Obrazy wg kategorii - Boks

Sporty siłowe posiadają swoich zagorzałych fanów. Żadna z tych dyscyplin nie jest jednak tak popularna jak boks. Choć może wydawać się to zaskakujące, to jego historia liczy ponad dwa tysiące lat! Zawodników walczących na pięści (które były owijane suknem lub rzemieniami) oglądać można było już na arenach w starożytnej Grecji oraz Rzymie. Ponieważ w Myloview również doceniamy wszystkie zalety tego sportu, postanowiliśmy wykorzystać go jako temat na obraz. Boks od strony estetycznej może wydać się surowy, czy wręcz brutalny, to jednak te same cechy sprawiają, iż dyscyplina ta wyjątkowo oryginalnie będzie prezentować się w formie ściennej ozdoby. Jeśli więc pasjonujecie się pięściarskimi pojedynkami na ringu – to takiej dekoracji nie powinno zabraknąć w Waszym domu. Wzory od Myloview spodobają się jednak nie tylko osobom uwielbiającym boks. Obrazy o tej tematyce są znacznie bardziej uniwersalne niż Wam się wydaje!

40 obrazów

 

Energetyczny obraz: boks to siła!

Choć boks jako sport wymaga od zawodników całego szeregu umiejętności: znakomitej kondycji, świetniej koordynacji ruchów czy dopracowanej techniki, to wiele osób kojarzy go przede wszystkim z czystą siłą fizyczną. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Bokserzy, niezależnie od kategorii wagowej w jakiej się ścierają, są zawsze dobrze zbudowani i imponująco umięśnieni. Przedstawiające ich obrazy znakomicie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wyrazista dekoracja. Tego typu wzory zarówno pod kątem estetycznym, jak i wprowadzanego nastroju będą mocnym punktem aranżacji, skutecznie przyciągającym wzrok każdej osoby w pomieszczeniu. W jakich wnętrzach najlepiej prezentować będzie się więc taki obraz? Boks znakomicie sprawdza się jako temat dekoracji w pomieszczeniach nowoczesnych, oszczędnych pod kątem dekoracji, czy wręcz surowych. Utrzymany w klimacie industrialnym salon oraz sypialnia w stylu loft to przykłady miejsc, w których opisywane wzory znakomicie skomponują się z całokształtem wnętrza.

Dynamiczne jak boks: obrazy z kilku części

Motywy dynamiczne (a do takich na pewno należą walki bokserskie oraz ćwiczenia wykonywane przez zawodników) znakomicie prezentują się na obrazach składających się z kilku części – dyptykach i tryptykach. Tego rodzaju zabieg sprawia bowiem, iż wrażenie ruchu zostaje spotęgowane, a przedstawiona scena w naszych oczach zaczyna być jeszcze bardziej żywa. Zdecydowanie warto więc sięgnąć po podzielone na części dekoracje, kiedy pragniemy w naszym domu umieścić ozdoby nawiązujące do boksu. Przykładowo obraz, na którego pierwszej połowie będzie widoczna umięśniona ręka pięściarza, a na drugiej moment zadawania ciosu rękawicą, to jeden z najbardziej dynamicznych wzorów w całej naszej ofercie, a tym samym – gwarancja niepowtarzalnego wnętrza z charakterem!

„Rysunkowy” obraz – boks w formie ilustracji

Do stworzenia ciekawego obrazu, którego tematyka nawiązywać będzie do boksu, posłużyły nam jednak nie tylko fotografie. Równie ciekawe i oryginalne efekty udało się uzyskać przy pomocy ilustracji. Oferują one bowiem często zupełnie odmienną estetykę od zdjęć. Dzięki temu podczas aranżacji mieszkania do dyspozycji otrzymujemy jeszcze większe możliwości. Jak jednak na rysunkach prezentuje się boks? Obrazy tego typu często nawiązują swoim wyglądem do klasycznych plakatów sprzed kilku dekad reklamujących ten sport. Owa retro stylistyka jest znacznie subtelniejsza od fotografii prosto z ringu czy z sali treningowej. Posługujące się nią wzory możemy z powodzeniem wykorzystać w różnych wnętrzach, w tym także w bardziej eleganckich pomieszczeniach, jak salon, gabinet czy nawet jadalnia. Obrazy przypominające plakaty zwykle bazują na pastelowych, przyjemnych dla oka kolorach, które często zestawiane są ze sobą na zasadzie kontrastu. Każda tego rodzaju dekoracja skutecznie ożywi więc najbliższe otoczenie, nadając mu równocześnie atrakcyjnego, ciekawego wyglądu.

Wyposażenie sportowe jako obraz: rękawice bokserskie i worki treningowe

Jeszcze innym, interesującym sposobem na ukazanie boksu na domowych dekoracjach może być posłużenie się wzorami, które nie koncentrują się na zawodnikach, ale bezpośrednio na ich wyposażeniu. W tym przypadku oczywistym symbolem całej dyscypliny pozostają charakterystyczne, masywne rękawice. Nie są one jednak jedynym przedmiotem związanym z opisywanym sportem. Boks kojarzy się przecież także z zawieszanymi pod sufitem workami treningowymi, kolorowymi ochraniaczami, a także rozpoczynającym i kończącym walkę dzwonkiem. Każdy z tych elementów w Myloview również trafił na obraz. Rękawice bokserskie w formie wydrukowanego na płótnie zdjęcia, to znakomity pomysł na prezent dla miłośnika sportu oraz sztuk walki.