Naklejki do łazienki

Łazienka to szczególne pomieszczenie w naszym domu. Spędzamy w niej intymne chwile, zwykle rozpoczynające lub kończące nasz dzień. Dlatego też tym bardziej powinniśmy zadbać, aby to miejsce było nie tylko funkcjonalne, ale i komfortowe. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań są naklejki do łazienki. Z ich pomocą, za sprawą kilku ruchów możemy całkowicie odmienić wygląd tego pomieszczenia, na dobre wyganiając z niego nudę i banał. Takie rozwiązanie polecamy każdemu, niezależnie od planowanej aranżacji i użytych materiałów. Konkretne naklejki do łazienki na płytki mogą ozdobić nasze ściany, podczas gdy inne wzory wykorzystamy na glazurze lub przeszklonej kabinie prysznicowej.  

Naklejka do łazienki niebieska fala

Naklejka do łazienki niebieska fala

Fala w intensywnym niebieskim kolorze każdego poranka doda Ci energii i siły na aktywne spędzenie reszty dnia.
Naklejka wodne rośliny

Naklejka wodne rośliny

Udekoruj ściany kwiatowym motywem, na półki połóż zapachowe świece i ozdobne kamyki, a Twoja łazienka zamieni się w domowe SPA.
29 naklejek
Naklejka rafa koralowa do łazienki

Naklejka rafa koralowa do łazienki

Dekorując łazienkę naklejką z muszelkami i koralowcami każdego dnia poczujesz się, jakbyś był tuż nad brzegiem oceanu.
Naklejka do łazienki niebieska eksplozja

Naklejka do łazienki niebieska eksplozja

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzana jest Twoja łazienka, taka dekoracja nada jej oryginalnego wyglądu.
Naklejka czarno-biała ryba do łazienki

Naklejka czarno-biała ryba do łazienki

Naklejka z rybą w żadnym innym pomieszczeniu nie będzie wyglądała tak dobrze, jak w łazience. Nada ona wnętrzu iście morskiego charakteru.
Naklejka morskie wodorosty

Naklejka morskie wodorosty

Łazienka to miejsce relaksu. Upłynie on w jeszcze milszej atmosferze, jeśli podczas kąpieli będzie Ci towarzyszył widok na morskie rośliny.
Naklejka z hortensjami do łazienki

Naklejka z hortensjami do łazienki

Nawet w pochmurne dni nasza barwna naklejka umili Ci relaks po ciężkim dniu w pracy i wprawi Cię w optymistyczny nastrój.
Naklejka do łazienki z lilią

Naklejka do łazienki z lilią

Lilie zdobią nie tylko ogrody i wodne oczka, ale z powodzeniem nadają się jako dekoracja do łazienki, nadając wnętrzu subtelności.

 

Naklejki do łazienki – jak wybrać?

Pierwszą kwestią nad którą powinniśmy się zastanowić, kiedy zdecydujemy się na naklejki do łazienki, jest ich przeznaczenie. Inny ich wzór zastosujemy aby ozdobić okolice lustra, a inny do urozmaicenia ścian wanny. Naklejki na szybę do łazienki to kolejne możliwości aranżacyjne. Czym powinniśmy się więc kierować przy podejmowaniu decyzji aby ostateczny efekt był satysfakcjonujący? Jak wybrać dekoracyjne naklejki na płytki ceramiczne do łazienki, a jak na glazurę? Otóż już na wstępnie należy zaznaczyć, iż powierzchnia to tak naprawdę kwestia drugorzędna. Naklejanie przebiegnie równie łatwo i szybko na każdym z możliwych podłoży. Dlatego też wybierając naklejki do łazienki na ścianę, tak jak we wszystkich innych przypadkach, decyzję powinniśmy podjąć opierając się na naszym poczuciu estetyki. To w końcu my sami musimy być przede wszystkim zadowoleni z wyglądu tego pomieszczenia.

Poszukiwanie najlepszego koloru naklejek do łazienki

W pewien oczywisty sposób pomieszczenie to kojarzy się nam się z kolorami takimi jak morska zieleń, błękit czy turkus, oraz wszystkimi ich odcieniami. Dlatego też to właśnie w tych tonacjach odnajdziemy najwięcej wzorów naklejek do łazienki. Na płytki, kafelki, glazurę oraz wszystkie inne zdobienia ścian możemy wybrać motywy kontrastowe, wprowadzające dodatkowy kolor do pomieszczenia. W innym przypadku zakupione przez nas ozdoby mogą stopić się z tłem, tym sam gubiąc pożądany przez nas efekt. Naklejki do łazienki na ścianę sugerujemy natomiast dopasować pod kolor obecnych w niej dodatków. Dwie barwy w tym pomieszczeniu całkowicie wystarczą, aby kompozycja sprawiała wrażenie pełni, a równocześnie zachowała spójność i harmonię. Choć oczywiście odważniejsze, wielokolorowe aranżacje też wchodzą w grę (i mogą dać świetne efekty!), to nie każdemu przypadną one do gustu. Naklejki do łazienki to jednak idealne rozwiązanie zarówno dla miłośników klasyki, jak i entuzjastów bardziej niekonwencjonalnych stylizacji.

Prysznicowe ozdoby – naklejki na szybę do łazienki

Jednym z elementów naszych łazienek, który może dużo zyskać poprzez udekorowanie naklejkami jest przeszklona kabina prysznicowa. W tym przypadku, dość oczywistym wyborem byłoby zdecydowanie się na wzory nawiązujące tematyką do wody. Uchwycone w czasie spadające krople, rozpryski, fale – oto motywy, które idealnie wpasują się w otoczenie prysznica. Nawiązania nie muszą jednak być aż tak bezpośrednie. Skojarzenia z wodą podsuwać nam będą również różnorakie falujące wzory, w błękitnej lub morskiej kolorystyce. Naklejka na szybkę do łazienki może również wyjść poza tę najbardziej oczywistą tematykę, sięgając po coś mniej schematycznego. Jeżeli więc znacznie bardziej w naszym guście jest postawienie na oryginalność, radzilibyśmy przykładowo wybrać wzory odwołujące się do zwierząt morskich. Będą one reprezentować zupełnie inną kolorystykę, jak i znacznie ożywać całe pomieszczenie. Nie bójmy się eksperymentować dobierając naklejki do łazienki! Na płytki pokrywające wannę, lub też obudowujące inne elementy wnętrza, podane motywy sprawdzą się równie dobrze.

Siła wzoru naklejki na płytki ceramiczne do łazienki

O ile wyposażenie łazienki – takie jak kabina prysznicowa czy lustro, łatwo ozdobić za pomocą jednego, wyrazistego motywu, tak zadbanie o ściany może wymagać większej liczby naklejek. Najlepiej nadadzą się do tego te, które wykorzystują powtarzalne, geometryczne wzory. Wśród ciekawych pomysłów warto na pewno wymienić greckie ornamenty lub też imitacje misternych mozaik. Dzięki tego typu naklejkom w łatwy sposób będziemy mogli uatrakcyjnić płytki ceramiczne na naszych ścianach. Efektowne może się okazać ich nieregularne rozmieszczenie, jak i zachowanie stałego wzoru. Na podobnej zasadzie możemy również wybrać naklejki na glazurę do łazienki. Jak już pisaliśmy, wykorzystanie tego typu ozdób jest tak samo łatwe, niezależnie od powierzchni. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.