Tapety wg kategorii - Wodospady

Szumiący dźwięk spadającej wody działa na nas kojąco. Równie niezwykły jest jednak sam jej widok – wodospady oraz kaskady rzek w ludowej świadomości uchodziły za miejsca magiczne, a swym pięknem przyciągały marzycieli, poetów oraz zakochanych. Do naszej oferty trafiły natomiast poświęcone im tapety. Wodospady przedstawione na nich są zwykle dość prostymi graficzne wzorami, ale w żaden sposób nie ujmuje im to uroku! Co więcej, dekoracja taka nada niemal każdemu wnętrzu subtelnego charakteru. Dlatego też, jeżeli szukamy pomysłu na ozdobę ścian, która łatwo wkomponuje się w każdy styl, nie powodując wrażenia przesytu kolorystyką i nadmiarem detali, tapety z wodospadem sprawdzą się idealnie. Najlepiej jednak samemu przekonać się o ich możliwościach.

Ornamentalna tapeta wodospad

Ornamentalna tapeta wodospad

Zamiast płytek ściennych - tapeta! Błękitny wzór to wymarzona ozdoba nowocześnie urządzonej przestrzeni łazienki.
Tapeta łazienkowa z wodospadem

Tapeta łazienkowa z wodospadem

Dynamiczny print na tapecie stanowi przeciwwagę dla wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnego minimalizmu.
Abstrakcyjna tapeta wodospad

Abstrakcyjna tapeta wodospad

Subtelny motyw na ścianie podkreśli harmonijną aranżację łazienki, wspaniale komponując się ze szkłem i kamieniem.
Tapeta krople wody

Tapeta krople wody

Dość wyrazisty wzór może stanowić dekoracyjny detal - wówczas wykorzystajmy pas tapety i przyklejmy go przy wannie.
Tapeta wodne inspiracje

Tapeta wodne inspiracje

Abstrakcyjne formy błękitu w łazience - tapeta zdynamizuje aranżację i doda jej ciekawego, nowoczesnego wydźwięku.
Tapeta wodospad 3D

Tapeta wodospad 3D

Niebieskie wstęgi na ścianie to propozycja do małej łazienki - wzór 3D pozytywnie wpłynie na wygląd wnętrza.
Abstrakcyjna tapeta wodospad

Abstrakcyjna tapeta wodospad

W klasycznej przestrzeni łazienki umieśćmy tapetę z delikatnym motywem, zainspirowanym wodnymi kaskadami.
Tapeta błękitna woda

Tapeta błękitna woda

Tego rodzaju abstrakcja wpisuje się w nowoczesną stylizację wnętrza, w którym wykorzystano jasną paletę kolorów.
Tapeta liście w wodzie

Tapeta liście w wodzie

Roślinny motyw w wodnej toni: tak nieoczywista tapeta może być wykorzystana w eleganckiej łazience, jak i w domowym salonie.
Tapeta niebieski wodospad

Tapeta niebieski wodospad

Pionowy wzór ścienny nie powinien dominować we wnętrzu. Niech tapeta znajdzie się na jednej ścianie lub jej fragmencie.

 

Uspokajające tapety: wodospady, spadająca woda, rwące rzeki

Każdy kto spędzał kiedyś wakacje nad morzem, jeziorem albo rzeką, na pewno doskonale wie, jak wspaniale na nasze samopoczucie potrafi wpłynąć jednostajny i monotonny dźwięk szumiącej wody. Jak jednak uzyskać ten sam efekt, kiedy z wrócimy już z urlopu? Doskonałe rozwiązanie stanowią właśnie tapety z wodospadem. Tego rodzaju dekoracja będzie niejako przywoływać nasze wspomnienia. Dlatego też warto wybrać właśnie taką tematykę podczas urządzania wnętrza salonu albo sypialni. Przecież właśnie w tych miejscach najczęściej odpoczywamy – czy to z dobrą książką czy też przy muzyce. Wodospad Niagara albo Wodospad Wiktorii to tylko niektóre egzotyczne miejsca, które mogą nam się przyśnić w tak zaaranżowanym pomieszczeniu. Zalety posiadane przez takie wzory powinien poznać każdy miłośnik przyrody... jak i dobrego snu!

Rytmika i tapety – wodospady odmierzające czas

Kojący szum to jednak nie jedyne skojarzenie, które przywoływać będzie tego typu motyw dekoracyjny. Kolejnym, o którym warto wspomnieć, jest harmonijny upływ czasu. Spadająca woda bardzo często nasuwa nam myśli o przemijających godzinach, dniach, a nawet latach. Wystarczy wyobrazić sobie chociażby rytm deszczu uderzającego o szybę albo krople skapujące ze stalaktytu w jaskini, aby sobie uzmysłowić to zjawisko. Również i wodospady wpisują się w ten fenomen. Dzięki temu mogą stać się one pomocą w odnalezieniu swojego wewnętrznego rytmu. Stylistyka naszego mieszkania ma nas znacznie większy wpływ niż nam się wydaje! Tapety wodospady możemy więc śmiało wykorzystać niemal we wszystkich pomieszczeniach naszego domu. Już sama prezentowania przez nie estetyka wystarczy, aby w ich otoczeniu pracowało nam się lepiej.

Przestrzenne tapety – wodospady 3d

Wzory wzbogacone o efekt trójwymiarowości stanowią doskonały pomysł na dekorację do mieszkania nowoczesnego. Tego typu tapety posiadają bardzo wiele zalet. Po pierwsze – przedstawione na nich grafiki zyskują znacząco na złożoności, a co za tym idzie – skutecznie eliminują wrażenie monotonii z każdego wnętrza, nawet bardzo minimalistycznego. Dodatkowo, wprowadzone przez nie wrażenie przestrzenności powiększy optycznie każde wnętrze, w którym umieścimy na ścianach taką dekorację. Warto więc pokusić się o tego typu wzory wszędzie tam, gdzie odczuwamy przytłoczenie z racji niskiego sufitu lub za bardzo zbliżonych do siebie ścian.

Dobrym wyborem będzie więc na przykład wąski przedpokój lub niewielki gabinet. W takich miejscach doskonale sprawdzą się przestrzenne tapety. Wodospady 3d poza swym niezwykłym wyglądem, oferują oczywiście nadal wszystkie pozostałe zalety tego motywu.

Abstrakcyjne tapety – wodospady w formie plam i wzorów

Tapety z wodospadami nie muszą zawsze przedstawiać ten motyw bezpośrednio. Jeżeli więc szukamy czegoś mniej oczywistego, a równocześnie nie mamy nic przeciwko stylistyce nowoczesnej, nawiązującej swoim wyglądem do abstrakcji czy kubizmu, to ten typ wzorów jest właśnie dla nas. Niebieskie i błękitne wstęgi kojarzą się ze spadającą wodą, będąc równocześnie wzorami na tyle uniwersalnymi, iż ich możliwa interpretacja pozostaje znacznie szersza. Z racji kolorystyki oraz nastroju, taka dekoracja idealnie sprawdzi się w łazience, jednak musimy odpowiednio zabezpieczyć ją przed wilgocią – najlepiej umieszczając na ścianie oddalonej od kranów i prysznica lub decydując się na wodoodporny materiał. Również w przypadku innych pomieszczeń warto wykorzystać takie tapety. Wodospady ukazane nie bezpośrednio, a w formie abstrakcyjnego wzoru to motyw uniwersalny, w przypadku którego ogranicza nas jedynie kolorystyczna spójność.