Plakaty wg kategorii - Sport • Plakaty na ścianę

Myliłby się ten, kto uważałby, że sport i sztuka to dwie dyscypliny zupełnie ze sobą niezwiązane. Jest wprost przeciwnie: od tysiącleci sport inspirował artystów wszelkiego rodzaju! Sportowe motywy to nieoklepany, bardzo świeży – i dodajmy, bardzo dynamiczny – sposób na udekorowanie wnętrza, czego najlepszym przykładem może być każdy plakat sportowy w naszej kolekcji. Mamy tutaj przegląd wszystkich możliwych dyscyplin, od piłki nożnej aż po tak niszowe sporty jak curling czy pływanie synchroniczne, dlatego znajdziesz tutaj i plakat sporty zimowe, i plakat zawody sportowe, i wzory zainspirowane sprzętem sportowym albo słynnymi boiskami czy stadionami, i podobizny sportowców. 

569 plakatów

 

Styl na wyścigi: stylowe plakaty sportowe  dla każdego

Związek sztuki i sportu jest i bliższy, i starszy, niż większość z nas podejrzewa. Już w starożytnej Grecji zwycięzcy igrzysk – i to nie tylko tych olimpijskich, ale także pomniejszych, lokalnych zawodów – byli opiewani w pieśniach przez najwyższej klasy poetów i portretowani przez słynnych rzeźbiarzy. Wystarczy wspomnieć słynnego Dyskobola Myrona, jedną z najbardziej znanych rzeźb świata starożytnego! Jeśli przykład starożytnych Cię nie przekonuje, nawet pobieżny rzut oka na przygotowane przez nas plakaty sportowe powinien to zrobić: zebraliśmy tutaj najbardziej interesujące, najoryginalniejsze, najbardziej stylowe i – naturalnie – najpiękniejsze zainspirowane sportem grafiki, jakie tylko udało nam się znaleźć w naszym przepastnym (kilkadziesiąt milionów wzorów to nie przelewki!) katalogu. Jesteśmy przekonani, że bez względu na to, czy potrzebny jest Ci plakat sportowy do udekorowania pokoju dziecka lub nastolatka, czy raczej ozdoba odpowiednia do reprezentacyjnego wnętrza domu czy nawet firmy, na pewno znajdziesz tutaj coś, co będzie w sam raz! Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy kilka propozycji tego, w jaki sposób możesz wykorzystać plakaty sportowe do stworzenia nietuzinkowej, bardzo intrygującej dekoracji. Gotów? To… start!

Do pokoju nastoletniego fana sportu: plakat imprezy sportowej

Plakat imprezy sportowej to jedna z tych dekoracji, które sprawdzą się zdecydowanie nie w każdym wnętrzu. Wprost przeciwnie: jesteśmy zdania, że wybierając wzory tego rodzaju należy być bardzo ostrożnym! W nieodpowiednim otoczeniu ozdoba taka… cóż, wcale nie będzie ozdobą, a raczej dziwnym zgrzytem. Na szczęście pokój nastolatka (albo starszego dziecka) to wnętrze, w którym taki plakat sportowy sprawdzi się wyśmienicie. Będzie dobrze wyglądał solo, ale jeżeli chcesz pójść na całość, wykorzystaj go jako jeden z elementów wystroju tematycznego zainspirowanego konkretną dyscypliną sportu (na przykład plakat sporty zimowe przyda Ci się, jeśli tematem przewodnim mają być, no właśnie, sporty zimowe), albo sportem w ogóle.

Do klubu: plakat zawody sportowe

Klub sportowy to jedno z oczywistych miejsc, do których udekorowania warto wykorzystać nasze plakaty. Wspaniale ożywią to miejsce, idealnie wpisując się w jego atmosferę! Siedziby klubów sportowych, siłownie czy kluby fitness rzadko bywają dekorowane, ponieważ ich właściciele wychodzą z założenia, że w zasadzie nikt nie przychodzi tam, żeby podziwiać widoki: a to błąd, bo odpowiednio dobrany plakat sportowy nie tylko sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało lepiej i ciekawiej, ale także stanie się rewelacyjną motywacją dla wszystkich odwiedzających dany przybytek kultury fizycznej!

Do szkoły: plakat „Sport to zdrowie”

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest uczenie dzieci zasad zdrowego stylu życia. Sport jest jednym z jego najważniejszych elementów, dlatego od najmłodszych lat należy zachęcać maluchy do jego regularnego uprawiania. Jednym z dobrych pomysłów na szerzenie wśród dzieci i młodzieży takiej „sportowej propagandy” może być nasz plakat „Sport to zdrowie” zawieszony w dobrze widocznym i ruchliwym miejscu szkoły. Naturalnym i z oczywistych przyczyn zawsze trafnym wyborem będzie prosty zabieg: zawiesić plakat „Sport to zdrowie” nieopodal szkolnej sali gimnastycznej albo którejś z szatni lub przy wyjściu na boisko!

Do salonu lub sypialni: nietypowy plakat sportowy

Podobno prawdziwy fan sportu budzi się i zasypia z myślą o swojej ulubionej drużynie. Cóż, jeśli to prawda, to nasze plakaty zdecydowanie Ci to ułatwią: znajdziesz tutaj wzory na tyle eleganckie i stylowe, by bez problemu mogły posłużyć do udekorowania sypialni albo salonu! Wybierz niemal abstrakcyjny wzór zainspirowany jakimś sprzętem sportowym (na przykład plakat z charakterystycznie kanarkowymi piłeczkami tenisowymi albo, w innym stylu plakaty sporty zimowe w narty lub łyżwy) albo czarno-białą podobiznę ulubionego sportowca, aby dodać aranżacji mieszkania sportowego ducha, nie tracąc przy tym dobrego stylu!