Naklejki wg kategorii - Morze

Polski pisarz Tadeusz Dołęga-Mostowicz sformułował kiedyś aforyzm, mówiący iż “morze to jest wielka rzecz”. Niektórzy z pewnością uznają taki opis za zbyt lakoniczny. Naszym zdaniem jednak zachwyt wyrażony minimalistycznymi słowami w pełni oddaje majestat i piękno bezkresnego morza. Tematyka marynistyczna posiada niesamowity potencjał, o czym przekonacie się przeglądając dekoracje od Myloview - między innymi naklejki na ścianę. Morze potrafi wzbudzić w nas podziw oraz strach, ale także mnóstwo innych emocji: tęsknotę, pragnienie wyruszenia w podróż, poczucie spokoju i harmonii. Bardzo dużo zależy od konkretnego sposobu ujęcia tego motywu - a jest ich mnóstwo! Przeglądając nasze naklejki morskie z pewnością odnajdziecie więc coś trafiającego w Wasz gust.

Morska naklejka z muszelkami

Morska naklejka z muszelkami

Jasne, drewniane meble dobrze jest dopełnić ciekawą dekoracją. Może to być naklejka, którą dopasujesz do wielu powierzchni, np. na ścianę, meble, a nawet oparcie łóżka!
Naklejka z latarnią morską

Naklejka z latarnią morską

Morska naklejka dopełni styl minimalistyczny bądź boho. Niebieska akwarela będzie pięknie współgrać z jasnymi ścianami oraz meblami.
92 naklejek
Naklejka z teksturą wody

Naklejka z teksturą wody

Zastanawiasz się w jaki sposób oryginalnie ozdobić otaczające Cię meble? Wybierz naklejkę, która o 180 stopni odmieni Twoje mieszkanie.
Szmaragdowa naklejka morze

Szmaragdowa naklejka morze

Naklejka z morskimi falami świetnie będzie współgrać z sypialnianą przestrzenią. Szmaragdowy kolor pozwoli odpocząć Twoim oczom po ciężkim dniu.
Morska naklejka z koralowcami

Morska naklejka z koralowcami

Jeśli chcesz wprowadzić do domu trochę egzotyki, ale jesteś zwolennikiem minimalizmu, to wybierz naklejkę z rafą koralową.
Naklejka ścienna w akwareli

Naklejka ścienna w akwareli

W Twojej sypialni brakuje kolorowych dodatków? Najlepszym rozwiązaniem będzie energiczny motyw, np. nad wezgłowiem łóżka.
Minimalistyczna naklejka morze

Minimalistyczna naklejka morze

Szukasz delikatnego akcentu do Twojej łazienki? Naklejka z morskim motywem wpasuje się w minimalistyczną aranżację.
Naklejka morskie zwierzęta

Naklejka morskie zwierzęta

Naklejka z kolorowymi rybkami sprawdzi się zarówno w pokoju dziecka, jak i w restauracji lub salonie spa.
Panoramiczna naklejka morze

Panoramiczna naklejka morze

Naklejka z krajobrazem to uniwersalny temat graficzny. Z łatwością wpasuje się w salon, jak i pokój nastolatka czy biuro.
Letnia naklejka morze

Letnia naklejka morze

W salonie czasami potrzeba jakiejś stylistycznej odmiany. Naklejka z morskimi falami, zachowana w minimalistycznym stylu nada się idealnie!
Kolorowa naklejka z rybami

Kolorowa naklejka z rybami

Białe szafy są piękne, ale z czasem mogą się znudzić. Wystarczy ciekawy wzór, np. z podwodną roślinnością i meble znów zyskają interesujący wygląd.
Naklejka w stylu japońskim

Naklejka w stylu japońskim

Jeżeli chcesz odnowić stare meble, to postaw na naklejkę, która świetnie zakryje wszystkie rysy. Szafka w stylu retro z morską naklejką wygląda bardzo oryginalnie.

