Plakaty dla chłopca

Zarówno ci mali, jak i ci nieco więksi chłopcy zazwyczaj mają całkiem jasno określoną wizję tego, jak właściwie ma wyglądać ich pokój. Często mają jakieś ukochane hobby, któremu poświęcają dużo czasu i uwagi, mają określone upodobania i ulubione sposoby spędzania wolnego czasu… Dlatego uważamy, że wybierając plakaty dla chłopców, warto ostateczną decyzję pozostawić właśnie samemu mieszkańcowi pokoju. I to tym bardziej, że plakat często okazuje się najbardziej wyrazistym elementem wystroju! Przygotowaliśmy dla Was garść inspiracji i pomysłów, które – mamy taką nadzieję – pomogą Wam wybrać najciekawsze plakaty do pokoju chłopca i stworzyć niepowtarzalną aranżację.

Plakat skandynawski lis

Plakat skandynawski lis

Uroczy lis wprowadzi Twoje dziecko do świata baśni i zwierząt. Taki plakat połącz z innymi w dekoracjami w stylu skandynawskim.
Plakat typograficzny dla chłopca

Plakat typograficzny dla chłopca

W Twoim domu rośnie mały elegant? Sprezentuj mu więc plakat nawiązujący do jego modowych zainteresowań.
174 plakatów
Plakat czarno-białe balony

Plakat czarno-białe balony

Plakat z balonami będzie odpowiednią dekoracją do każdego chłopięcego pokoju, bez względu na to, w jakim stylu jest urządzony.
Plakat dla chłopca morski wzór

Plakat dla chłopca morski wzór

Taki plakat idealnie wpasuje się do marynistycznego wnętrza lub pokoju małego poszukiwacza morskich przygód.
Plakat do chłopięcego pokoju z napisem

Plakat do chłopięcego pokoju z napisem

Plakat z lwem pomoże Twojemu synowi pokonać nieśmiałość i zachęci go do bycia dzielnym i odważnym.
Plakat do pokoju chłopca: leśny biwak

Plakat do pokoju chłopca: leśny biwak

Twój syn lubi bawić się w Indian? Plakat z biwakującymi zwierzakami będzie więc stanowić ciekawy dodatek do jego pokoju.
Plakat do pokoju chłopca: zwierzęta

Plakat do pokoju chłopca: zwierzęta

Twojego syna fascynuje świat zwierząt? W takim razie plakat z leśnymi przyjaciółmi na pewno trafi w jego gust.
Plakat las iglasty

Plakat las iglasty

W pokoju niemowlaka lub dziecka, które nie ma jeszcze konkretnych zainteresowań, umieść uniwersalne wzory, np. z drzewami.
Plakat czarno-biały alfabet

Plakat czarno-biały alfabet

Dekoracja z literkami z pewnością będzie pomocna w nauce alfabetu. Taki plakat pasuje również do przedszkola.
Plakat jeż do pokoju chłopca

Plakat jeż do pokoju chłopca

Chłopięcy pokój wcale nie musi być zdominowany przez dekoracje z autami lub samolotami! Równie piękne zaprezentuje się plakat z jeżem!
Plakat meksykańskie kaktusy

Plakat meksykańskie kaktusy

Plakat zainspirowany przyrodą będzie stanowił doskonałe uzupełnienie pokoju urządzonego w stylu skandynawskim.
Plakat piracki wzór dla chłopca

Plakat piracki wzór dla chłopca

Mały poszukiwacz pirackich skarbów na pewno zachwyci się taką dekoracją i jeszcze chętniej będzie spędzał czas na zabawie.

 

Dinozaury, muzyka i kosmiczne podróże: plakaty do pokoju chłopca

Dekorowanie pokoju chłopca – dekorowanie pokoju dziecka w ogóle – zawsze jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Każdy rodzic dobrze wie, że, zwłaszcza w przypadku nieco starszych dzieci, umiejętności negocjacyjne są tutaj absolutnie niezbędne: bo jak inaczej znaleźć równowagę pomiędzy już rozwiniętym gustem rodzica, a dopiero kształtującym się gustem dziecka.

W przypadku pokoju chłopca sprawa jest tym trudniejsza, że wielu producentów dekoracji wnętrz wydaje się sądzić, że chłopcy lubią tylko kolor niebieski, samochody i piłkę nożną. A przecież ich zainteresowania są o wiele, wiele bardziej zróżnicowane! Nie tylko zresztą zainteresowania, ale także – być może przede wszystkim – gusta. I choć nie namawiamy do radykalnej rezygnacji z wykorzystania koloru niebieskiego do tworzenia aranżacji w chłopięcym stylu. Niebieski jest przecież, jak wykazują badania, najbardziej lubianym kolorem na świecie: w ankietach najwięcej osób, i to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, podaje, że jest to ich ulubiony kolor. Jednak zdecydowanie zachęcamy do potraktowania tego zagadnienia nieco… szerzej. Plakat dla chłopca może tutaj bardzo pomóc! Aby zainspirować Was do własnych stylowych poszukiwań, przygotowaliśmy nie jeden, nie dwa, ale aż trzy pomysły na wystrój chłopięcego pokoju nieoparty o niebieski z góry na dół. W każdym proponujemy sposoby na to, jak twórczo zastosować  oryginalne chłopięce plakaty. Jesteście ciekawi? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem!

