Plakaty dla chłopca

31 plakatów

 

Komfort, funkcjonalność i dobra zabawa

Pokój chłopcaOdpowiednio wyważona aranżacja pokoju dziecięcego jest niezwykle ważnym zadaniem, jakie przypada nam – rodzicom – podczas urządzania przestrzeni mieszkalnej. Ważne, by najmłodsi mieli swój własny kącik, w którym z przyjemnością spędzą swój wolny czas na zabawie i nauce. Jak go stworzyć? Zaczynając prace aranżacyjne, musimy pamiętać o trzech głównych cechach wnętrza zajmowanego przez naszych milusińskich. Pokoik powinien być miejscem komfortowym, funkcjonalnym i zachęcającym do zabawy. Komfort i wygodę zapewnimy dobierając odpowiednie mebelki – przy ich zakupie zwracajmy uwagę na certyfikaty i atesty. Najlepiej kupować je w sklepach, które specjalizują się w wytwarzaniu, bądź dystrybucji mebli oraz akcesoriów typowo dziecięcych. Niewłaściwie wyprofilowane krzesło biurowe, albo zbyt twardy materac, może negatywnie wpłynąć na zdrowie najmłodszych. Dobrze, a więc wybraliśmy już meble. Co dalej? Pora zastanowić się nad paletą barw, która zdominuje całość. Tutaj mamy naprawdę duży wybór! Nie znaczy to jednak, że powinniśmy dobierać dane kolory do pokoju dziewczynki, a inne do pokoju chłopca. Współczesne wnętrzarstwo zachęca do odchodzenia od utartych rozwiązań i stereotypowego myślenia. Kobiety przestały być kojarzone z różem, a mężczyźni z błękitem. Dziś bez przeszkód możemy (a nawet musimy) wykorzystywać wszystkie – dosłownie wszystkie – barwy, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Co więcej, warto eksperymentować z ich zestawieniami. Komponujmy nie tylko same plamy barw, ale także wzory i motywy – te szczególnie spodobają się dzieciom, bo przecież one nie lubią nudy! Na ścianie (pokrytej np. zabawnym wzorkiem z motywem zwierzęcym, albo roślinnym) dużo się dzieje. Możemy wybierać spośród przeróżnych typów grafik – do dyspozycji mamy obrazki, tapety i plakaty. Włączmy je do stylizacji pokoju w zależności od tego, jak intensywną kompozycję chcielibyśmy uzyskać. Nie zapominajmy o tym, by kompozycję wnętrza dopasować do charakteru naszego dziecka. To bardzo ważne! Spokojne dziecko nie będzie czuć się komfortowo w dynamicznej przestrzeni, wypełnionej wieloma różnorodnymi elementami. Podobnie żywe i aktywne maluchy będą czuć się przytłoczone minimalistyczną przestrzenią.

Nowoczesny design w służbie dzieciakom

Pokój chłopcaUrządzanie pokoju dziecięcego nie może obyć się bez dodatków! Zaczynamy od tych, które wydają się nam najważniejsze, a więc: dywany, zasłonki, poduchy. Następnie zastanówmy się, czy wnętrze nie potrzebuje czegoś jeszcze bardziej wyrazistego, a zarazem motywującego naszą pociechę do zabawy, albo nauki. Wybierając materiały (czyli wszelkiego rodzaju pledy, koce, narzutki, zasłony, chodniczki i dywaniki) kierujemy się bezpieczeństwem, zwracamy uwagę na ich wytrzymałość oraz – co naturalne – na wygląd. Najmłodsi uwielbiają wszystko, co mięciutkie i puszyste, toteż wybierzmy dywan z długim włosiem, który od spodu pokryty jest warstwą antypoślizgową. Dzięki nie unikniemy przemieszczania się dywanu na śliskiej podłodze. Na nim ułóżmy kilka grubych, dużych poduszek, które staną się wygodnymi siedziskami – nie łudźmy się, że nasze pociechy będą chciały bawić się przy biurku! To praktycznie niemożliwe! Dzieci lubią spędzać czas na podłodze, budując na niej zamki z klocków, albo układając puzzle. Zadbajmy więc o komfort takiej zabawy. Zasłonki powieszone w oknach dobrze spiąć małą klamrą. Kiedy jednak musimy (z różnych powodów, na przykład z powodu alergii na kurz) z nich zrezygnować, wybierzmy ciemną roletę okienną. Zaciągana na noc zapewni dobry, spokojny sen. Pokoik dla chłopca wygląda interesująco, gdy dodamy do niego kilka przyciągających wzrok ozdób wykonanych z papieru – mogą to być na przykład papierowe samoloty, powieszone nad oknem na cienkich sznureczkach. Albo plakat z ulubioną postacią z bajek Disney’a. Przeszukajcie galerię myloview.com i zainspirujcie się! Sklep internetowy myloview.com w swojej bazie posiada ponad dwadzieścia milionów ciekawych grafik, a ich wygodny podział na galerie pozwala na wygodne poruszanie się po zasobach marki. Postery tworzone w pracowni Myloview są całkowicie nietoksyczne i bezwonne. Wspaniale odświeżą stylizacje pokojów dziecięcych, młodzieżowych, przedszkoli, szkół i świetlic. Nowoczesny design w służbie dzieciakom!
Plakaty z gier - niekończąca się rozgrywka

Plakaty z gier - niekończąca się rozgrywka

To, w jaki sposób spędzamy swój czas wolny, może dużo zdradzić innym na nasz temat. To tak, jakby powiedzieć: “pokaż mi swoje hobby, a powiem ci, kim jesteś”.
Fototapety, plakaty i obrazy pop art - inspiracje

Fototapety, plakaty i obrazy pop art - inspiracje

Pop art to kwintesencja szalonej sztuki lat 60. Zabawa kolorem i graficznymi przedstawieniami rodem z komiksu, nawiązania do kultury popularnej i masowy konsumpcjonizm przełożony na artystyczny język. Tak najkrócej można scharakteryzować sztukę, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a zdobyła uznanie na całym świecie.
Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Przyznasz chyba, że taki pokój nastolatka, w którym nie wisiałby choć jeden plakat muzyczny, wyglądałby co najmniej dziwnie, prawda? Dzieciaki uwielbiają ozdabiać swoje ściany plakatami konkretnych koncertów albo po prostu takimi, które przedstawiają ich ulubionych wykonawców. A skoro mają dobry gust muzyczny (miejmy nadzieję!), to czemu nie miałyby się nauczyć też czegoś o estetyce urządzania wnętrz?