abstrakcja głosi, można tworzyć obrazy, które niczego nie przedstawiają.  Dziś obrazy abstrakcja mogą znaleźć się w naszych pokojach, w jadalni, czy też w biurze

Obrazy abstrakcja geometryczna a ludzka natura

Obrazy abstrakcyjne są zdecydowanie nie dla każdego. Wiele osób po prostu odrzuca pomysł, by obraz nie był odwzorowaniem czegoś, co choć częściowo zakorzenione jest w codziennym doświadczeniu. A jednak abstrakcja i reprezentujące ją obrazy abstrakcyjne cieszą się niesłabnącą popularnością odkąd w ogóle powstał ten nurt! Dlaczego? Co takiego mają w sobie obrazy abstrakcyjne, że tylu ludzi je uwielbia? Nasza teoria jest taka, że chodzi o przyjemność, jaką sprawia nam czysta gra kolorów i kształtów. Jest jak wzory, które powstają pod powiekami, gdy bardzo mocno zaciśnie się oczy, albo jak niezborne esy-floresy, które każdy z nas rysował jako małe dziecko (a niektórzy, jak widać, nigdy z tego nie wyrośli). Po prostu – zazwyczaj – jest ładna...

Obrazy abstrakcyjne, czyli plamy koloru i kształtu

Nasze obrazy abstrakcyjne to propozycja dla wszystkich osób, które szukają nietuzinkowej ozdoby mieszkania albo firmy. Ze względu na swój „brak tematu” będą wspaniale pasować do niemal każdego wnętrza: w wyborze wystarczy kierować się kolorystyką oraz nastrojem obrazu abstrakcyjnego. Równie dobrze abstrakcja obrazy można zawiesić w domowym salonie, jak i w sypialni czy nawet w biurze: pod warunkiem, że dobrze komponują się kolorystycznie z całością aranżacji pomieszczenia, oczywiście. Obrazy abstrakcja (zygzaki, paski, groszki, esy-floresy) mogą stać się także elementem przełamującym jednoznaczny styl przestrzeni. Znajdźcie własną receptę na stylizację wnętrz z wykorzystaniem obrazów abstrakcyjnych. Zjawisko sztuki abstrakcyjnej to niezwykle fascynujący temat. Zachęcamy Was do podróży po jego nieregularnych, szorstkich, dysonansowych powierzchniach! Obrazy abstrakcyjne to propozycja dekoracji do każdego rodzaju przestrzeni. Spełnią swoje zadanie we wnętrzu nowoczesnym, gdzie podkreślą jego nieszablonowy wydźwięk. Obrazy abstrakcja takie sprawdzą się też w klasycznych stylizacjach. W tradycyjne wnętrze wniosą odrobinę nietypowego, nieschematycznego piękna. Wszystkie grafiki zgromadzone w galerii to seria najciekawszych inspiracji. Poszukajcie takich zestawień kolorów i form, które najlepiej oddają Waszą estetykę. 

Zdecydowanie nieabstrakcyjna jakość: abstrakcja obrazy w doskonałym wydaniu

Nasze obrazy drukujemy na wysokiej jakości nowoczesnym płótnie syntetycznym, które strukturą do złudzenia przypomina tradycyjne płótno malarskie, ale ma nad nim bardzo prostą przewagę: jest znacznie wytrzymalsze i pozwala na przemywanie obrazu. Każdy obraz abstrakcyjny drukowany jest z wykorzystaniem innowacyjnej, ekologicznej i bezwonnej technologii druku lateksowego, dzięki czemu wygląda dokładnie tak samo, jak na ilustracji w naszym katalogu, a jego kolory nie bledną nawet w jasno oświetlonych wnętrzach. Zawsze zadrukowujemy brzegi obrazu abstrakcyjnego (jak i każdego innego), więc równie dobrze wygląda nieoprawiony, jak i w ramie.

Nieoprawiony obraz będzie wyglądał dobrze w minimalistycznym wnętrzu, a taki w ramie – w przestrzeniach zaaranżowanych nieco bardziej klasycznie. Warto zaznaczyć, że rama jest dobrym sposobem na stworzenie „przejścia” między obrazem a pozostałymi elementami wystroju wnętrza: warto więc się na nią zdecydować! Obrazy abstrakcja to łatwy sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Zwyczajny salon lub pozbawiona charakteru sypialnia zyska fascynujące walory wizualne, kiedy na ścianie znajdzie się abstrakcja obraz, a nawet cała kompozycja obrazów abstrakcyjnych.

Obrazy na płótnie - inspiracje ścian

Obrazy na płótnie - inspiracje ścian

Obrazy drukowane na płótnie stanowią alternatywę dla tradycyjnego malarstwa. Przy użyciu dekoracyjnych detali możesz bez wydawania fortuny uzyskać równie atrakcyjny efekt.
Fototapety, plakaty i obrazy pop art - inspiracje

Fototapety, plakaty i obrazy pop art - inspiracje

Pop art to kwintesencja szalonej sztuki lat 60. Zabawa kolorem i graficznymi przedstawieniami rodem z komiksu, nawiązania do kultury popularnej i masowy konsumpcjonizm przełożony na artystyczny język. Tak najkrócej można scharakteryzować sztukę, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a zdobyła uznanie na całym świecie.
Obrazy w stylu skandynawskim – uniwersalna dekoracja w północnym wydaniu

Obrazy w stylu skandynawskim – uniwersalna dekoracja w północnym wydaniu

Dla wielu osób zasadniczym minusem stylu skandynawskiego jest chłodny i mało przytulny klimat tego nurtu dekoratorskiego. Wszechobecna biel, minimalistyczny wystrój i proste meble sprawiają, że nie każdy jest w stanie przyzwyczaić się do tak ascetycznego wnętrza. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że wystarczy zaledwie parę drobiazgów, minimalna ingerencja w aranżację pokoju, aby z pozoru chłodny styl skandynawski nabrał rumieńców, a pusta przestrzeń wypełniła się przytulnymi bibelotami. Puszysty dywan, imitacja zwierzęcej skóry na ścianie, pastelowe latarenki czy obrazy na ścianę styl skandynawski będą doskonałym uzupełnieniem północnej aranżacji.