Na dobrą melodię: plakaty do chłopięcego pokoju i wystrój w muzycznym stylu

Dla wielu młodych ludzi, zarówno chłopców, jak i dziewczynek, muzyka stanowi jeden z ważnych elementów tworzenia obrazu własnej osoby. Już nawet młodsze nastolatki potrafią silnie identyfikować się z lubianym gatunkiem muzycznym: czy będzie nim hip-hop, punk, heavy metal czy innego rodzaju brzmienia. Jeżeli Twój syn nie wyobraża sobie funkcjonowania bez ukochanych melodii w tle, na pewno zachwyci go wystrój pokoju w stylu zainspirowanym muzyką! Plakat dla chłopca ozdobiony wizerunkiem jego ulubionego wykonawcy albo zespołu będzie wspaniałym uzupełnieniem tego rodzaju aranżacji. Warto pozostałe elementy wystroju dostosować do ulubionego gatunku muzycznego chłopca: jeśli lubi hip-hop, jedna ze ścian może zostać pokryta imitacją cegły, na której mógłby robić graffiti, na przykład. A jeśli uwielbia rocka, na pewno doceni rockowe elementy w wystroju – może skórzany fotel albo tapetę w gitary?

Z kamerą wśród zwierząt

Gdy urodziło się pierwsze royal baby, książę George, wszyscy reporterzy plotkarskich czasopism zastanawiali się, jak urządzony będzie jego pierwszy pokoik. Po niedługim czasie gruchnęła plotka, która szybko została potwierdzona, przynajmniej nieoficjalnie: pokój zostanie udekorowany motywami nawiązującymi do afrykańskiej sawanny i zamieszkujących ją zwierząt! Jak nietrudno się domyślić, niemal natychmiast popularność „zwierzęcych” ozdób w dziecięcych pokojach podskoczyła o kilkaset procent – a przecież zawsze była spora, bo zwierzaki to jeden z najwdzięczniejszych wzorów, jakie można tutaj zastosować.

Jeżeli i Tobie podobają się różnego rodzaju motywy ze zwierzątkami, znajdziesz u nas liczne plakaty dla chłopców udekorowane takimi właśnie grafikami! Nie musisz ograniczać się do motywu sawanny: równie dobrze możesz przecież sięgnąć po wizerunki zwierząt naszych rodzimych lasów (dodaj do tego ciemnozielone ściany i nieco dekoracji w drzewa czy grzyby, na przykład), faunę mórz i oceanów (tu z kolei idealne będą niebieskie ściany!)… Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a młody miłośnik zwierząt, na przykład marzący o tym, by w przyszłości pracować jako weterynarz, na pewno pokocha tego rodzaju aranżację.

Minimalizm w skandynawskim stylu: nowoczesne plakaty do pokoju chłopca

Minimalizm już od dłuższego czasu jest jednym z najwyraźniejszych trendów aranżacyjnych – naturalne jest więc, że inspirowane nim są nie tylko aranżacje „dorosłych” wnętrz, ale także wystrój dziecięcych pokoików. I choć może wydawać się tutaj nieodpowiedni – niewystarczająco zróżnicowany, zbyt mało kolorowy, nie dość „bajkowy”, to jednak uważamy, że za jego zastosowaniem w tym wnętrzu przemawia co najmniej kilka mocnych argumentów. Najważniejszym z nich jest swego rodzaju „ponadczasowość” tego rodzaju wystroju: możesz być pewien, że nie będzie wyglądać infantylnie przez długi czas! Minimalistyczne plakaty do pokoju chłopca, ze wzorami takimi jak typografia, proste desenie geometryczne czy abstrakcje – wzorami, które mogłyby spodobać się także dorosłym – będą świetnym uzupełnieniem prostego, funkcjonalnego wystroju utrzymanego w jasnych, neutralnych barwach.

Plakaty z gier - niekończąca się rozgrywka

Plakaty z gier - niekończąca się rozgrywka

To, w jaki sposób spędzamy swój czas wolny, może dużo zdradzić innym na nasz temat. To tak, jakby powiedzieć: “pokaż mi swoje hobby, a powiem ci, kim jesteś”.
Fototapety, plakaty i obrazy pop art - inspiracje

Fototapety, plakaty i obrazy pop art - inspiracje

Pop art to kwintesencja szalonej sztuki lat 60. Zabawa kolorem i graficznymi przedstawieniami rodem z komiksu, nawiązania do kultury popularnej i masowy konsumpcjonizm przełożony na artystyczny język. Tak najkrócej można scharakteryzować sztukę, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a zdobyła uznanie na całym świecie.
Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Plakaty muzyczne w pokoju nastolatka

Przyznasz, chyba że taki pokój nastolatka, w którym nie wisiałby choć jeden plakat muzyczny, wyglądałby co najmniej dziwnie, prawda? Młodzież uwielbia ozdabiać swoje ściany plakatami konkretnych koncertów albo po prostu takimi, które przedstawiają ich ulubionych wykonawców.