Naklejki wg kategorii - Rzeka

Widok płynącej wody niemal zawsze kojarzy nam się pozytywnie. Jest w nim coś uspokajającego oraz relaksującego. Między innymi dlatego tak często rzeki na swoich obrazach umieszczali malarze. Jednak nie tylko drogie płótno może wprowadzić pod nasz dach kojący widok leniwie płynącej wody. Na tym polu znakomicie sprawdzi się również atrakcyjna naklejka z rzeką. Co więcej, taka dekoracja jest wyjątkowo uniwersalna i banalnie łatwa w montażu. Duża swoboda wyboru rozmiaru, wyrazista, przyjemna dla oka kolorystyka oraz możliwość ozdobienia niemal każdej powierzchni – to kolejne zalety jakie oferuje nam tego rodzaju naklejka. Rzeka w formie ściennej ozdoby będzie pięknie wyglądać we wszystkich pomieszczeniach: od eleganckiego salonu po nowoczesną łazienkę.

55 naklejek

 

Szukasz malowniczej dekoracji? Naklejka z rzeką o zachodzie słońca to doskonały wybór!

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, malarze bardzo chętnie obierali za temat swoich dzieł rzeki. Robili to z wielu powodów. Między innymi dlatego, że płynąca woda jest w stanie stworzyć wiele zachwycających efektów: świetlne refleksy, zakrzywione odbicia, malownicze załamania barwy. A każdy z nich stanowił prawdziwe artystyczne wyzwanie! Oczywiście wszystkie te efekty podziwiać możecie również na fotografiach, które w Myloview przenieśliśmy na nasze naklejki. Wiele z nich oferuje niemal bajkową kolorystę – jak na przykład zdjęcie jesiennego lasu, którego barwy odbijają się w płynącej wodzie. Równie malownicze są wzory, na których zachodzące słońce nadaje rzekom niezwykłego, wręcz magicznego wyglądu. Wieczorami na skutek koloru światła woda potrafi przybrać prawie złoty odcień! Tego rodzaju naklejki świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które potrzebują wyrazistego, barwnego akcentu. Dekoracje ukazujące rzeki o zachodzie słońca doskonale wyglądają w większym formacie, jako samodzielna ozdoba całej ściany.

Egzotyczna naklejka – rzeka w nietypowym kolorze

Można by pomyśleć, że woda wygląda w każdym miejscu na świecie tak samo. Nie jest to jednak aż tak oczywiste! Doskonałym przykładem ilustrującym nieprawdziwość tej zasady są rzeki z odległych zakątków Ziemi. Chińska Huang He, czyli słynna Żółta Rzeka, na wielu swoich odcinkach przybiera żółty, a wręcz brązowawy kolor. W rejonach tropikalnych możemy zobaczyć za to wodę niemal zieloną. Taki kolor przybiera również raz do roku rzeka Chicago, płynąca przez amerykańskie miasto o tej samej nazwie. Owo „przebarwienie” następuje jednak za sprawą człowieka i stanowi element obchodów Dnia Świętego Patryka. Naklejki z nietypowymi, kolorowymi rzekami są ciekawą alternatywą dla bardziej klasycznych oraz tradycyjnych dekoracji. Sprawdzą się szczególnie tam, gdzie mamy z góry ustaloną, ścisłą wizję dotyczącą barw oraz estetyki konkretnego pomieszczenia.

W krainie skał i wodospadów: naklejka z rzeką górską

Rzeki przeniesione na dekoracje potrafią być również motywem bardzo dynamicznym, pełnym energii. Aby wprowadzić do mieszkania wyrazistą stylistykę wystarczy sięgnąć po naklejki przedstawiające rzeki górskie. Na takich wzorach oprócz pędzącej wąwozami, rwącej wody zobaczymy często wspaniałe wodospady oraz ostre skały i głazy. Naklejki z górskimi rzekami doskonale wyglądają we wnętrzach o żywej, intensywnej kolorystyce. Niemal jednak w każdym miejscu domu będą prezentować się ciekawie i intrygująco, przyciągając wzrok odwiedzających nas gości.

„Biała” naklejka: rzeka zimą

Niezwykle interesująco rzeki potrafią wyglądać również... zimą. I to nie tylko ze względu na białą kolorystykę! Śnieżne zaspy pokrywające brzegi, spływające z nurtem lodowe kry, sople zwisające z mostów – to wszystko elementy, za sprawą których rzeki podczas zimowych miesięcy prezentują się szczególnie oryginalnie. Wzory wykorzystujące tego rodzaju pejzaże są bardzo wyraziste i charakterystyczne ze względu na swoje chłodne barwy, warto więc odpowiednio wcześniej przemyśleć, jaki efekt zamierzamy z ich pomocą osiągnąć.

Woda pośród zabytków – naklejka z rzeką płynącą przez miasto

Wiele z najsłynniejszych miast świata nierozerwalnie powiązanych jest z rzekami, które przez nie przepływają. Czy ktoś potrafiłby wyobrazić sobie Paryż bez Sekwany, Pragę bez Wełtawy albo Warszawę bez Wisły? Rzeki na stałe wpisały się już w krajobrazy tych miast, a na ich brzegach wybudowano wiele słynnych budowli. Takie połączenie znakomicie prezentuje się właśnie jako naklejka. Rzeka przepływająca przez stare dzielnice miast dodaje im uroku, sprawiając iż cały ukazany widok staje się znacznie bardziej malowniczy i nastrojowy. Tego rodzaju wzory znakomicie wyglądać mogą na ścianach kuchni (dodając nieco ciepła ogólnej stylistyce) albo pomiędzy regałami na książki, na przykład w salonie lub w gabinecie. Jeżeli zdecydujemy się na kilka takich naklejek (każdą z innego miasta) to ozdobione w taki sposób pomieszczenie automatycznie nabierze nieco podróżniczego klimatu.