Obrazy wg kategorii - Tunele

Współcześni artyści potrafią dostrzec piękno niemal we wszystkim, dlatego też prawie każda rzecz może zostać przez nich zamieniona w temat dzieła sztuki. Dotyczy to nawet elementów architektury, takich jak mosty, wiadukty, a nawet tunele. Zainspirowani modernizmem, te ostatnie konstrukcje postanowiliśmy przenieść na oryginalne, dekoracyjne obrazy. Tunele, choć mogą w pierwszej chwili kojarzyć się z czymś zupełnie nieciekawym, stanowią naprawdę niezwykły temat ozdób. Zadbaliśmy o to, aby przedstawiające je wzory były niebanalne, a równocześnie estetyczne. Niezależnie więc czy szukamy dekoracji do domu czy do biura, śmiało możemy sięgnąć po tego rodzaju obrazy. Tunele nadadzą każdemu wnętrzu nowoczesnego i niepowtarzalnego charakteru.

56 obrazów

 

Przestrzenne obrazy – tunele 3d

Obrazy trójwymiarowe to z wielu powodów znakomity wybór do mieszkania. Przede wszystkim – dobrze się prezentują, automatycznie przyciągając wzrok wszystkich wchodzących do danego pomieszczenia. Dodatkowo zdają się bawić samą przestrzenią, zakrzywiając ją w oczach obserwatora. Dotyczy to przede przede wszystkim wzorów w dużym formacie, aczkolwiek interesujący efekt uzyskamy również wybierając mniejszy obraz. Tunel przestrzenny, zdający się „uciekać” w głąb ściany, to dekoracja, która doskonale zadziała jako centralny punkt aranżacji. Umieszczając w pobliżu inne ozdoby utrzymane w estetyce nowoczesnej, osiągniemy niezwykle oryginalny efekt. Co więcej, tego rodzaju trójwymiarowe wzory to również znakomity sposób, aby przełamać monotonię, w którą niestety popada wiele salonów urządzonych w stylistyce minimalistycznej lub industrialnej.

Światła i kolory przeniesione na obraz: tunel pełen samochodów

Zdjęcia wykonane przy długim czasie naświetlania są bardzo charakterystyczne: każdy jasny, poruszający się punkt przyjmuje na nich kształt barwnej smugi. Fotografowie wykorzystują to zjawisko do osiągnięcia niezwykłych, artystycznych efektów. Tematem, który szczególnie atrakcyjnie prezentuje się przy zastosowaniu owego triku, są auta w ruchu. Dzięki licznym światłom, a także kolorowym, błyszczącym karoseriom, potrafią one zamienić się na zdjęciu w barwne, malowniczo rozmazane smugi. Jeszcze ciekawej prezentują się jednak tego rodzaju fotografie wykonane w ruchliwym tunelu. Niektóre z nich przypominają wręcz kolorowe i złożone mozaiki. Takie kadry doskonale sprawdzą się jako obrazy. Tunele pełne poruszających się samochodów to motyw dynamiczny, który automatycznie ożywia każde wnętrze. Od strony estetycznej jest jednak w dużej mierze abstrakcyjny, dzięki czemu łatwy do wkomponowania w niemal wszystkie, nowocześniejsze stylistyki wnętrz.

Abstrakcyjne obrazy – tunele spiralne

Tunele mogą przybierać bardzo rożne kształty - zwłaszcza na abstrakcyjnym obrazie! Jeżeli więc szukamy do naszego mieszkania odważnych i nietypowych wzorów, to spiralne tunele mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie się na tego typu dekorację gwarantuje, iż wzrok odwiedzających nas gości będzie mimowolnie wędrował w kierunku oryginalnego płótna. Ponieważ obrazy ze spiralami powinny być wyraziste i efektowne, to śmiało możemy wybrać wzory o intensywnych, a nawet krzykliwych kolorach. W przypadku tych „zakręconych” (dosłownie i w przenośni!) obrazów nie będzie to nic złego!

Pomysł na retro obraz: tunel kolejowy

Tematyka związana z tunelami obfituje w różnorakie możliwości. Większość przez nas wymienionych pasowała jednak do pomieszczeń nowoczesnych. Co w takim razie z wnętrzami klasycznymi? Czy w ich przypadku powinniśmy się zdecydować na dekorację innego rodzaju? Absolutnie nie! Do pomieszczeń tradycyjnych (klasycznych, vintage czy retro) idealnie pasować będą obrazy z tunelami kolejowymi. U wielu osób pociągi wzbudzają nostalgię oraz przywołują bardzo pozytywne skojarzenia. Podróż koleją ma długą tradycję, a także niepowtarzalny urok i klimat. Dlatego też dekoracje do niej nawiązujące – jak właśnie obrazy z tunelami – idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach eleganckich, reprezentacyjnych. Tego rodzaju wzory są bardzo gustowne, ale równocześnie i wyraziste. Doskonale prezentować się będą w otoczeniu innych dekoracji w stylu retro, zwłaszcza na ścianach klasycznego salonu lub gabinetu.

Światełko w tunelu

Opowiedzieliśmy już o wzorach abstrakcyjnych, klasycznych, nowoczesnych. Teraz czas na nastrojowe obrazy! Każdy zna na pewno powiedzenie o „światełku w tunelu”, będącym symbolem nadziei oraz poprawy sytuacji. W Myloview trafiło ono na płótna! Czarno-białe fotografie ukazujące drugi koniec długiego tunelu to dekoracja wyjątkowo oryginalna, a zarazem niosąca metaforyczne przesłanie. Takie wzory sprawdzą się w wielu miejscach, choć my osobiście polecalibyśmy umieszczenie ich w sypialni abo innym pomieszczeniu, w którym możemy oddać się spokojnej zadumie.