Obrazy wg kategorii - Kuba

Kuba wyspa jak wulkan gorąca, palm wachlarze rozkłada do słońca, słońce do niej uśmiecha się! – słowa popularnej piosenki doskonale opisują klimat perły Karaibów. Jeszcze lepiej jej piękno jest w stanie oddać kolorowy obraz! Kuba, największa wyspa na morzu Karaibskim, słynie nie tylko z malowniczych krajobrazów (pełnych wspaniałych plaż oraz gęstych lasów tropikalnych), ale i ciekawych miejsc o bogatej kulturze. Bez względu na to, czy wolicie dziką przyrodę, czy też nocne życie przy gorących rytmach muzyki, pośród naszych propozycji odnajdziecie odpowiednie obrazy. Hawana, Santiago, półwysep Cienaga de Zapata, wyspa Cayo Blanco – to tylko kilka przykładowych atrakcji, jakie Kuba oferuje turystom. I każda z nich doskonale sprawdzi się jako temat karaibskiej dekoracji!

50 obrazów

 

Rajski obraz – Kuba na płótnie

Wiele osób marzy o odwiedzeniu Karaibów. Nic w tym dziwnego! Każdy zakątek tego tropikalnego raju jest na swój sposób wyjątkowy, ale Kuba łączy wszystkie najlepsze cechy całego archipelagu! Dlatego też każdego roku odwiedzają ją tysiące turystów, którzy pragną poczuć się jak Ernest Hemingway, paląc autentyczne cygaro oraz degustując się prawdziwym, karaibskim rumem. Inni poszukują na kubańskich plażach spokoju, słońca, kojącego szumu fal. Wiele osób  przyciągają także urokliwe zakątki Hawany, pełne klimatycznych barów z lokalną kuchnią. Na Kubie każdy znajdzie więc coś dla siebie!

Nie wszyscy mogą jednak pozwolić sobie na tak odległą (i niestety również kosztowną) podróż. Ci, którzy z różnych powodów nie są w stanie wyruszyć na Karaiby, nie powinni się jednak martwić. Gorącą i tropikalną atmosferę w naszą codzienność może wprowadzić barwny niczym rajska wyspa obraz. Kuba posiada sto różnych oblicz, dlatego warto poświęcić chwilę na wybranie najatrakcyjniejszego wzoru. Gwarantujemy, iż będzie to sama przyjemność!

Obrazy kubańskie – najciekawsze wzory

Kuba jako wyspa budzi w naszych myślach bardzo wiele skojarzeń. Jej bogata kultura, historia oraz dzika przyroda były inspirujące także dla nas, podczas gdy projektowaliśmy obrazy. Hawna nocą, plantacja trzciny cukrowej czy skąpana w słońcu laguna? Każda z tych opcji jest dostępna i na swój sposób wyjątkowa! Aby jednak ułatwić Wam podjęcie decyzji, scharakteryzowaliśmy kilka najpopularniejszych wzorów, także pod kątem ich aranżacyjnych możliwości. Przekonajcie się sami, które kubańskie obrazy będą najlepsze do Waszych mieszkań.  

  • Kubańskie wybrzeże – piaszczyste plaże to dla wielu osób najbardziej charakterystyczny element całych Karaibów. Wzory tego typu stanowią wręcz kwintesencję klimatu wakacji. Obrazy z plażą ożywią nawet najciemniejsze wnętrze, rozjaśniając je wizerunkiem białego piasku i lazurowego morza. Taki pejzaż potrzebuje przestrzeni, dlatego też warto wybrane przez nas zdjęcie umieścić na największej ścianie przestronnego pomieszczenia (na przykład salonu).
  • Zabytki to także temat na obrazy – Hawana, stolica Kuby, śmiało może zostać uznana za serce całych Karaibów. Spacerując jej uliczkami, natrafimy na wiele budowli z okresu kolonialnego. Każda z nich stanowi doskonały temat na oryginalny obraz. Jeszcze ciekawiej prezentują się jednak uchwycone w otoczeniu karaibskiej przyrody: palm, kolorowych kwiatów, wysokiej trawy. Tego rodzaju wzory są eleganckie i stylowe, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać je w klasycznym gabinecie albo tradycyjnej sypialni.
  • Kubańska codzienność – powodem, dla którego wielu turystów wybiera Kubę za cel swoich wakacji, jest możliwość doświadczenia na żywo karaibskiej codzienności, będącej dla nas czymś niezwykłym i egzotycznym. Obrazy próbują na różne sposoby uchwycić jej fenomen. Ludzie pracujący na plantacjach trzciny cukrowej, kobiety zwijające cygara, staruszkowie raczący się w ulicznych barach rumem i kawą – to wszystko nieodłączne elementy kubańskiej codzienności. Obrazy ukazujące tego typu sytuacje nadadzą każdemu wnętrzu oryginalnego wyglądu.

Obraz z Kuby – dekoracja tradycyjna

Jeżeli bardziej od fotografii interesują Was dekoracje wykorzystujące wzornictwo tradycyjne, nawiązujące do motywów ludowych, to w ofercie Myloview odnajdziecie niejeden ciekawy obraz. Kuba i jej wielowiekowa historia łączą w sobie elementy karaibskie z kolonialnymi, dzięki czemu kultura tej wyspy jest niezwykle bogata oraz różnorodna. Osobom, które cenią autentyzm oraz nieskomplikowaną, naturalną estetykę na pewno spodobają się dekoracje nawiązujące do ludowych wierzeń. Tradycyjne, kubańskie obrazy świetnie prezentować będą się pośród pamiątek z podróży. Śmiało możemy wykorzystać je również jako ozdoby we wnętrzu utrzymanym w stylu tribal. Tego typu obrazy posiadają jeszcze jedną, sporą zaletę – wyglądają znakomicie niemal w każdym pomieszczeniu.