Obrazy wg kategorii - Portret

Obraz portret to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla bliskich nam osób. Możemy zamówić wyjątkowy portret ślubny, czarno-biały szkic lub pamiątkowy portret matki. Nie da się ukryć, że obrazy portrety mają szczególny wydźwięk, a wiedzieli o tym nawet najwięksi artyści. W dorobku Caravaggia, Malczewskiego, czy da Vinciego znajdziemy kilkadziesiąt obrazów w typie portretu. Najsławniejszym z nich jest oczywiście obraz portret Mony Lisy oraz fascynująca Dama z gronostajem. Reprodukcje tych dzieł często wykorzystywane są w nowoczesnej sztuce dekorowania wnętrz, pozwalając uzyskać nieszablonową stylizację przestrzeni. 

Obraz portret - akwarela

Obraz portret - akwarela

Portret kobiety wykonany w stylistyce malarstwa akwarelowego będzie wspaniałym dodatkiem do aranżacji pokoju nastolatki.
Obraz portret rudowłosej kobiety

Obraz portret rudowłosej kobiety

Żywy kolor na obrazie potrafi odmienić niejedną stylizację. Obraz portret kobiety wniesie kolor do każdego rodzaju przestrzeni.
173 obrazów
Obraz kolorowy portret kobiety

Obraz kolorowy portret kobiety

Portret w żywych kolorach powieszony na ścianie w salonie sprawi, że wnętrze wypełni się ciepłymi barwami i energią.
Obraz portret akt kobiecy

Obraz portret akt kobiecy

Obrazy inspirowane malarstwem akwarelowym dodadzą uroku nawet najbardziej monotonnym wnętrzom. Akt kobiecy sprawdzi się jako ozdoba sypialni.
Obraz portret - Beduinka

Obraz portret - Beduinka

Mimo, że obraz wykonany jest w minimalistycznej estetyce, to przyciąga uwagę. Niech znajdzie się np. w przedpokoju.
Obraz portret do salonu

Obraz portret do salonu

Masz dosyć tradycyjnych pejzaży i obrazów z panoramą miasta? Niebanalny portret kobiety w mgnieniu oka dopełni eklektyczny salon.
Obraz portret dziecka

Obraz portret dziecka

Portret malarski umieszczony w salonie podkreśli klasyczną stylizację, wprowadzając do niej żywe kolory.
Obraz portret mężczyzny z psem

Obraz portret mężczyzny z psem

Za każdym portretem kryje się historia. Jaką opowieść niesie ze sobą portret mężczyzny z psem?
Obraz portret minimalistyczny

Obraz portret minimalistyczny

Trochę tajemnicy, trochę magii: obraz portret kobiety przypadnie do gustu miłośnikom powieści fantasy.
Obraz portret retro

Obraz portret retro

Obraz z wizerunkiem kobiety będzie nietypową, a przez to bardzo interesującą dekoracją biura lub nowoczesnego loftu.

 

Twarzą w twarz ze sztuką: obrazy olejne portrety

Portrety w sztuce malarskiej i fotografii cieszą się ogromną popularnością. Do najważniejszych obrazów portretów zaliczamy Bachusa autorstwa Caravaggia, osadzone w charakterystycznym stylu dzieła spod pędzla Modiglianiego, Danae Klimta, słynną Dziewczynę z perłą autorstwa Vermeera, obraz Wyspiańskiego Portret dziewczynki, a także liczne autoportrety Vincenta van Gogha. Nie da się ukryć, że bez malarstwa portretowego sztuka byłaby uboga.

Przedstawienia ludzi na obrazach portretach pozwalają uchwycić niejednoznaczną urodę, ale i naturę człowieka. Wpatrując się w spokojne spojrzenie Mony Lisy możemy dostrzec coś niepokojącego i jednocześnie fascynującego. Obrazy portrety coraz częściej pojawiają się w aranżacjach biur i salonów. Wybierzcie taki obraz, który przyciąga Waszą uwagę i jednocześnie bez przeszkód wpisuje się w estetykę przestrzeni.

Obraz portret a aranżacja wnętrza

Wybór obrazu portretu ma znaczenie dla całej stylizacji wnętrza. Takiego rodzaju dekoracje najlepiej wpisują się w klasyczne, eleganckie aranżacje. Salon inspirowany art deco lub nurtem rustykalnym zyska dodatkowe walory estetyczne, kiedy na niezagospodarowanej ścianie znajdzie się duży obraz olejny portret. Możemy umieścić go w zdobionej ramie – wtedy obraz będzie przyciągał uwagę, a co za tym idzie, stanie się centralą dekoracją wnętrza. Decydując się na nowoczesne realizacje obrazów portretów (np. obraz Wyspiańskiego Portret dziewczynki nie w formie oleju na płótnie, ale oryginalnego nadruku) połączymy oryginalny styl z klasyką. Eklektyzm jest w modzie, dlatego warto poszukiwać własnych sposobów na podkreślenie nieszablonowego charakteru naszych mieszkań. W monochromatycznej przestrzeni nie musimy rezygnować z takich obrazów. Wystarczy, że wybierzemy abstrakcyjne portrety inspirowane kubizmem (przykładem portret Dory Maar autorstwa Pablo Picasso), czarno-białe grafiki (słynne zdjęcie Alberta Einsteina wykonane przez Arthura Sasse), czy też wizerunek Marylin Monroe lub Elvisa Presley’a wykonany w stylu pop art Andy’ego Warhola.

Gdzie najlepiej powiesić taki obraz?

  • w jadalni, gdzie najlepiej sprawdzi się obraz portret na zamówienie; może być to portret grupowy, przedstawiający całą rodzinę;
  • w sypialni obraz Matejki – portret trojga dzieci artysty będzie zwieńczeniem rustykalnej stylizacji, a przy okazji podkreśli nasz dobry gust;
  • w biurze – obraz portret dziewczynki (córki) to najlepszy sposób na poprawę nastroju w czasie pracy;

Obrazy olejne portrety to ciekawa propozycja do wnętrza. Pamiętajmy, by wybierać je tak samo jak inne graficzne ozdoby. Zwracajmy uwagę na kolorystykę printu oraz styl, w jakim został wykonany.

Obraz portret na zamówienie – wyjątkowy prezent

Możecie wybrać wysokiej jakości reprodukcję (np. obraz Matejki portret trojga dzieci artysty), bądź obrazy portrety na zamówienie. Te drugie są wyjątkowe. Spersonalizowane grafiki ścienne zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem, a ich obecność we wnętrzu powoduje, że mieszkanie nabiera przytulnego charakteru. Powieśmy je np. nad kominkiem. Obraz portret matki może być prezentem dla naszych rodziców, z kolei obraz portret dziewczynki upiększy pokój dziecięcy. Portret fotograficzny, choć interesujący, nigdy nie będzie tak efektowny jak obraz olejny portret. Taka rzecz to pamiątka na całe życie.