Obrazy wg kategorii - Zespoły

Nie będzie przesadą stwierdzenie, iż muzyka jest obecna na każdym kroku naszego życia. Zwykle stanowi ona formę relaksu lub rozrywki, ale bywa również nośnikiem emocji oraz głębszych, poważniejszych treści. Podobnie jest z zespołami muzycznymi. Uwielbiamy utwory naszych ulubionych wykonawców, ale sami artyści potrafią być dla nas kimś więcej – idolami, a nawet mentorami. Jesteśmy w stanie dać temu wyraz na różne sposoby, na przykład umieszczając w naszym mieszkaniu obrazy zespołów muzycznych. Tego typu ozdoby mogą wydawać się przede wszystkim dekoracją młodzieżową, ale w rzeczywistości są bardzo uniwersalnymi dekoracjami. Warto także zauważyć olbrzymią różnorodność oferowaną przez takie obrazy. Zespoły muzyczne reprezentują niezwykle bogatą i urozmaiconą estetykę, a każdy posiada swój własny, indywidualny i niepowtarzalny charakter.

39 obrazów

 

Dlaczego warto wykorzystać obrazy zespołów muzycznych jako dekorację?

Niektórym mogłoby się wydawać, iż dekoracja, której głównym tematem jest jakaś forma muzyki będzie ryzykownym pomysłem. W końcu dźwięków nie widać i nie da się przenieść ich na obraz! Taki pogląd nie docenia jednak niesamowitej ekspresji, która towarzyszy grającym muzykom. W Myloview emocje artystów postanowiliśmy przenieść na nasze dekoracje. W taki sposób powstał niejeden wyrazisty i efektowny obraz. Zespół rockowy, jazzowy, bluesowy, metalowy, folkowy – każdy z nich posiada swój własny, charakterystyczny styl, przekładający się na ogólną stylistykę. Dzięki temu często wystarczy jeden rzut oka na ścienną dekorację, aby stwierdzić, z którym gatunkiem muzycznym mamy do czynienia. A to olbrzymia zaleta! Dodatkowo estetyka tego rodzaju obrazów jest równie zróżnicowana co sama muzyka. Pośród tych ozdób odnajdziemy więc wzory odpowiednie niemal do każdego mieszkania, niezależnie od jego stylu czy kolorystki.

Eleganckie obrazy: zespoły klasyczne i małe orkiestry

Choć słowo „zespół” kojarzy nam się przede wszystkim z muzyką nowoczesną, to jednak istnieje całkiem sporo niewielkich (czy wręcz kameralnych) kapel, grających muzykę klasyczną. Zdjęcia przedstawiające tego rodzaju artystów świetnie sprawdzą się jako dekoracja wnętrz eleganckich, jak tradycyjny salon albo staromodny gabinet. Tego typu wzory szczególnie polecamy oprawić dodatkowo w ramę dla lepszego efektu.

Mocniejsze brzmienie przeniesione na obraz! Zespół rockowy jako temat dekoracji

Jeżeli chodzi o ekspresję na scenie, to trudno znaleźć bardziej wyrazistych artystów niż muzycy rockowi. Obrazy ich przedstawiające, znakomicie sprawdzą się wtedy, kiedy potrzebujemy skutecznie ożywić pomieszczenie lub nadać mu mocnego i efektownego charakteru. Doskonale będą one pasować więc do pokoju nastolatka. Jeśli taka dekoracja ma posłużyć za prezent, zadbajmy, aby to ulubione kapele osoby obdarowywanej trafiły na wręczany obraz. Zespoły rockowe jak Rolling Stones, The Beatles, czy Queen łączą pokolenia, dzięki czemu przedstawiające je wzory będą pasować do mieszkania zarówno młodego jak i starszego wiekiem melomana.

Jazzowe obrazy! Zespoły muzyczne prosto z Ameryki!

Stany Zjednoczone mogą uchodzić za kolebkę wielu współczesnych gatunków muzycznych. Jednym z nich bez wątpienia jest jazz, za którego stolicę uważa się Nowy Orlean. Przez lata wokół tego konkretnego rodzaju muzyki narosła bogata, złożona kultura. Między innymi właśnie dzięki temu wizerunki kapel jazzowych doskonale sprawdzają się po przeniesieniu na obrazy. Zespoły grające ten konkretny gatunek zwykle można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Wyróżniają się nie tylko typowymi dla jazzu instrumentami muzycznymi, jak saksofon czy trąbka,, ale również charakterystycznymi strojami. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nawet w obrębie tego jednego gatunku muzycznego odnajdziemy bardzo różne stylistyki. Część zespołów jazzowych będzie epatować kolorem oraz radością, jak gdyby przeniesiono je prosto z nowoorleańskiej, karnawałowej parady. Inne natomiast będą wzbudzać w nas zadumę, a nawet melancholię. Wybrana przez nas opcja przełoży się oczywiście na atmosferę konkretnego pomieszczenia.

Przede wszystkim nastrój i emocje – obrazy zespołów muzycznych grających bluesa

Równie charakterystyczne co kapele jazzowe są zespoły grające bluesa. Nic w tym dziwnego. Oba te gatunki są mocno ze sobą powiązane, wzajemnie się ze sobą przeplatając. Wielu znanych artystów scenicznych balansuje pomiędzy tymi rodzajami muzyki, wydobywając z obu najlepsze elementy. Blues jest jednak jeszcze bardziej związany z warstwą emocjonalną niż jazz. Dlatego też na wielu naszych obrazach postanowiliśmy dodatkowo podkreślić to za pomocą prostego wizualnego zabiegu – ograniczenia kolorystyki wzorów jedynie do czerni oraz bieli. Dwukolorowe dekoracje z zespołami bluesowymi świetnie będą prezentować się w pomieszczeniach minimalistycznych, a także utrzymanych w bardziej surowych stylistykach – na przykład industrialnej lub loftowej.