Obrazy wg kategorii - Hokej

Czym jest hokej? Obrazy z kolekcji Myloview doskonale pokazują każdy aspekt tego wymagającego sportu. To z pewnością specjalistyczny sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby śmiganie po lodowisku, to grający w pocie czoła zawodnicy, którzy podążają za krążkiem, to emocje i rywalizacja, jakie pojawiają się między przeciwnymi drużynami, wreszcie to obiekty sportowe, w których odbywają się mecze. Każdy zagorzały wielbiciel tej dyscypliny znajdzie tutaj coś dla siebie. Możemy zdecydować się na jedno, efektowne przedstawienie lub sięgnąć po rozbudowany poliptyk, który doskonale sprawdzi się w przestronnym salonie lub w pubie, gdzie można oglądać z przyjaciółmi sportowe transmisje. 

40 obrazów

 

Sportowe obrazy: hokej w wersji retro do eleganckiego salonu

Jaka dyscyplina sportu z pewnością nie kojarzy nam się z dekoracją stylowego salonu? Bez dwóch zdań jest to hokej. Obrazy zebrane w naszym sklepie jednak niejednego zaskoczą, bo prezentują się naprawdę elegancko i stylowo. Wystarczy, że przyjrzymy się przedstawieniom utrzymanym w stylu retro. Nie musimy decydować się na wzór z rywalizującymi ze sobą zawodnikami, oświetlonymi trybunami lub logo konkretnej drużyny. Doskonałym rozwiązaniem będą natomiast artystyczne zdjęcia, które skupiają się przede wszystkim na sprzętach – nie tych współczesnych, lecz tych sprzed kilkudziesięciu lat. Naszym faworytem są z pewnością obrazy prezentujące ustawione w szeregu skórzane łyżwy ze startymi noskami i stępionymi już ostrzami. Od takiego wizerunku nie tylko emanuje czar minionych lat. Patrząc na taką kompozycję, możemy się także zastanawiać, kto grał w tych łyżwach, jakie były losy tej drużyny i ile zwycięstw miała na swoim koncie. W podobnej estetyce vintage znajdziemy także czarno-białe obrazy, które będą z kolei doskonale wyglądać w nowoczesnej aranżacji, w której postawiliśmy na ograniczoną paletę barwną.

Hokej – obrazy ulubionej dyscypliny sportowej w pokoju nastolatka

Niektórzy fascynują się piłką nożną, inni uwielbiają oglądać siatkówkę lub koszykówkę, pozostali pasjonują się narciarstwem alpejskim. Na tych dyscyplinach świat sportu się jednak nie kończy i doskonale udowadniają to nasze obrazy. Hokej to sport, który nie cieszy się w Polsce aż tak dużą popularnością, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, ale warto pamiętać, że wśród naszych rodaków znajduje się postać wyjątkowa w tej dziedzinie. Mariusz Czerkawski to jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, który zrobił oszałamiającą karierę, reprezentując aż pięć klubów zrzeszonych w NHL (National Hockey League). Patrząc na osiągnięcia takiego zawodnika, nie trudno zafascynować się tym sportem. Jeśli nasz nastolatek jest żywo zainteresowany hokejem i ogląda wszystkie najważniejsze rozgrywki, to w jego pokoju nie powinno zabraknąć dekoracji związanych z jego pasją. W młodzieżowej aranżacji doskonale będą wyglądać kolorowe grafiki. Mogą przedstawiać zawodników jak postaci z komiksów (wzory utrzymane w estetyce pop artu) lub minimalistycznie zaprezentowane sylwetki. Inną propozycją są zdjęcia ukazujące rozgrywki na lodowisku lub logo znanych drużyn.

Czas na hokej! Obrazy z lodowiska w pokoju chłopca

Uprawianie sportu i regularna aktywność fizyczna to bardzo ważna rzecz, by zachować zdrowe ciało, dlatego już od najmłodszych lat warto zachęcać nasze pociechy do ruchu. Zamiast proponować im powszechnie znane zajęcia, spróbujmy wymyślić coś wyjątkowego, co od razu wzbudzi entuzjazm naszej pociechy. Doskonałym źródłem inspiracji mogą być zebrane tutaj obrazy. Hokej, choć nie jest bardzo popularny, dostarcza nie tylko ruchu, ale także niezwykłych emocji. Już samo ubieranie specjalistycznego stroju i ochraniaczy oraz szusowanie po lodowisku, sprawia, że przed dzieckiem otwiera się zupełnie nowy świat. Jeśli zaraziliśmy naszego szkraba tą dyscypliną sportową i z chęcią chodzi na treningi, zawieśmy w jego pokoju obrazy, które będą rozbudzać w nim jeszcze większą motywację do uprawiania tej dziedziny. Co może się znaleźć na płótnie? Jego ulubieni zawodnicy, na których się wzoruje, kije, krążki i kaski, bez których gra nie byłaby możliwa, a także przedstawienie lodowiska z białą jak śnieg taflą lodu i rozległymi trybunami. A jeśli pokój naszego chłopca jest całkiem przestronny, zawieśmy poliptyk, na którym widnieje rysunkowa sylwetka zawodnika, mknącego odebrać krążek przeciwnej drużynie.

Wybieramy najlepsze obrazy: hokej w sportowym pubie

Dobry film możemy oglądać sami, ale o wiele przyjemniej jest dzielić się emocjami z kimś jeszcze. Podobnie wygląda kwestia oglądania meczów i dotyczy to każdej dyscypliny, nie tylko hokeja. A gdzie możemy się spotkać, by razem kibicować naszej ulubionej drużynie? Oczywiście w sportowym pubie, gdzie wraz z innymi damy się porwać gorącym emocjom! W takim lokalu, poza telewizorem oczywiście, nie powinno zabraknąć także odpowiednich ozdób i dekoracji, które wprowadzą wszystkich gości w sportowy klimat. W tej roli sprawdzą się zarówno plakaty, oprawione wycinki z gazet mówiące o osiągnięciach polskich drużyn, obrazy hokeistów, jak i różnego rodzaju sportowe sprzęty w postaci piłek, kijów, rakiet czy rękawic.