Naklejki wg kategorii - Morze

Nie ma żadnego zagadnienia, jakiego nie poruszono w odniesieniu do morskiego krajobrazu. Od krytyków załamujących ręce nad tym, jak "kiczowata i oklepana" (hm, czyżby?) jest to ozdoba poprzez zagorzałych entuzjastów, którzy uważają, że morskie krajobrazy są piękniejsze niż jakiekolwiek inne aż po twórców, dla których tego rodzaju pejzaż stanowi źródło inspiracji - naprawdę powiedziano już wszystko! Dlatego nie twierdzimy, że nasze naklejki morskie są odkrywcze albo niewiarygodnie oryginalne. Jesteśmy jednak zdania, że takie naklejki na ścianę morskie to bezpretensjonalne, śliczne ozdoby, które wspaniale wpasują się w aranżację większości domowych i firmowych wnętrz.

92 naklejek

 

Pełne zanurzenie: naklejki morskie do domu, biura i nie tylko

Słuchanie rytmicznego szumu morskich fal - zarówno na żywo, podczas spaceru po plaży, jak i w formie nagrania - to świetny sposób na zrelaksowanie się i uspokojenie. Podobny efekt może mieć obserwowanie fal: ich powolne ruchy są niemal hipnotyzujące.

Nic dziwnego, że morski krajobraz - falująca woda po horyzont, plaża i wydmy, a w wersji tropikalnej także palmowy las - to jeden z najbardziej kojących widoków, jakie tylko można sobie wyobrazić. Zwłaszcza wówczas, gdy przeważa w nim niebieski: kolor o potwierdzonym naukowo działaniu uspokajającym. Jeśli sięgniesz po naklejki na ścianę morskie, nie tylko urozmaicisz jego aranżację, ale także wprowadzisz do niego przyjemną, spokojną i sprzyjającą skupieniu atmosferę, nasuwającą skojarzenia z urlopem, wakacjami i odpoczynkiem. Jak to zrobić? Jak zwykle mamy kilka pomysłów: oto najciekawsze z nich.

Naklejki na ścianę: morskie inspiracje w domowym biurze

Nie czekaj, aż zaleje Cię fala inspiracji: przywołaj ją sam, wykorzystując naklejki morskie do udekorowania biura. W biurowych wnętrzach tego rodzaju dekoracja sprawdzi się szczególnie dobrze ze względu na swoją obfitującą w odcienie niebieskiego i granatowego paletę. Takie kolory ułatwiają skupienie, uspokajają (jak dowodzą badania, mogą nawet wywołać delikatne spowolnienie pracy serca i pogłębienie oddechu) i jednocześnie są na tyle neutralne, że nikogo nie będą rozpraszać. Oczywiście właściwości te w żaden sposób nie ujmują dekoracji ozdobności: naklejki na ścianę morskie to wspaniała ozdoba, którą z łatwością dopasujesz do rozmaitych aranżacji, bez względu na styl czy kolorystykę wnętrza.

Syrenki, piraci, naklejka z konikiem morskim i inne dekoracje dla dzieci

W aranżacji pokoi dziecięcych moda nie zmienia się tak szybko, jak w przypadku "dorosłych" wnętrz. Pewne motywy, takie jak księżniczki, zwierzaki, bajki i motywy zaczerpnięte z filmów science-fiction nie tracą popularności od wielu dziesięcioleci. Mimo to i tutaj można zaobserwować trendy, spośród których najwyraźniejszym jest dekorowanie pokoju dziecięcego tak, aby całość wystroju podporządkowana była jakiemuś motywowi przewodniemu. Przykłady? Można zamienić pokój dziecka w las pełen fantastycznych stworzeń, w zaczarowany zamek,  statek kosmiczny, dżunglę czy nawet... dno oceanu, rojące się od kolorowych ryb i zamieszkane przez urocze syreny. Jeżeli podoba Ci się ten pomysł, możesz wykorzystać naklejki morskie, aby osiągnąć podobny efekt!

  • Naklejkę z podmorskim widokiem możesz umieścić w dowolnym miejscu pokoju - na ścianie, na blacie stołu, na drzwiach i nawet na suficie. Pomaluj ściany na głęboki, niebiesko-zielony kolor, dodaj zabawki i bibeloty w kształcie rybek (albo nawet prawdziwe akwarium, jeśli Twoje dziecko jest na tyle duże, by wziąć odpowiedzialność za opiekę nad żywymi stworzeniami)...  Stworzenie wystroju jest łatwiejsze, niż się wydaje! Wpraw wyobraźnię w ruch: naprawdę nie trzeba wiele, by rezultat przerósł Twoje najśmielsze oczekiwania. I, co najważniejsze, zachwycił malucha.

W rejs do krainy snów

Naklejki na ścianę morskie są dekoracją, którą zwykle spodziewamy się spotkać w łazience albo toalecie. Wynika to z dość oczywistych przyczyn: woda, mycie, świeżość, czystość... to dość popularne skojarzenia, prawda? A jednak ze względu na uspokajający i kojący widok morskich fal - o czym pisaliśmy szerzej nieco wyżej - naklejki morze wydają się ozdobą po prostu stworzoną, by umieścić ją w... sypialni. To nie musi być romantyczny widok na morze w ostatnich promieniach zachodzącego słońca ani nic z podobnie "nastrojowych" czy "zmysłowych" motywów: równie dobrze sprawdzą się naklejki z morzem w pogodny dzień, na przykład. Subtelny błękit takich naklejek będzie przepięknie komponował się z aranżacją większości wnętrz: co więcej, możesz nawet wykorzystać go jako neutralne tło, jeżeli tylko wybierzesz naklejkę o odpowiednio stonowanym odcieniu.