Obrazy wg kategorii - Stare samochody

Klasyka często wygrywa z tym, co nowoczesne. Dla wielu osób to właśnie wzory z przeszłości stanowią wcielenie elegancji. Nie inaczej jest w przypadku samochodów. Stare Cadillaki czy Volkswageny posiadają swój nieodparty urok, który skradł serce już niejednemu miłośnikowi motoryzacji. Z myślą o pasjonatach maszyn retro (choć nie tylko) zaprojektowaliśmy specjalne i wyjątkowe dekoracje – obrazy starych samochodów. Tego rodzaju ozdoby zdecydowanie warto rozważyć podczas urządzania naszych wnętrz. Posiadają one bardzo dużo zalet – między innymi pasują do różnego rodzaju stylistyk, nie tylko tych klasycznych czy retro. Dziś postaramy się opowiedzieć Wam jak najwięcej o możliwościach dekoracyjnych, których dostarczają takie obrazy. Stare auta to motyw niezwykle stylowy, z pomocą którego każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

50 obrazów

 

Klimatyczne obrazy: samochody retro na ścianach

Na początek warto zadać sobie pytanie: dlaczego tak bardzo podobają się nam klasyczne auta? Spora część ich miłośników śmiało odpowie, że to kwestia tego, iż posiadają one swój unikatowy klimat, a być może nawet i... duszę. Niezaprzeczalna elegancja oraz styl to jedno, ale kluczowy pozostaje właśnie sam ten nieuchwytny i nie do końca definiowalny tajemniczy urok. My dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzone przez nas obrazy starych samochodów uchwyciły ów klimat. Czy nam się udało? Przekonajcie się sami, przeglądając wzory z naszej oferty.

Panoramiczne obrazy – stare auta w atrakcyjnym otoczeniu

Wybierając dowolny obraz (czy też inną dekorację) na naszą ścianę, warto zwrócić uwagę nie tylko na główny motyw, ale także na tło, na którym został on przedstawiony. Ta reguła obowiązuje także wtedy, kiedy zdecydowaliśmy się na obrazy starych samochodów. Wiele ze wzorów z naszej oferty w równym stopniu co na samym aucie koncentruje się na otoczeniu, w jakim zostało wykonane zdjęcie. Klimatyczna uliczka miasta, droga wiodąca przez środek prerii czy też nadmorska promenada – to wszystko przykłady miejsc, w których klasyczne samochody prezentują się szczególnie atrakcyjnie. Co więcej, tego rodzaju wzory są bardzo uniwersalną dekoracją i z powodzeniem możemy umieścić je wszędzie tam, gdzie pasowałby tradycyjny obraz ukazujący wybrany pejzaż. Salon, sypialnia czy gabinet – to tylko przykłady niektórych z możliwości. Jedyne o czym należy jednak pamiętać, to odpowiedni dobór barw obrazu pod kolorystykę danego pomieszczenia.

Stylizowane obrazy: samochody retro na postarzanych fotografiach

Kiedy decydujemy się na dekorację przedstawiającą stary model samochodu, naszym głównym celem może być właśnie osiągnięcie efektu nastrojowości i nostalgii. Jest to szczególnie pożądane we wszystkich odmianach stylistyki retro. Jeśli więc w którymś z pomieszczeń naszego domu zdecydowaliśmy się właśnie na tę konwencję, warto zastanowić się nad odpowiednimi dodatkami, które efektownie zwieńczą całą aranżację. Na tym polu doskonale sprawdzą się właśnie obrazy starych samochodów, a w szczególności wzory wykorzystujące postarzane fotografie. Zdjęcia te zostały specjalnie obrobione, aby przypominać klisze sprzed kilku dekad. Co to oznacza dla ich estetyki? Przede wszystkim tego rodzaju dekoracje oferują nam cieplejsze barwy oraz nieco bardziej pastelową kolorystykę w porównaniu ze zwykłymi zdjęciami. Zastosowanie tych efektów skutecznie nasuwa skojarzenia z dawną, polaroidową fotografią.

  • Obrazy starych samochodów to świetna dekoracja do pomieszczeń retro. Salon wyposażony w gadżety nawiązujące do tej stylistyki czy gabinet utrzymany w ciepłych tonacjach (na przykład za sprawą drewnianych mebli) to miejsca, gdzie tego rodzaju wzory skomponują się wręcz idealnie. Warto rozważyć jednak wykorzystanie takich zdjęć również i w innych stylistykach. Przykładowo „postarzany” obraz z autem, oprawiony wcześniej w metalową ramkę, będzie świetnym wyborem do mieszkania utrzymanego w klimatach industrialnych.

Karoseria, lakier i rdza

Pośród wzorów obrazów ze starymi samochodami, dostępnych w ofercie Myloview, odnajdziecie również takie, które stawiają na detal lub fakturę. W przypadku motywu retro aut oznacza to przede wszystkim zbliżenia na elementy silnika, kolorową karoserię, ale i... rdzę. Tego typu wzoru stanowią ciekawy wybór dla wszystkich, którzy lubią oryginalne, łamiące schematy dekoracje. Choć takie obrazy mogą wydawać się trudne do wkomponowania w naszych mieszkaniach, to kierując się kolorystyką łatwo znajdziemy atrakcyjne połączenia. Zdjęcia bazujące na intensywnym kolorze lakieru mogą z powodzeniem sprawdzić się w tych pomieszczeniach, które zwykliśmy uważać za monotonne – na przykład w korytarzu lub w kuchni.