Plakaty wg kategorii - Berlin

Stolica Niemiec to jedno z ciekawszych miast w Europie i mamy to szczęście, że znajduje się wcale nie tak daleko od nas. Plakaty z Berlinem ukazujące słynne zabytki i miejsca spodobają się nie tylko miłośnikom doskonałej architektury, ale także wielbicielom podróży, a nawet kinematografii. To właśnie tutaj odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych filmowych festiwali, gdzie nagrodami są złote i srebrne niedźwiedzie. Plakat Berlinale z kolorową, graficzna sylwetką majestatycznego zwierzęcia będzie się idealnie prezentował w minimalistycznie urządzonym wnętrzu. Dzięki przygotowanym przez nas wzorom będziesz mógł się cieszyć zachwycającymi widokami relaksując się w swoim salonie czy sypialni, a także ozdobić salę w szkole języka niemieckiego.

44 plakatów

 

Wybieramy najlepszy plakat: Berlin w ścisłej czołówce!

Bardzo dużo osób decyduje się wizerunki słynnych metropolii w swoim salonie. Wśród najczęściej wybieranych miejsc przoduje Paryż, Nowy Jork czy Londyn. Podziwiamy strzelistą Wieżę Eiffla, spektakularną Statuę Wolności czy neogotycki brytyjski Parlament. I choć zachwyty są jak najbardziej uzasadnione, to o wiele bliżej nas znajduje się równie przepiękne miasto, o którym zdajemy się nie pamiętać. Mowa o stolicy Niemiec. Wybraliśmy się w zapierającą dech w piersiach podróż do której i Was chcielibyśmy zachęcić. Plakat o Berlinie będzie znakomitym pierwszym krokiem, by zapoznać się z tą metropolią i rozbudzić w sobie ciekawość.

  • Przedstawienie majestatycznej Bramy Brandenburskiej, Katedry Berlińskiej czy Czerwonego Ratusza sprawi, że Twój salon nabierze od razu wielkomiejskiego charakteru. Ciekawą propozycją jest także zupełnie wyjątkowy, malowniczy plakat. Berlin posiada niezwykłą konstrukcję - wieżę telewizyjną (Fernsehturm) o wysokości 368 metrów z tarasem widokowym znajdującym się w kulistej konstrukcji. Przedstawienie strzelistej budowli na tle panoramy miasta i zachodzącego słońca zachwyci nie tylko domowników, ale także odwiedzających Cię gości.

Filmowy plakat Berlinale dla prawdziwego miłośnika kinematografii

Niedźwiedź będący symbolem stolicy Niemiec stał się także znakiem rozpoznawczym słynnego festiwalu filmowego Berlinale, który odbywa się co roku w lutym. Między innymi z tego powodu wielbicielom dobrego kina proponujemy właśnie taki plakat. Berlin to jednak nie tylko miejsce festiwalu. Tutaj nakręcono także wiele słynnych filmów, które z pewnością zna każdy prawdziwy kinoman. Mowa o takich tytułach jak: „Biegnij Lola, biegnij!”, „Good bye Lenin”, „Kabaret” z 1972 roku czy „Niebo nad Berlinem”. Przygotowane przez nas wzory plakatów przedstawiają wiele miejsc, które towarzyszyły bohaterom wyżej wymienionych produkcji. Na plakatach znajdują się więc nie tylko słynne miejsca i kultowe zabytki, ale także urokliwe zakątki i nietypowe kadry z tego miasta.    

Malowany plakat o Berlinie w nastrojowej sypialni

Zamiast decydować się na malownicze widoki miasta z zachodem słońca, warto zawiesić w sypialni równie nastrojowy, ale nieco bardziej oryginalny plakat. Berlin w postaci graficznego wzoru imitującego malarstwo olejne lub akwarelowe sprawdzi się w tej roli perfekcyjnie. Delikatne plamy farby lub charakterystyczne kleksy, z których wyłaniają się sylwetki poszczególnych zabytków będą wyrazistą, ale jednocześnie subtelną dekoracją przestrzeni. To świetne rozwiązanie, gdy chcemy ozdobić sypialnię, ale jednocześnie zachować stonowany wystrój. W przypadku energetycznej aranżacji pełnej kolorów, kolejny barwny akcent mógłby wprowadzić wrażenie chaosu i nieporządku. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się monochromatyczny plakat o Berlinie. Może on ukazywać malarską kompozycję ograniczoną jednak do bieli i czerni lub pieczołowicie wykonany szkic przypominający dawne grafiki.

Zawieś plakaty z Berlinem w szkole językowej, by nauka stałą się przyjemnością!

Ucząc się danego języka pamiętajmy o tym, by nie robić tego w oderwaniu od rzeczywistości. Gramatyka i słówka to oczywiście podstawa, ale miejmy także na uwadze, że język jest częścią kraju, kultury i społeczeństwa. Poznając zawiłości mowy, warto także na bieżąco poznawać najsłynniejsze miasta kraju, jego zabytki i kultowe miejsca. W przypadku nauki języka niemieckiego zawieśmy w sali odpowiednio dobrany plakat. Berlin przedstawiający wieżę telewizyjną, Bramę Brandenburską czy fragment zburzonego muru sprawi, że w klasie od razu zapanuje odpowiednia atmosfera sprzyjająca nauce. Widząc, że istnieje realne miejsce, w którym będzie można używać przyswajanego sobie właśnie języka podniesie poziom motywacji o 200%!