Fototapety architektura

Różnorodność stylów, trendów i form jakie prezentują fototapety z architekturą jest doskonałym przykładem tego, jak na przestrzeni wieków zmieniały się nie tylko nasze estetyczne upodobania, ale także technologiczne możliwości. Ciężkie romańskie budowle, strzeliste gotyckie świątynie, barokowe pałace pełne przepychu, modernistyczne, betonowe konstrukcje i wreszcie szklane drapacze chmur – fototapeta architektura przeniesie każdy z tych budynków do naszego wnętrza nadając mu unikalny charakter. Jeśli cenisz sobie ponadczasowe piękno i elegancki styl, to nowoczesna architektura będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno do salonu, łazienki czy sypialni.

Fototapeta architektura na tle nieba

Fototapeta architektura na tle nieba

Szczyty wielkich, potężnych budynków ze szkła na tle przejrzystego nieba wprowadzą do Twojego salonu ciekawy trójwymiarowy efekt.
Fototapeta z budynkami Hongkongu

Fototapeta z budynkami Hongkongu

Jeśli nie wiesz w jaki sposób sprawić, by wnętrze salonu było spójne z otaczającą Cię wielkomiejską architekturą, skorzystaj z tej propozycji.
1 715 fototapet
Fototapeta park w mieście

Fototapeta park w mieście

Fototapeta z tymi motywami to idealny balans pomiędzy architekturą a zielenią, który będzie pasował do każdego wnętrza.
Fototapeta architektura Berlina

Fototapeta architektura Berlina

Miejskie zabudowania również wzbudzają zachwyt w miłośnikach architektury. Od teraz berlińskie budynki mogą znaleźć się w Twoim salonie.
Fototapeta architektura Watykanu

Fototapeta architektura Watykanu

Sypialnia to Twoja prywatna przestrzeń. Możesz mieć na jej ścianach wizerunek takich zabudowań, jakie tylko Ci się marzą.
Fototapeta Wielki Mur Chiński

Fototapeta Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński to historia i piękno, które widać z kosmosu. Krajobraz z murem jako fototapeta to piękny motyw, który musisz mieć.
Fototapeta budynki w centrum miasta

Fototapeta budynki w centrum miasta

Czarno-białe budynki są spokojne, a zarazem pełne energii, więc idealnie nadają się np. do sypialni.
Fototapeta architektura nowoczesna

Fototapeta architektura nowoczesna

Fototapeta z nowoczesnym budynkiem, który tworzy efekt 3D to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń.
Fototapeta architektura Nowego Jorku

Fototapeta architektura Nowego Jorku

Fototapeta z Brooklyn Bridge uzupełni industrialną stylizację salonu lub pokoju nastolatka.
Fototapeta z widokiem na miasto

Fototapeta z widokiem na miasto

Wzór z wieżowcami sprawi, że niskie pomieszczenie wyda się nieco wyższe. Ten motyw pasuje zwłaszcza dla tych, którzy kochają miejski zgiełk.
Akwarelowa fototapeta z budynkami

Akwarelowa fototapeta z budynkami

Jasna przestrzeń może czasami sprawiać wrażenie chłodu. By ją nieco ocieplić warto ozdobić ściany klimatyczną fototapetą.
Fototapeta architektura bawarska

Fototapeta architektura bawarska

Piękna architektura bawarska, to widoki jak z bajki. Taki motyw na fototapecie ożywi każde wnętrze.

 

Ponadczasowa fototapeta - architektura nowoczesna w Twoim wnętrzu

Jeśli jesteś miłośnikiem minimalistycznych wnętrz, w których panuje umiar i stonowana kolorystyka, to warto sięgnąć po motywy przedstawiające nowoczesną architekturę.

  • W przestrzeni, w której dominują meble o prostej geometrycznej formie, przeszklony stół i krzesła z bezbarwnego plastiku, doskonale będzie się prezentować wzór z drapaczem chmur. W zależności od wielkości salonu możemy wybrać odpowiedni rozmiar fototapety. Architektura przedstawiająca wieżowiec na tle panoramy miasta sprawdzi się w przestronnym wnętrzu, natomiast wzór przedstawiający budynek z żabiej perspektywy optycznie powiększy mniejszy, kameralny pokój.

  • W industrialnym salonie świetnie będzie wyglądać fototapeta przedstawiająca dawną fabrykę lub zakład przemysłowy. Stalowe konstrukcje budynku fabryki będą współgrać z wyposażeniem pokoju – metalowymi lampami, chromowanymi elementami mebli i srebrnymi dodatkami.

  • Doskonałą, choć nieco zaskakującą dekoracją, będzie także fototapeta z architekturą przedstawiająca wnętrze gotyckiej świątyni rozświetlonej tysiącami kolorów pochodzących ze szklanego witraża. Surowa bryła kościoła i metalowa konstrukcja okna będą doskonałym nawiązaniem do minimalistycznej, industrialnej architektury.

Klasyczne fototapety z architekturą na Twojej ścianie

Dla zwolenników tradycyjnych, klasycznych wnętrz motywy architektoniczne oferują niezwykle szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. W stonowanym salonie, w którym dominują zabytkowe meble, miękkie dywany i obrazy w złoconych ramach, znakomicie będą się prezentować fototapety ze starożytnymi, antycznymi budowlami. Architektura grecka, która stała się podwaliną całego późniejszego budownictwa będzie idealnym uzupełnieniem klasycznego salonu. Z kolei we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro, strzałem w dziesiątkę będzie czarno-biała fototapeta architektura lub starodawne zdjęcie w sepii. Wykonany w ten sposób wizerunek znanej metropolii z dawnych lat stworzy harmonijną całość ze stylem vintage. Ciekawą propozycją są także fototapety 3D. Architektura przedstawiająca wnętrze bazyliki pełne złoconych elementów architektonicznych będzie doskonale współgrać z salonem, w którym znajdują się meble o złoconych detalach lub obrazy olejne w złotych ramach.

Zachwycająca fototapeta z elementami zabytków

W nowoczesnej sypialni utrzymanej w minimalistycznym stylu oryginalną dekoracją będzie motyw betonu architektonicznego, który imituje nieotynkowaną ścianę. Taki wzór sprawdzi się jednak we wnętrzu, które pomimo oszczędnej aranżacji, sprawia wrażenie przytulnego. Efekt ten osiągniemy na przykład za pomocą jednobarwnych pluszowych dywanów, miękkich zasłon lub drewnianych mebli w naturalnym kolorze. W przypadku chłodnych, industrialnych wnętrz, które chcemy ożywić, fototapeta architektura przedstawiająca zachwycający witrażowy sufit z Pałacu Muzyki w Barcelonie będzie doskonałym rozwiązaniem.

Panoramiczne fototapety - architektura do łazienki

Motyw architektury to także doskonały sposób na dekorację łazienki. Dobierając właściwy wzór fototapety z architekturą warto kierować się w przypadku tego pomieszczenia spójnością kolorystyczną, ponieważ nie zawsze wystrój łazienki nawiązuje do konkretnego stylu dekoratorskiego. Ciemną łazienkę utrzymaną w szarościach i bieli warto ożywić jasnymi, antycznymi kolumnami. Przestronna, wielokolorowa aranżacja będzie doskonale współgrać z nocną panoramą miasta. Z kolei grafika przedstawiająca most zbuduje wrażenie głębi i optycznie powiększy niewielką łazienkę.