Naklejki wg kategorii - Kreski

Wielu specjalistów od designu nie ma wątpliwości co do tego, że często najatrakcyjniejsze są najprostsze motywy. Kropki, romby, paski, kreski – to wszystko wzory, które posiadają olbrzymi dekoracyjny potencjał. Z powodzeniem mogą posłużyć nam do ozdobienia ścian, ale także drzwi oraz mebli. Gwarantujemy, że sami będziecie zaskoczeni możliwościami, jakie oferują naklejki w kreski. Dostępne w naszej ofercie wzory są bardzo zróżnicowane – zarówno pod kątem ogólnej stylistyki, jak i kolorów. Dodatkowo, bez trudu możecie dopasować wielkość tego rodzaju dekoracji do własnych potrzeb. Wszystkie te zalety sprawiają, że naprawdę warto sięgnąć po takie naklejki. Kreski jako temat ściennej ozdoby to świetny sposób, aby każdemu wnętrzu nadać atrakcyjnego, oryginalnego charakteru.

159 naklejek

 

Uniwersalne naklejki - kreski świetnie dopasowane do aranżacji

O wielkim potencjale geometrycznych wzorów decyduje właśnie ich prostota. Kreski jako motyw dekoracyjny możemy umieścić niemal w każdym rodzaju pomieszczenia. Wszędzie będą bowiem znakomicie pasować, nie burząc spójności stylistycznej. Niezależnie, czy nasze mieszkanie jest nowoczesne i minimalistyczne, czy tradycyjne, pełne klasycznych ozdób i rozwiązań, to znajdzie się w nim miejsce na takie naklejki. Kreski wielobarwne i wyraziste sprawdzą się w efektownych, jasnych pomieszczeniach. Wzory czarno-białe (albo utrzymane w szarych odcieniach) dobrze będą prezentować się we wnętrzach industrialnych, surowych, ceglanych. Dla odmiany naklejki z kreskami inspirowanymi naturą (na przykład fakturą kory) to doskonały wybór do mieszkania w stylu skandynawskim. Jak więc łatwo zauważyć – możliwości są ogromne!

Proste naklejki - kreski i szlaczki w minimalistycznym stylu

Choć współcześnie powoli odchodzi się już od tego rodzaju zajęć, to jednak jeszcze jakiś czas temu standardem we wczesnych klasach szkoły podstawowej były ćwiczenia z rysowania szlaczków. Ułożone w prosty, powtarzalny schemat wzory z kresek warto jednak przenieść z dziecięcych zeszytów na nasze ściany! W ciekawy, a równocześnie nienachalny sposób uatrakcyjnić mogą one wygląd salonu, gabinetu albo sypialni. Warto jednak zauważyć, iż tego rodzaju wzory przede wszystkim sprawdzają się w pomieszczeniach bardziej klasycznych, spokojniejszych i stonowanych. Kreski, z których ułożono szlaczki, najlepiej prezentują się na tle ciepłych kolorów. Jeśli więc pragniemy nadać któremuś z naszych pomieszczeń wrażenia przytulności, to takie naklejki mogą być znakomitym wyborem.

Kreski ułożone w geometryczne wzory

Dla każdego rysownika kreski to jedynie „budulec”, z którego tworzy się większe ilustracje. Co zaskakujące, proste i łamane linie wystarczą, aby powstała złożona, czy wręcz skomplikowana ilustracja. Jeśli więc szukamy dekoracji, która nawet w niewielkim formacie skutecznie wypełni przestrzeń ściany, to naklejka z kreskami ułożonymi w geometryczne wzory sprawdzi się na tym polu rewelacyjnie. Tego rodzaju dekoracje często są dwukolorowe, a co za tym idzie – oszczędne pod kątem estetycznym. Dzięki temu jednak dobrze prezentują się na białych ścianach (albo meblach) i mogą posłużyć jako ozdoba jasnych, pozbawionych intensywnych barw pomieszczeń. 

Tęczowe naklejki – kreski we wszystkich kolorach

Kreski po przeniesieniu na dekoracje nie muszą być jednak tematyką skromną czy minimalistyczną. W końcu na jednej naklejce możemy zmieścić ich bez liku, a każda linia może mieć inny kolor! W takim sposób otrzymamy ozdobę niezwykle efektowną, energetyczną i wyrazistą – idealną do żywych, barwnych pomieszczeń. Wzory z tęczowymi przeplatankami utworzonymi z wielokolorowych kresek świetnie nadadzą się między innymi do sypialni dziecięcej, dodając jej wesołego charakteru. Taka barwna dekoracja sprawdzi się także i w innych pomieszczeniach. Zwłaszcza tam, gdzie nie będziemy mieć nic przeciwko kreatywnej zabawie kolorem.

Przestrzenna naklejka - kreski jako trzeci wymiar dekoracji

Kreski są motywem dekoracyjnym, którego można kreatywnie użyć na kilka sposobów. Jednym z bardziej interesujących jest wykorzystanie ich na naklejkach trójwymiarowych. Za pomocą kilku linii oraz odpowiedniej zabawy perspektywą takie wzory gwarantują naprawdę ciekawy efekt. Z pomocą przestrzennej dekoracji jesteśmy w stanie nadać intrygującego charakteru większości wnętrz, choć najlepiej będą się one prezentować w pomieszczeniach nowoczesnych. W przypadku trójwymiarowych naklejek warto zakupić większe wzory, gdyż wtedy wrażenie głębi będzie najbardziej przekonywujące. Wzory wykorzystujące kreski, mogą również czerpać inspirację z całkiem prozaicznych elementów naszego otoczenia, jak na przykład zadrapań na różnych materiałach. Rysy na kamieniu, szkle czy drewnie także trafiły u nas na dekoracje, przekładając się na bardzo oryginalny efekt. Tego typu wzory z powodzeniem możemy wykorzystać na przedmiotach codziennego użytku.