Fototapeta okno

Fototapeta widok z okna jest idealnym rozwiązaniem przy aranżacji kameralnej przestrzeni z niewielką ilością światła. Motyw otwartego okna nie tylko rozjaśni wnętrze, a krajobraz, który się za nim rozpościera, zbuduje wrażenie głębi i sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawać większe, niż jest w rzeczywistości. Fototapeta okno sprawdzi się także w kuchni lub łazience, gdzie brakuje naturalnego źródła słońca. Dobrze dobrane światło i imitacja okna pozwolą zapomnieć o mankamencie jakim jest pomieszczenie bez okien. Taka grafika sprawdzi się jednak nie tylko w kameralnych wnętrzach - znakomicie będzie się także prezentować w jasnym i przestronnym salonie.

292 fototapet

 

Fototapeta okno z widokiem w małym pokoju

Aranżacja niewielkiego pomieszczenia, w którym brakuje światła, potrafi być prawdziwym wyzwaniem. W takim wypadku fototapeta imitująca okno lub inna fototapeta 3d może uratować sytuację. Wprowadzenie okna w postaci wzoru na ścianie sprawi od razu, że wnętrze będzie się wydawać większe. Z kolei od tego, co będzie się za tym oknem znajdować zależy jaki efekt chcemy osiągnąć. Widok za oknem może przedstawiać górski pejzaż, morski widok, leśną polanę lub panoramę miasta. W przypadku kameralnego wnętrza warto sięgnąć po jasny krajobraz o panoramicznym charakterze. Rozległy widok optycznie powiększy nam przestrzeń i zniweluje klaustrofobiczne wrażenie, jakie może wywoływać wąski pokój. Z kolei fototapeta widok z okna na ogród dzięki jasnym barwom i różnorodnym kolorom kwiatów nada przestrzeni lekkości i optymistycznego charakteru. Fototapeta otwarte okno z motywem framug i okiennic będzie znakomitym przejściem pomiędzy przestrzenią aranżowanego pokoju a widokiem na tapecie.

Fototapeta okno w sypialni

Sypialnia to doskonałe miejsce, aby wykorzystać aranżację w stylu romantycznym. Fototapeta okno na ogród wprowadzi rustykalny, sielski charakter przywodząc na myśl wakacje w urokliwym domku na wsi. Dodatkowo widok zieleni, roślin i kwiatów już z samego rana wprowadzi nas w pozytywny nastrój. Zielony kolor znany jest przecież ze swoich zdrowotnych i uspokajających właściwości.  Z kolei fototapeta okno z widokiem na morze łagodnie ukołysze nas do snu. Spokojna tafla morza, blask zachodzącego słońca zwielokrotniony w morskiej toni i łagodne, pastelowe odcienie wieczornego nieba stworzą harmonijną całość z romantycznym wystrojem sypialni. Fototapeta okno na ogród to także znakomita propozycja do kuchni. Przedstawienie świeżych kwiatów i owoców, które zdają się być na wyciągnięcie ręki, zachwyci wszystkich domowników. Co więcej, jasne, energetyczne kolory ożywią przestrzeń, a wrażenie głębi optycznie powiększy niewielka kuchnię. 

Fototapeta okno w łazience

Ciekawą propozycją są także fototapety na okna przyklejane bezpośrednio na szybę. Zapewniają pełną przepuszczalność światła, a w przypadku bliskiego sąsiedztwa innych domów lub mieszkań pozwalają dyskretnie zasłonić wnętrze. Taka fototapeta jest atrakcyjnym rozwiązaniem w łazience, gdzie szczególnie dbamy o swoją prywatność. Jeśli jednak nie musimy zasłaniać wnętrza, a chcemy ożywić przestrzeń, fototapeta widok z okna przedstawiająca Wenecję lub nadmorski port będzie stylowym rozwiązaniem.

Fototapeta okno w przestronnym salonie

Fototapeta 3d okno doskonale powiększa aranżowaną przestrzeń. Nie oznacza to jednak, że fototapeta widok z okna pasuje tylko do niewielkich i kameralnych pomieszczeń, w których brakuje światła. 

  • W jasnym i przestronnym salonie, który nie potrzebuje wrażenia głębi i dodatkowych metrów kwadratowych, fototapeta widok z okna na miasto pozwoli zaprezentować wieloelementową panoramę wielkiej metropolii z gęstą zabudową. W małym salonie taki widok przytłoczyłby wnętrze sprawiając wrażenie jeszcze mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Szeroka ściana salonu pozwala na wyeksponowanie różnorodnych budynków z takich miast jak Rzym, Paryż czy Londyn. 
  • W dużym salonie perfekcyjnie będzie się także prezentować fototapeta okno z widokiem na morze. Spokojna, jednobarwna tafla morza będzie doskonale korespondować z minimalistycznie wyposażonym wnętrzem. Z kolei wersja przedstawiająca malowniczy zachód słońca podkreśli romantyczną stylistykę salonu. 
  • W przestronnym, industrialnym salonie można pokusić się o niezwykle ciekawą i oryginalną dekorację. Fototapeta otwarte okno przedstawiająca wnętrze ciemnego gotyckiego kościoła skupia się na wyeksponowaniu wielobarwnego światła jakie przechodzi przez strzelisty witraż świątyni. Z pozoru ciemny wzór rozświetlony jest setką małych kolorowych kwadracików, które będą współgrać z monochromatycznym wnętrzem salonu.