Naklejki do łazienki

Łazienka to szczególne pomieszczenie w naszym domu. Spędzamy w niej intymne chwile, zwykle rozpoczynające lub kończące nasz dzień. Dlatego też tym bardziej powinniśmy zadbać, aby to miejsce było nie tylko funkcjonalne, ale i komfortowe. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań są naklejki do łazienki. Z ich pomocą, za sprawą kilku ruchów możemy całkowicie odmienić wygląd tego pomieszczenia, na dobre wyganiając z niego nudę i banał. Takie rozwiązanie polecamy każdemu, niezależnie od planowanej aranżacji i użytych materiałów. Konkretne naklejki do łazienki na płytki mogą ozdobić nasze ściany, podczas gdy inne wzory wykorzystamy na glazurze lub przeszklonej kabinie prysznicowej.  

23 naklejek

 

Naklejki do łazienki – jak wybrać?

Pierwszą kwestią nad którą powinniśmy się zastanowić, kiedy zdecydujemy się na naklejki do łazienki, jest ich przeznaczenie. Inny ich wzór zastosujemy aby ozdobić okolice lustra, a inny do urozmaicenia ścian wanny. Naklejki na szybę do łazienki to kolejne możliwości aranżacyjne. Czym powinniśmy się więc kierować przy podejmowaniu decyzji aby ostateczny efekt był satysfakcjonujący? Jak wybrać dekoracyjne naklejki na płytki ceramiczne do łazienki, a jak na glazurę? Otóż już na wstępnie należy zaznaczyć, iż powierzchnia to tak naprawdę kwestia drugorzędna. Naklejanie przebiegnie równie łatwo i szybko na każdym z możliwych podłoży. Dlatego też wybierając naklejki do łazienki na ścianę, tak jak we wszystkich innych przypadkach, decyzję powinniśmy podjąć opierając się na naszym poczuciu estetyki. To w końcu my sami musimy być przede wszystkim zadowoleni z wyglądu tego pomieszczenia.

Poszukiwanie najlepszego koloru naklejek do łazienki

W pewien oczywisty sposób pomieszczenie to kojarzy się nam się z kolorami takimi jak morska zieleń, błękit czy turkus, oraz wszystkimi ich odcieniami. Dlatego też to właśnie w tych tonacjach odnajdziemy najwięcej wzorów naklejek do łazienki. Na płytki, kafelki, glazurę oraz wszystkie inne zdobienia ścian możemy wybrać motywy kontrastowe, wprowadzające dodatkowy kolor do pomieszczenia. W innym przypadku zakupione przez nas ozdoby mogą stopić się z tłem, tym sam gubiąc pożądany przez nas efekt. Naklejki do łazienki na ścianę sugerujemy natomiast dopasować pod kolor obecnych w niej dodatków. Dwie barwy w tym pomieszczeniu całkowicie wystarczą, aby kompozycja sprawiała wrażenie pełni, a równocześnie zachowała spójność i harmonię. Choć oczywiście odważniejsze, wielokolorowe aranżacje też wchodzą w grę (i mogą dać świetne efekty!), to nie każdemu przypadną one do gustu. Naklejki do łazienki to jednak idealne rozwiązanie zarówno dla miłośników klasyki, jak i entuzjastów bardziej niekonwencjonalnych stylizacji.

Prysznicowe ozdoby – naklejki na szybę do łazienki

Jednym z elementów naszych łazienek, który może dużo zyskać poprzez udekorowanie naklejkami jest przeszklona kabina prysznicowa. W tym przypadku, dość oczywistym wyborem byłoby zdecydowanie się na wzory nawiązujące tematyką do wody. Uchwycone w czasie spadające krople, rozpryski, fale – oto motywy, które idealnie wpasują się w otoczenie prysznica. Nawiązania nie muszą jednak być aż tak bezpośrednie. Skojarzenia z wodą podsuwać nam będą również różnorakie falujące wzory, w błękitnej lub morskiej kolorystyce. Naklejka na szybkę do łazienki może również wyjść poza tę najbardziej oczywistą tematykę, sięgając po coś mniej schematycznego. Jeżeli więc znacznie bardziej w naszym guście jest postawienie na oryginalność, radzilibyśmy przykładowo wybrać wzory odwołujące się do zwierząt morskich. Będą one reprezentować zupełnie inną kolorystykę, jak i znacznie ożywać całe pomieszczenie. Nie bójmy się eksperymentować dobierając naklejki do łazienki! Na płytki pokrywające wannę, lub też obudowujące inne elementy wnętrza, podane motywy sprawdzą się równie dobrze.

Siła wzoru naklejki na płytki ceramiczne do łazienki

O ile wyposażenie łazienki – takie jak kabina prysznicowa czy lustro, łatwo ozdobić za pomocą jednego, wyrazistego motywu, tak zadbanie o ściany może wymagać większej liczby naklejek. Najlepiej nadadzą się do tego te, które wykorzystują powtarzalne, geometryczne wzory. Wśród ciekawych pomysłów warto na pewno wymienić greckie ornamenty lub też imitacje misternych mozaik. Dzięki tego typu naklejkom w łatwy sposób będziemy mogli uatrakcyjnić płytki ceramiczne na naszych ścianach. Efektowne może się okazać ich nieregularne rozmieszczenie, jak i zachowanie stałego wzoru. Na podobnej zasadzie możemy również wybrać naklejki na glazurę do łazienki. Jak już pisaliśmy, wykorzystanie tego typu ozdób jest tak samo łatwe, niezależnie od powierzchni. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.