 

Marynistyczne naklejki: motywy morskie na ścianę różnych pomieszczeń

Naklejki są dekoracjami, które mogą mieć bardzo wiele różnorodnych zastosowań. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie ozdobić bowiem nie tylko ściany, ale również meble, framugi drzwi i okien, a także elementy domowego wyposażenia, takie jak na przykład lodówka czy komputer. Naklejki morskie nie są pod tym kątem wyjątkiem. Decydując się na nie, warto jednak wcześniej rozważyć najatrakcyjniejsze połączenia, jakie jesteśmy w stanie uzyskać w naszych domowych aranżacjach. W niektórych pomieszczeniach i stylistykach tego typu ozdoby będą prezentować się szczególnie dobrze. Przykładowo sypialnia jest jednym z tych wnętrz, w których warto rozważyć właśnie marynistyczne naklejki na ścianę. Morze na wzorach przeznaczonych do tego pomieszczenia powinno być spokojne i posiadać łagodne kolory. W sypialni doskonale sprawdzą się więc ozdoby wykorzystujące nastrojowe zdjęcia oraz pastelowe ilustracje, których delikatna estetyka doda całemu otoczeniu spokojnej, odprężającej atmosfery. Sypialnia oczywiście nie jest jedynym miejscem w domu, do którego pasować będą takie naklejki. Morze ukazane na prostych grafikach świetnie dopełni charakteru salonu utrzymanego w biało-niebieskiej kolorystyce (inspirowanego na przykład estetyką greckiej wyspy Santorini lub stylem marynistycznym). Doskonałe efekty uzyskamy również wykorzystując tego rodzaju wzory w nowoczesnych łazienkach.

Naklejki morskie to dekoracje o niezwykle różnorodnej estetyce

Już we wstępie wspomnieliśmy o jednej z wielkich zalet naklejek o tematyce marynistycznej - ich olbrzymim zróżnicowaniu estetycznym. Podczas wymieniania inspiracji do konkretnych pomieszczeń opisaliśmy też kilka przykładów aranżacji wykorzystujących motywy morskie na ścianę. Warto jednak uzupełnić jeszcze ten temat. Najpierw przyjrzyjmy się dokładniej wzorom bazującym na fotografiach. To bardzo popularne naklejki na ścianę. Morze na nich czasem zachwyca swoim pięknem (na przykład na kadrach z rajskich tropików), a czasem budzi respekt i szacunek (tak jest między innymi w przypadku zdjęć wykonanych podczas sztormów). Wzory z tej pierwszej grupy doskonale będą pasować do pogodnego, wakacyjnego salonu. Te drugie, znacznie bardziej wyraziste, mogą za to posłużyć do ozdobienia sypialni lub innego wnętrza należącego do przestrzeni osobistej. Świetnie wyglądają także na przedmiotach codziennego użytku. Dodają im bowiem charakteru i efektownego wyglądu.

Naklejki posługujące się ilustracjami lub grafikami są jeszcze bardziej zróżnicowane. Część z nich inspirowana jest bowiem znanymi dziełami sztuki, inne wykorzystują rysunki przypominające odręczne szkice, jeszcze inne to wykonane cyfrowo grafiki. Dostęp do tylu możliwości gwarantuje, iż każdy z Was pośród tych wzorów odnajdzie coś dla siebie. 

Morskie aranżacje do pokoju dziecięcego

Ze względu na szczególną estetykę, warto na chwilę zatrzymać się jeszcze na morskich dekoracjach przeznaczonych do pokoju dziecięcego. W tej grupie wzorów odnajdziemy przede wszystkim ozdoby posługujące się ilustracjami. Naklejki morskie dla najmłodszych zazwyczaj oprócz fal czy linii brzegowej przedstawiają również inne motywy. Często na takich wzorach zobaczymy na przykład pirackie okręty. Równie popularne są dekoracje z kolorowymi mieszkańcami morza - rybkami, krabami czy rozgwiazdami. Większość tego typu naklejek posługuje się bajkową, wesołą i barwną estetyką, inspirowaną bajkami lub filmami animowanymi. Nie oznacza to jednak, iż w ofercie Myloview nie znajdziecie wzorów przeznaczonych dla starszych dzieci. Nastolatkom z pewnością spodobać się mogą dekoracje o tematyce przyrodniczej lub geograficznej. Morza z różnych części świata, koralowce, występujące na oceanach ciekawe zjawiska pogodowe - to wszystko motywy odpowiednie na dekoracyjne naklejki dla młodego odkrywcy.