Fototapeta Europa

Każdy z kontynentów jest na swój sposób wyjątkowy. Różnice między nimi są zazwyczaj widoczne już na pierwszy rzut oka – na fotografiach łatwo rozpoznajemy amazońskie dżungle, afrykańskie pustynie, skute lodem wybrzeża Antarktydy czy pola ryżowe Azji. Jeden z kontynentów oferuje jednak szczególne bogactwo wzorów, które mogą trafić na nasze domowe fototapety. Europa to kopalnia pomysłów na atrakcyjną dekorację ścienną! Na Starym Kontynencie odnajdziemy zróżnicowane pejzaże i mnóstwo wspaniałych zabytków, które doskonale sprawdzą się jako temat ozdoby mieszkania. Warto zwrócić uwagę jeszcze na inne możliwości, jakie daje taka fototapeta. Mapa Europy to przykład kolejnego motywu, za pomocą którego w interesujący sposób możemy udekorować nasz salon lub gabinet. Wszystkie wzory tego rodzaju posiadają olbrzymi potencjał aranżacyjny, dzięki czemu pasować będą do najróżniejszych pomieszczeń i stylów wnętrz.

272 fototapet

 

Klasyczna fototapeta – Europa i jej zabytki

Spośród fototapet nawiązujących do Europy szczególnie popularne są wzory przedstawiające zabytki. Nic w tym zaskakującego  na „Starym Kontynencie” odnajdziemy olbrzymią ich liczbę, a co więcej reprezentują one najróżniejsze style oraz estetyki. Weneckie kanały, greckie ruiny, francuskie pałace czy pozostałości średniowiecznych zamków – to dopiero sam początek możliwości, jakich dostarczyć może nam taka fototapeta. Europa obfituje w niezwykłe budowle w niemal wszystkich kolorystykach, co znacząco ułatwi nam wybór wzoru i późniejsze dopasowanie go do wnętrza. Jak jednak powinno wyglądać to w praktyce? Wszelkie zabytki antyczne, wykonane zazwyczaj z białego kamienia i często przedstawione na tle błękitnego nieba, to świetny wybór do przestronnych i jasnych pomieszczeń. Tego typu fototapety doskonale prezentują się na dużych ścianach, a także znakomicie komponują się z roślinami doniczkowymi i dodatkami w żywej kolorystyce. Po zdjęcia gotyckich zamków oraz średniowiecznych budowli warto natomiast sięgnąć kiedy szukamy elementu wystroju nastrojowej sypialni lub gabinetu retro. Co powinny przedstawiać natomiast kuchenne fototapety? Europejskie miasta, zwłaszcza te śródziemnomorskie, to na pewno dobry pomysł. Tamtejsze krainy kojarzymy przecież właśnie z ciekawą kuchnią oraz smacznymi potrawami!

Geograficzna fototapeta – mapa Europy

Jeśli szukamy dekoracji ściennych w europejskich klimatach, które będą nieco mniej typowe (ale wciąż atrakcyjne!) niż fotografie słynnych miejsc, to warto rozważyć wzory przedstawiające mapy. Każdy na pewno pamięta jeszcze ze szkoły najprostszy ich podział: na polityczne oraz geograficzne. Obie te wersje są ozdobą wielokolorową, która niezależnie od wybranego przez nas miejsca przeznaczenia będzie rzucać się oczy. Przed zakupem warto więc rozważać gdzie byśmy chcieli ulokować taką oryginalną dekorację. Pokój lubiącego geografię dziecka albo nastolatka to jedne z najbardziej oczywistych pomieszczeń, do których pasować będzie tego rodzaju fototapeta. Mapa Europy posłuży wtedy równocześnie jako atrakcyjna ozdoba i przydatna pomoc naukowa. Również klasyczne salony lub gabinety pełne pamiątek z podróży mogą wiele zyskać dzięki takim wzorom. Warto wtedy rozważyć jednak wybranie mapy przypominającej stary papier. Nada to wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, kojarzącego się z epoką wielkich odkryć geograficznych. Mapy to dobry wybór nie tylko do mieszkania czy domu. Doskonale sprawdzą się one również na ścianie klasy szkolnej lub biura podróży.

Kolorowe fototapety – europejskie flagi

Flagi państw europejskich to kolejna z naszych propozycji na ciekawy temat fototapety. W tym przypadku ponownie mamy do czynienia z bardzo rozbudowanymi kolorystycznie wzorami, które oprócz walorów estetycznych mogą służyć jako dekoracja edukacyjna. Dlatego też posiadają wszystkie te same zalety, co wspomniane wcześniej mapy. Również wskazówki aranżacyjne będą w tym przypadku niemal identyczne. Flagi doceni bowiem na pewno każdy pasjonat geografii, ale sprawdzą się one również poza mieszkaniami, w różnorakich instytucjach oraz szkołach.

Przyrodnicza fototapeta: Europa pełna roślin i zwierząt

Choć Europa na tle innych kontynentów być może nie słynie z unikatowych gatunków fauny i flory, to jednak jej przyrody zdecydowanie nie można nazwać nieciekawą. Podobnie oczywiście jest z krajobrazami. Każdy kto podróżował po krajach Starego Kontynentu doskonale wie, jak wspaniałe i niezwykłe pejzaże można podziwiać w granicach Europy. Wiele z nich umieściliśmy właśnie na wzorach naszych fototapet. Tego typu dekoracje to bardziej tradycyjny wybór aranżacyjny. Gdy więc poszukujemy w miarę uniwersalnej ozdoby na ścianę, to zdecydowanie warto rozważyć europejskie krajobrazy.