Fototapety wg kategorii - Architektura • Fototapeta

Różnorodność stylów, trendów i form jakie prezentuje fototapeta architektura jest doskonałym przykładem tego, jak na przestrzeni wieków zmieniały się nie tylko nasze estetyczne upodobania, ale także technologiczne możliwości. Ciężkie romańskie budowle, strzeliste gotyckie świątynie, barokowe pałace pełne przepychu, modernistyczne, betonowe konstrukcje i wreszcie szklane drapacze chmur - fototapeta architektura przeniesie każdy z tych budynków do naszego wnętrza nadając mu unikalny charakter. Jeśli cenisz sobie ponadczasowe piękno i elegancki styl, to fototapeta na ścianę architektura będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno do salonu, łazienki czy sypialni. 
Fototapeta stary mur

Fototapeta stary mur

Postarzany mur na fototapecie wprowadzi do pomieszczenia klimat minionych epok i będzie świetną alternatywą dla ceglanych ścian.
Fototapeta architektura nowoczesna

Fototapeta architektura nowoczesna

Fototapeta z nowoczesną gruzińską architekturą urozmaici monotonny salon i nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.
1 668 fototapet
Fototapeta architektura Nowy Jork

Fototapeta architektura Nowy Jork

Fototapeta z architekturą Nowego Jorku i uliczkami Brooklynu w 3d, to propozycja dla wszystkich fanów urbanistycznego, nowoczesnego stylu wnętrz.
Fototapeta architektoniczna abstrakcja

Fototapeta architektoniczna abstrakcja

Fototapeta z architekturą w nowoczesnym, abstrakcyjnym stylu ozdobi surowe, modernistyczne wnętrza.
Fototapeta architektura 3D

Fototapeta architektura 3D

Efektowna fototapeta 3D z widokiem na salę królewską, wzbogaci klasyczną stylizację salonu.
Fototapeta architektura cegła

Fototapeta architektura cegła

Trójwymiarowy print na fototapecie optycznie powiększy przestrzeń salonu lub przedpokoju, wzbogacając stylizację.
Fototapeta architektoniczna Nowy Jork

Fototapeta architektoniczna Nowy Jork

Charakterystyczna architektura industrialna Nowego Jorku na fototapecie to propozycja do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.
Fototapeta architektoniczna schody

Fototapeta architektoniczna schody

Schody Palazzo Della Ragione to architektoniczna perła, której widok na fototapecie odmieni stylizację pokoju dziennego.
Fototapeta architektura most

Fototapeta architektura most

Fototapeta z Brooklyn Bridge uzupełni industrialną stylizację sypialni lub pokoju nastolatka.
Fototapeta architektura miasta

Fototapeta architektura miasta

Panorama miasta na fototapecie do salonu uzupełni aranżację w minimalistycznym lofcie. Fototapeta zastąpi inne dekoracje graficzne.
Fototapeta czerwona cegła

Fototapeta czerwona cegła

Fototapeta architektura z czerwoną cegłą podkreśli klasyczną aranżację biura lub pokoju dziennego.
Fototapeta tunel 3d

Fototapeta tunel 3d

Fototapeta z architektonicznym motywem może być synonimem nowoczesności. Tunel 3d optycznie powiększy każde pomieszczenie.

 

Fototapety architektura nowoczesna

Jeśli jesteś miłośnikiem minimalistycznych wnętrz, w których panuje umiar i stonowana kolorystyka, to warto sięgnąć po tapety architektura HD przedstawiające nowoczesną architekturę. 
  • W przestrzeni, w której dominują meble o prostej geometrycznej formie, przeszklony stół i krzesła z bezbarwnego plastiku, doskonale będzie się prezentować wzór z drapaczem chmur. W zależności od wielkości salonu możemy wybrać fototapety architektura przedstawiające wieżowiec na tle panoramy miasta, który sprawdzi się w przestronnym wnętrzu lub tapetę przedstawiającą budynek z żabiej perspektywy, która optycznie powiększy nam kameralny pokój.
  • W industrialnym salonie świetnie będzie wyglądać fototapeta na ścianę architektura przedstawiająca dawną fabrykę lub zakład przemysłowy. Stalowe konstrukcje budynku fabryki będą współgrać z wyposażeniem pokoju – metalowymi lampami, chromowanymi elementami mebli i srebrnymi dodatkami.
  • Doskonałą, choć nieco zaskakującą dekoracją, będzie także fototapeta architektura przedstawiająca wnętrze gotyckiej świątyni rozświetlonej tysiącami kolorów pochodzących ze szklanego witraża. Surowa bryła kościoła i metalowa konstrukcja okna będą doskonałym nawiązaniem do minimalistycznej, industrialnej architektury.     

Fototapeta na ścianę architektura klasyczna

Dla zwolenników tradycyjnych, klasycznych wnętrz fototapety architektura oferują niezwykle szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. W stonowanym salonie, w którym dominują zabytkowe meble, miękkie dywany i obrazy w złoconych ramach, znakomicie będą się prezentować fototapety architektura ze starożytnymi, antycznymi budowlami. Architektura grecka, która stała się podwaliną całego późniejszego budownictwa będzie idealnym uzupełnieniem klasycznego salonu. Z kolei we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro, strzałem w dziesiątkę będzie czarno-biała fototapeta architektura lub tapeta przypominająca starodawne zdjęcie w sepii. Wykonany w ten sposób wizerunek znanej metropolii z dawnych lat stworzy harmonijną całość ze stylem vintage. Ciekawą propozycją są także fototapety 3D architektura przedstawiające wnętrze bazyliki pełne złoconych elementów architektonicznych. Taka tapeta będzie doskonale współgrać z salonem, w którym znajdują się meble o złoconych detalach lub obrazy olejne w złotych ramach.

Tapety architektura HD w sypialni

W nowoczesnej sypialni utrzymanej w minimalistycznym stylu oryginalną dekoracją będzie fototapeta beton architektoniczny imitująca nieotynkowaną ścianę. Taki wzór sprawdzi się jednak we wnętrzu, które pomimo oszczędnej aranżacji, sprawia wrażenie przytulnego. Efekt ten osiągniemy na przykład za pomocą jednobarwnych pluszowych dywanów, miękkich zasłon lub drewnianych mebli w naturalnym kolorze. W przypadku chłodnych, industrialnych wnętrz, które chcemy ożywić, fototapeta na wymiar architektura przedstawiająca zachwycający witrażowy sufit z Pałacu Muzyki w Barcelonie będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Architektura: tapety w łazience

Motyw architektury to także doskonały sposób na dekorację łazienki. Dobierając właściwy wzór fototapeta architektura warto kierować się w przypadku tego pomieszczenia spójnością kolorystyczną, ponieważ nie zawsze wystrój łazienki nawiązuje do konkretnego stylu dekoratorskiego. Ciemną łazienkę utrzymaną w szarościach i bieli warto ożywić jasnymi, antycznymi kolumnami. Przestronna, wielokolorowa aranżacja będzie doskonale współgrać z nocną panoramą miasta. Z kolei fototapeta na wymiar architektura przedstawiająca most zbuduje wrażenie głębi i optycznie powiększy niewielką łazienkę.