Naklejki wg kategorii - Przyprawy

Chyba każdy z nas zna naklejki na przyprawy: te malutkie etykiety, które są tak bardzo pomocne, gdy potrzebujemy rozróżnić kilka bardzo do siebie podobnych, barwnych proszków. Naklejki na słoiki przyprawy to jednak zaledwie początek: tak naprawdę połączenie naklejek i przypraw może być znacznie bardziej kreatywne! W przypadku typowej naklejki na przyprawy, wzory nie są ważne, ponieważ chodzi tylko o oznaczenie produktu, a nasze naklejki zainspirowane przyprawami mają najróżniejsze, bardzo wyrafinowane wzory, którym początek dały rozmaite kulinarne ingrediencje! Są tak barwne i różne, jak same aromatyczne zioła, korzenie i inne przyprawy, które przedstawiają! Aż szkoda, że nie pachną...

59 naklejek

 

Szczypta smaku: naklejki z przyprawami nie tylko do kuchni

Jaka jest Twoja ulubiona przyprawa? Może lubisz słodko-ostry cynamon, który równie dobrze sprawdza się w deserach, jak i w wytrawnych potrawach? Wonny czosnek, którego niektórzy nie mogą znieść, choć inni go uwielbiają? Optymistycznie żółtą kurkumę? A może jesteś jedną z tych osób, które lubią wszystko, co pali i piecze, więc Twoją ulubioną przyprawą jest chili?

Bez względu na to, jaka będzie Twoja odpowiedź, chcielibyśmy, żebyś wraz z nami zastanowił się przez chwilę nad tym, jak rozmaite charaktery mają przyprawy. Niektóre kojarzą nam się ze spokojem, inne z radością i wesołością, jeszcze inne z dynamiką… Jaki z tego wniosek? Bardzo prosty: możesz wykorzystać je, aby dodać wnętrzu pożądanej atmosfery, w dokładnie tak samo, jak dodajesz ich do potraw, aby nabrały odpowiedniego smaku! Naklejki z przyprawami będą na to najłatwiejszym i najszybszym sposobem: będziesz w szoku, gdy zobaczysz, jak bardzo potrafią one odmienić wnętrze, które zdecydujesz się nimi udekorować. Uwierz: to wcale nie musi być kuchnia! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na to, w jaki sposób naklejki przyprawy mogą zostać wykorzystane we wnętrzu – możesz potraktować nasze wskazówki jak książkę kucharską pełną przepisów na niezapomniane wnętrza!

Naklejki na przyprawy: kuchenne rewolucje na trzy sposoby

Wiemy, że pierwszym skojarzeniem, jakie wielu osobom nasunie się po usłyszeniu o naklejkach przedstawiających wzory zainspirowane przyprawami, jest kuchnia: i nie bez powodu! Kuchnia i „spożywcze” motywy to przecież naturalny zestaw. Pozostaje pytanie: w jaki sposób wykorzystać tutaj tego rodzaju dekorację? To przecież nie są zwykłe naklejki! Na przyprawy mamy wiele pomysłów, jak zawsze. Oto trzy z nich, które wydają nam się najbardziej uniwersalne i zarazem najbardziej spektakularne:

  • Lodówka pełna smaków: oklejenie lodówki starannie dobraną naklejką jest zawsze jednym z najskuteczniejszych sposobów na dodanie wnętrzu odrobiny dobrego stylu. Zwróć uwagę, dobierając wzór naklejki, na przyprawy, które przedstawia. Ich kolorystyka powinna dobrze komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. Te o ciepłych kolorach, takie jak cynamon, kurkuma czy curry, będą idealne do równie ciepłej albo neutralnej kuchni, podczas gdy te zimne, zwłaszcza te z przewagą zieleni (świeże zioła – mniam!), idealnie sprawdzą się we wnętrzach udekorowanych w chłodnej tonacji. Oklejona lodówka może być we wnętrzu albo kontrastowym i wyrazistym elementem dekoracyjnym, albo czymś, co gładko wkomponuje się w całość wystroju, dopełniając go;

  • Przestrzeń pomiędzy: między górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi zazwyczaj zostaje przestrzeń. Nie do końca wiadomo, co z nią zrobić… Cóż, my wiemy: trzeba udekorować ją, wykorzystując naklejki! Na przyprawy należy tutaj zwrócić uwagę dokładnie tak samo, jak w przypadku dobierania naklejek na lodówkę. Niech ładnie pasują przede wszystkim do mebli, z którymi sąsiadują: to sprawi, że aranżacja kuchni wyda się dobrze przemyślana i spójna.

  • Stare meble jak nowe: meble kuchenne z reguły tracą swój świeży wygląd szybciej niż inne. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich stały kontakt z tłustymi, wilgotnymi kuchennymi oparami. Co zrobić, gdy meble wcale jeszcze nie są stare, ale już nie wyglądają tak dobrze, jak byśmy chcieli? Okleić je, wykorzystując naklejki przyprawy! Zwróć uwagę, dobierając swoje naklejki, na przyprawy. Wzory mogą być rozmaite, ale to one zwykle determinują charakter dekoracji! Jak już wiesz, zebraliśmy tutaj różnorodne naklejki przyprawy, dlatego nie powinieneś mieć problemu z doborem takiej, która będzie dobrze wyglądała na Twoich kuchennych meblach.

Naklejki przyprawy poza kuchnią? To możliwe!

Na samym początku wspomnieliśmy, że mamy pomysły także na to, jak wykorzystać naklejki o wzorach zainspirowanych przez aromatyczne przyprawy również poza kuchnią – pozwólcie więc, że podzielimy się z Wami kilkoma pomysłami! Po pierwsze: zainspirowane przez produkty spożywcze naklejki (na przyprawy, oczywiście, zwracamy tutaj szczególną uwagę) sprawdzą się cudownie w charakterze ozdoby restauracji albo kawiarni, a nawet sklepu spożywczego. Po drugie: naklejki z wzorami w zgrabne papryczki chili, ze względu na erotyczne skojarzenia, będą nietuzinkową i zaskakująco seksowną dekoracją sypialni. Po trzecie: naklejki z przyprawami w ciepłych, stonowanych kolorach (na przykład ze wspomnianym już kilkukrotnie cynamonem) zaskakująco dobrze wyglądać będą nawet w eleganckim salonie!