Plakaty wg kategorii - Sushi

Dobrze przyrządzona potrawa powinna przyciągać nas nie tylko swoim smakiem i zapachem, ale także... wyglądem! Nasz apetyt zaostrzyć może bowiem również sposób podania posiłku, jego forma, a nawet obecne na talerzu kolory. Być może wiedzieli o tym mieszkańcy średniowiecznej Japonii, przyrządzając pierwsze w historii sushi. Mało jest bowiem potraw o tak charakterystycznym, atrakcyjnym wyglądzie. Dlatego też pośród ozdób o tematyce kulinarnej plakaty z sushi są jedną z najciekawszych opcji. Pasować będą one niemal do każdego typu pomieszczenia, choć oczywiście w pierwszej kolejności warto rozważyć je podczas dekorowania kuchni oraz wnętrz urządzonych w stylu orientalnym. Jeśli więc szukamy oryginalnej ozdoby o wielu kolorach, to naszym wyborem może być właśnie taki plakat. Sushi w formie ściennej dekoracji na pewno spodoba się miłośnikom kultury japońskiej, ale i inne osoby powinny docenić zalety takiej tematyki.

55 plakatów

 

Kwintesencja kuchni japońskiej: plakat z sushi i pałeczkami

Kuchnia każdego z krajów jest na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna. Japonia szczególnie wyróżnia się jednak oryginalnością na tle innych państw. Odnajdziemy w niej nie tylko zaskakujące (dla Europejczyków) produkty, ale przede wszystkim całą gamę niezwykłych, charakterystycznych dań oraz dodatków, jak chociażby zielony chrzan wasabi, czy ryżowy trunek – sake. Za kulinarny symbol całego kraju należałoby jednak uznać sushi. Danie to przygotowywane jest z gotowanego ryżu oraz zawijanych w niego różnorodnych dodatków, charakterystycznych dla Kraju Kwitnącej Wiśni: ryb, owoców morza, wodorostów, warzyw, grzybów, tofu... Słowem sushi mieści w sobie niemal całą kuchnię japońską! Między innymi dlatego tak znakomicie sprawdza się po przeniesieniu na plakat. Sushi na niektórych wzorach zostało przedstawione w tradycyjnej formie, podane na drewnianych deskach. Taki zabieg jeszcze lepiej oddaje niepowtarzalny urok japońskiej kuchni. Oczywiście na tego rodzaju plakatach nie może zabraknąć jeszcze jednego elementu – pałeczek do jedzenia!

Plakaty z sushi jako sposób na odrobinę orientalnej atmosfery w mieszkaniu

Orient nasuwa nam wiele skojarzeń. Tamtejsze krainy wyobrażamy sobie jako tajemnicze, wręcz mistyczne, pełne egzotycznych zapachów i niezwykłych postaci. Nic więc dziwnego, iż stylistyka wzorowana na krajach Dalekiego Wschodu stała się modna również i w Europie. Istnieje wiele różnych ozdób, które pozwolą nam wprowadzić orientalną estetykę pod nasz dach. Jedną z nich są właśnie ścienne plakaty. Podczas gdy to meble oraz inne większe elementy aranżacji odpowiadają za ogólną atmosferę, to właśnie dodatki pozwalają nadać pomieszczeniu oryginalny, spersonalizowany charakter. Kuchnia ozdobiona plakatem przedstawiającym sushi nabierze od razu ciekawego, intrygującego wyglądu. Taką ozdobę możemy umieścić z powodzeniem pomiędzy innymi wzorami o tematyce kulinarnej lub samodzielnie, jako pojedynczą dekorację. Japoński akcent znakomicie sprawdzi się również w pomieszczeniach minimalistycznych, o łagodnych kolorach i pastelowych ścianach.

Wielobarwny plakat – sushi pełne kolorów

W kulinarnym świecie trudno chyba znaleźć drugą tak barwną potrawę jak sushi. Wynika to przede wszystkim z olbrzymiej różnorodności składników, jakimi może posłużyć się kucharz przyrządzając ten japoński przysmak. Intensywnie zielony chrzan wasabi, niemal czarny sos sojowy, różowe kawałki ryb, biały ryż – to tylko kilka przykładów produktów, których kolory znakomicie będą się prezentować na ściennej dekoracji. Sushi bez wątpienia należy do tych potraw, których atrakcyjny wygląd wzbudza apetyt i zachęca do skosztowania. Wzory opierające efekt na bogatej, żywej kolorystyce bardzo dobrze sprawdzą się jako ozdoby będące częścią wystroju japońskiej restauracji. Plakaty z sushi zawiesić można tam zarówno na ścianach, jak i na ladzie, czy nawet na drzwiach. Lokale tego typu powinny przyciągać klientów w pierwszej kolejności jakością swoich dań, ale wszyscy wiemy, że w przyjemnym, atrakcyjnym otoczeniu apetyt bardziej dopisuje!

Rysunkowy plakat: sushi w formie ilustracji

Choć jak kilkukrotnie zaznaczyliśmy już wcześniej, sushi znakomicie prezentuje się na zdjęciach, to jednak równie ciekawie mogą wyglądać na naszych ścianach grafiki przedstawiające ten japoński przysmak. Kiedy więc szukamy nieco mniej typowej, oryginalniejszej dekoracji, to zdecydowanie warto rozważyć również taką opcję. Wzory oparte na ilustracjach mogą na przykład nawiązywać do kultury Japonii, swoją stylistyką kojarząc się z popularną tam sztuką kaligrafii. Inne z naszych rysunkowych plakatów są dla odmiany bardzo barwne oraz wesołe, a tym samym idealnie nadają się  do pokoju malucha... Zwłaszcza takiego, któremu dopisuje apetyt!