Naklejki dla dziewczynek

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się przeglądać Internet w poszukiwaniu pomysłów na stworzenie wystroju pokoju dziewczynki tylko po to, by szybko dojść do wniosku, że znaczna większość pomysłów, na które trafiasz, jest głupia, pretensjonalna i tak naprawdę niezbyt fajna nawet dla dziewczynek? Znamy to, dlatego stworzyliśmy nasze naklejki do pokoju dziewczynki! Znajdziesz tutaj setki pomysłów na to, jak stylowo i bezpretensjonalnie udekorować dziewczęcą sypialnię. Ponieważ wiemy, że dziewczyny mają rozmaite zainteresowania, nasze naklejki do pokoju dla dziewczynki także są bardzo różnorodne: z łatwością znajdzie tutaj coś dla siebie i mała entuzjastka jazdy konnej, i aspirująca matematyczka. 

61 naklejek

 

Od księżniczek poprzez kucyki aż po dinozaury: naklejki do pokoju dziewczynki

Naklejki do pokoju dziewczynki sprawiają, że dekorowanie tego domowego wnętrza nigdy nie było równie zabawne i interesujące. Bez względu na to, czy Twoja córka uwielbia filmy science fiction, marzy o karierze pisarki czy fascynuje się barwnym światem roślin, naklejki ścienne do pokoju dziewczynki pomogą Ci urządzić dla niej taką sypialnię, która będzie idealnie odzwierciedlała jej zainteresowania, gust i charakter.

Dekorowanie pokoju dziecięcego, bez względu na to, czy należy on do chłopca, czy do dziewczynki, to zawsze niemałe wyzwanie. Na szczęście nasze naklejki do pokoju dla dziewczynki sprawią, że poradzisz sobie z nim śpiewająco – i urządzisz wnętrze, które będzie nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale także stylowe, i to z punktu widzenia i jego mieszkanki, i jej rodziców. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które – mamy nadzieję – pomogą Ci wybrać takie naklejki dla dziewczynek, które okażą się najlepsze pod każdym względem.

Jak wybrać naklejki na ścianę dla dziewczynek w różnym wieku?

Rodzice często mówią nam, że dużym problemem jest dla nich udekorowanie pokoju, w którym mieszka mieszane rodzeństwo. Prawda jest jednak taka, że często znacznie trudniejsze bywa urządzenie sypialni, którą zamieszkują dwie dziewczynki (albo dwóch chłopców – ale to temat na inny poradnik) w różnym wieku! To, co jednej wydaje się szalenie modne, dla drugiej może okazać się zbyt dziecinne, podczas gdy to, co starsza uważa za stylowe, dla młodszej jest nieciekawe… Jak znaleźć złoty środek? Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na możliwie delikatne, neutralne dekoracje. Ponadczasową klasyką są białe ściany i jasne albo również białe meble. Takie łagodne, subtelne tło możesz uzupełniać o różnego rodzaju dekoracje, takie jak naklejki dla dziewczynek ozdobione wzorami, które nigdy nie wyjdą z mody: motywami geometrycznymi, kwiatami, roślinami, krajobrazami czy motywami zainspirowanymi przez typografię. Tego rodzaju strategia dekoracyjna będzie miała jeszcze jedną zaletę, która w „łączonym” pokoju zamieszkiwanym przez więcej niż jedno dziecko może okazać się nieoceniona: tak urządzony pokój wyda się większy, bo jasne kolory odbijają światło, sprawiając, że wnętrze robi wrażenie bardziej przestronnego.

Naklejki na ścianę dla dziewczynek: wnętrze zabawne i funkcjonalne

Regularne zasiadanie do nauki i odrabiania lekcji może nie być najprzyjemniejszym spośród codziennych zajęć, ale jeżeli kącik do nauki w sypialni dziewczynki urządzony jest wystarczająco kreatywnie, to na pewno stanie się znacznie ciekawsze! Naklejki do pokoju dla dziewczynki pomogą Ci stworzyć przestrzeń, w której nauka będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek! Po pierwsze: możesz wykorzystać naklejki tego rodzaju, aby wizualnie oddzielić biurko (albo stół, fotel czy dowolne inne miejsce, które służy twojemu dziecku do nauki) od reszty pokoju i nadać jego okolicy spokojniejszy, bardziej sprzyjający skupieniu charakter. Po drugie: wybierając edukacyjne naklejki dla dziewczynek, na przykład takie z mapą świata, tabliczką mnożenia czy nawet angielskimi słówkami (wszystko zależy, oczywiście, od wieku dziecka) i montując je w pobliżu kącika do nauki, sprawisz, że przyswajanie tych podstawowych informacji stanie się znacznie prostsze.

Róż i już? Niekoniecznie, czyli różowe naklejki do pokoju dziewczynki

Odwiecznym dylematem każdego rodzica dziewczynki jest: czy unikać koloru różowego podczas dekorowania, nawet jeśli nalega na niego córka, czy raczej folgować wszystkim „księżniczkowym” zachciankom i udekorować całą sypialnię różnymi odcieniami tego słodkiego koloru? Niestety, jest to jedno z tych pytań, na które nie ma jednej dobrej odpowiedzi, czy może raczej: to jedno z tych pytań, na które jest tyle odpowiedzi, ile dziewczynek. Jeśli możemy coś delikatnie zasugerować, to to, że dekorowanie całego wnętrza z góry na dół kolorem różowym to jeden z tych pomysłów, które „starzeją się” bardzo szybko – i nie ze względu na zmieniającą się modę, lecz po prostu dlatego, że dziewczynki w mgnieniu oka wyrastają z takich upodobań. Jeśli zatem zależy Ci na wystroju, który przetrwa co najmniej parę lat, być może dobrym pomysłem na włączenie odrobiny różu do aranżacji będzie wykorzystanie naszych pomysłów na neutralne tło, o których pisaliśmy nieco wyżej, i skontrapunktowanie tego jasnego tła, wykorzystując wyraziste różowe naklejki do pokoju dla dziewczynki, przedstawiające motywy takie jak kwiaty czy nawet sceny z popularnych kreskówek. Zaletą takiej naklejki do pokoju dziewczynki będzie to, że nie tylko nie będzie narzucała się tak bardzo, jak większe dekoracje czy nawet pomalowanie ścian na różowo, ale także w razie potrzeby będzie można łatwo wymienić ją na inną.