Plakaty wg kategorii - Rysunek

Pojęcie tego, co uznajemy za sztukę, cały czas ewoluuje i się poszerza. Choć kiedyś plakaty postrzegano wyłącznie przez pryzmat praktycznego zastosowania, to dziś nikt już nie neguje ich wartości artystycznych. Dlatego nie wahaliśmy się ani chwili i umieściliśmy w naszej dekoracyjnej ofercie plakaty rysunkowe. Jest to szczególny rodzaj ozdób, charakteryzujący się wysokiej jakości cyfrowym nadrukiem, imitującym szkic lub malunek wykonany odręcznie. Ich tematyka nie jest jednolita – odwołuje się do wielu bardzo zróżnicowanych motywów. Pod kątem aranżacyjnym to duża zaleta, pozwalająca nam na dużą swobodę podczas dekoracji mieszkania. Co więcej, takie ozdoby są w stanie posłużyć również do poruszenia tematów ważnych społecznie (za przykład niech posłuży choćby proekologiczny plakat). Rysunek, na który się zdecydujemy, oferuje nam możliwość zarówno uatrakcyjnienia wnętrza, jak i wyrażenia siebie oraz własnych poglądów.

64 plakatów

 

Plakaty rysunkowe: miasta i uliczki

Jednym z popularniejszych tematów, jakie oferują plakaty imitujące odręczne szkice, są wszelkiego rodzaju krajobrazy miejskie: klimatyczne uliczki, romantyczne alejki, zabytkowe budynki. Ponieważ każdy z takich wzorów jest zarówno nastrojowy, jak i elegancki, to z powodzeniem możemy wykorzystać je w stylowym salonie. Rysunek artystyczny, aby prezentować się efektownie, wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Co to konkretnie oznacza? Przede wszystkim musimy znaleźć mu miejsce, w którym przedstawiona ulica lub budynek będzie komponować się z samym wnętrzem, meblami oraz innymi dekoracjami. Po drugie, taki artystyczny plakat należy odpowiednio oprawić i zabezpieczyć. Dopiero po takim zabiegu będziemy mogli uznać, iż w całkowicie spełnia on swoją dekoracyjną rolę.

Animalistyczny plakat – rysunek dzikiego zwierzęcia

Natura zawsze inspirowała artystów. Zainspirowała również i nas, dzięki czemu do oferty Myloview trafiły plakaty rysunkowe przedstawiające dzikie zwierzęta. Ta grupa wzorów nawiązuje swoją estetyką do odręcznych szkiców, jakie mogłaby wykonać osoba obserwująca z ukrycia mieszkańców lasu. Choć od strony stylu tego typu dekoracje przypominają opisane wcześniej miejskie motywy, to jednak z racji prezentowanej tematyki posiadają zupełnie inne zastosowanie kompozycyjne.

  • Plakaty z narysowanymi zwierzętami to motyw bardzo charakterystyczny i właśnie we wnętrzach z charakterem będzie prezentował się najefektowniej. Śmiało możemy je więc wypróbować w sypiali albo w gabinecie.
  • Każdy z gatunków ma swoje symboliczne znacznie i to nim możemy się kierować podczas podejmowania decyzji. Szkic wilczego pyska zawieszony nad biurkiem albo sowa czuwająca przy naszym łóżku to przykłady kompozycyjnych pomysłów, które gwarantują wnętrzu oryginalny, a zarazem inspirujący wygląd. Warto zwrócić uwagę także na fakt, iż do osiągnięcia interesującego efektu nie jest nam niezbędny duży plakat. Rysunek-szkic na naszej ścianie zachwyci szczegółowością i dopracowaniem nawet w mniejszej skali.

Plakat społeczny – rysunki o głębszym znaczeniu

Plakat rysunkowy może służyć nie tylko do udekorowania naszego mieszkania. Cześć ze wzorów odwołuje się do ważnych społecznie zagadnień, próbując zwrócić uwagę na bieżące problemy lub zachęcić ludzi do działania, niesienia pomocy, bycia aktywnymi. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę kilku tego rodzaju kwestii, które może poruszyć wybrany przez nas plakat społeczny. Rysunki sprawią, że przedstawione treści staną się zdecydowanie bardziej przystępne, a często i bardziej przekonujące.

  • Plakat ekologiczny – kwestie związane z ochroną środowiska wciąż są jednymi z najbardziej żywych problemów współczesności. Choć badania pokazują, iż z każdym rokiem nasza świadomość w tym temacie rośnie, to jednak pod wieloma względami przyroda wokół nas jest nadal narażona na liczne niebezpieczeństwa.
  • Plakat antynarkotykowy – rysunki na tego typu wzorach zwracają uwagę na problematykę uzależnień oraz wyniszczania zdrowia przez używki. Taka dekoracja powinna znaleźć się zdecydowanie w każdej szkole i może również służyć jako gadżet podczas prelekcji o niebezpieczeństwach wynikających z brania narkotyków.
  • Plakat dotyczący zdrowego trybu życia – właściwe odżywanie oraz aktywność fizyczna są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Choć co ciekawe, większość ludzi zdaje sobie z tego doskonale sprawę, jednakże stale zaniedbuje dietę oraz niewiele się rusza. Zwykle prowadzi to do poważnych problemów zdrowotnych. Taki stan rzeczy jest obciążający dla całego społeczeństwa. Warto więc jak najczęściej uświadamiać sobie korzyści ze zdrowego stylu życia – również za pomocą plakatów.