Plakaty wg kategorii - Rysunek

Co może przedstawiać plakat? Rysunek słynnego miasta, dzikiego zwierzęcia, a może starożytnego zabytku? Możliwości jest bardzo wiele, ale gdy zdecydujemy się na artystyczny szkic, wówczas możemy być pewni, że nasz wystrój zyska niepowtarzalny akcent dekoracyjny. Jest to rozwiązanie, które będzie pasować do wielu różnych stylizacji – do minimalistycznego salonu, przytulnej sypialni czy domowego biura. Jeśli prowadzimy pracownię architektoniczną, również świetną opcją będzie taki plakat. Rysunek techniczny prezentujący rzut nieruchomości czy pomysł na urządzenie wnętrza okaże się strzałem w dziesiątkę. Choć rysunki kojarzą nam się z czarno-białymi przedstawieniami, w naszej kolekcji znajdują się też podkolorowane wersje.

64 plakatów

 

Plakaty rysunkowe w stylu retro – piękna dekoracja starodawnego wnętrza

Znakomitym źródłem inspiracji jest przeszłość – odległa historia, dawna architektura i zabytkowa sztuka. Są to takie elementy, które stały się integralną częścią naszej codzienności. Być może nie zwracamy na to uwagi, ale w miastach na każdym kroku mamy kontakt z przeszłością pod bardzo różną postacią. XIX-wieczna kamienica, starożytne mury obronne lub pomnik z epoki renesansu. Właśnie dlatego znakomitym pomysłem na ozdobienie wnętrza w stylu vintage okażą się plakaty rysunkowe ukazujące te miejsca, które niczym teleport odsyłają nas do odległych czasów. Przepięknie będzie się prezentować zabytkowa, paryska kamienica, malowniczy zaułek gdzieś w Rzymie lub Neapolu, który roztacza wokół siebie śródziemnomorską, beztroską aurę, słynny obiekt w postaci Koloseum czy Wieży Eiffla lub efektowny detal architektoniczny. Na uwagę zasługuje także specjalistyczny plakat – rysunek techniczny przedstawiający plany i elewacje historycznych obiektów. To propozycja dla architektów lub pasjonatów sztuki.   

Klimat wielkiego  miasta, czyli plakaty rysunkowe z wizerunkami metropolii

W nowoczesnym wystroju powinien się znaleźć nowoczesny plakat. Rysunek prezentujący słynną metropolię to jeden z tych pomysłów, na który możemy zdecydować się w ciemno w przypadku takiego wnętrza, bo będzie do niego pasował jak ulał. Wizerunek sięgających chmur wieżowców o szklanych elewacjach, wielkich skrzyżowań czy ulic, po których pędzą samochody – to wszystko wprowadzi ruch, życie i energię do minimalistycznej aranżacji. Dzięki temu nawet stonowana i spokojna przestrzeń nabierze całkiem nowego charakteru. Do wyboru są różne typy przedstawień. Może to być realistyczny rysunek pełen detali i szczegółów lub pospiesznie wykonany szkic, w którym bardziej niż o dokładność chodzi o oddanie klimatu miasta. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast wzór utrzymany w komiksowej estetyce. Z pewnością jest to propozycja idealna do pokoju nastolatka, ponieważ tutaj idealnie się wpasuje w młodzieżowy wystrój. Warto jednak podkreślić, że i w salonie będzie świetnie wyglądać taki plakat. Rysunek w komiksowym stylu to strzał w dziesiątkę gdy postawiliśmy na wystrój nawiązujący do pop-artu.

Natura i plakat: rysunek, który wprowadzi namiastkę przyrody do wnętrza 

Natura może być o wiele bliżej nas, jeśli tylko wiemy, co zrobić. Wprowadźmy do wystroju mieszkania takie elementy, które zagwarantują nam bliski kontakt z przyrodą. Znakomitym pomysłem na to jest plakat. Rysunek portretujący dzikie zwierzę to pierwsza z naszych propozycji. Wyobraźmy sobie, że w naszym salonie czy sypialni pojawi się majestatyczny wilk – cała jego sylwetka lub piękny portret. Taki akcent dekoracyjny zmieni więcej, niż możemy sądzić. Rysunek oprawiony na przykład w drewnianą ramę nabierze dodatkowo bardziej naturalnego charakteru. Wilk to jednak nie jedyna propozycja. Może to być lis, jeleń czy sowa. Leśne gatunki sprawią, że wystrój nabierze przytulnego wyglądu. Wcześniej, mówiąc o architekturze, proponowaliśmy pełen szczegółów plakat – rysunek techniczny eksponujący detale czy rzuty. W kontekście natury chcemy przywołać z kolei ilustracje przypominające przyrodnicze ryciny, które także odznaczają się dużym stopniem dokładności. Mogą to być wizerunki kwiatów eksponujące budowę rośliny lub drzew o rozbudowanym systemie korzeni i bujnej koronie. Takie przedstawienia będą się doskonale prezentować w wystroju w duchu eko, w którym dominują naturalne materiały – drewno, wiklina i kamień, a także tekstylia z juty, bawełny czy lnu.