Naklejki wg kategorii - Delfiny

Delfiny to bez wątpienia gatunek niezwykły. Są znakomitymi pływakami, darzą człowieka wielką sympatią, a w całym morskim królestwie nie ma stworzeń przewyższających ich inteligencją. U nas te morskie ssaki trafiły natomiast na naklejki. Delfiny to jeden z bardzo wielu gatunków, jakie mamy do wyboru decydując się dekorację nawiązującą do fauny świata. Nie sposób jednak odmówić im wyjątkowości. Już w antyku doceniono urodę delfinów, chętnie wykorzystując wizerunek tych zwierząt w sztuce. Nas bardziej od mitologii interesują jednak walory estetyczne, a te mimo zmieniającej się mody bywają ponadczasowe. Istnieje więc bardzo wiele powodów, dla których podczas wybierania naklejki na ścianę delfiny powinny się znaleźć pośród szczególnie rozważnych opcji. Dziś opowiemy o nich więcej!

45 naklejek

 

Uniwersalna naklejka – delfin to motyw pasujący niemal wszędzie!

Choć wszelkie wzory marynistyczne oraz zwierzęce uchodzą za bardzo wyraziste, to jednak w przypadku naklejek możemy sobie pozwolić na nieco większą swobodę aranżacyjną. W końcu ten rodzaj ozdób to tylko dodatek, który nie determinuje estetyki całego pomieszczenia. Jeśli więc chcielibyśmy przełamać monotonię klasycznej jasnej kuchni lub salonu, który sprawia wrażenie zbyt pustego, a równocześnie nie boimy się łamania schematów, to doskonałym rozwiązaniem może być właśnie naklejka. Delfin (czy to w formie zdjęcia czy grafiki) niemal w każdym pomieszczeniu prezentować się będzie atrakcyjnie, nadając mu oryginalnego wyglądu, a także ożywiając całe wnętrze. Co więcej, często jeden rzut oka na te sympatyczne zwierzęta wystarczy, aby dodać nam energii i wprawić w pozytywny nastrój. Pamiętajmy też, że naklejki niekoniecznie musimy umieszczać na ścianach. Często przy ich pomocy znacznie ciekawszy efekt osiągniemy gdy trafią one na meble np. na biurko, a nawet drzwi lub framugi.

Dedykowanie dzieciom naklejki na ścianę: delfiny w wersji rysunkowej

Filmy takie jak „Mała syrenka”, „Vaiana – skarb oceanów” czy „Gdzie jest Nemo?” skutecznie rozbudzają w dzieciach zainteresowanie morzem... A także jego mieszkańcami! Wiele z gatunków zwierząt żyjących w wodzie potrafi zaskarbić sobie sympatię maluchów. Jednak pod kątem przyjaznego wyglądu oraz wesołej natury nie ma konkurencji dla delfinów! Z tego właśnie powodu wręcz idealnie nadają się one na temat dekoracji do pokoju dziecięcego. Oczywiście sprawdzą się tam także w formie naklejki. Delfiny w sypialni naszej pociechy mogą stanowić element większej kompozycji utrzymanej morskiej tematyce (na przykład pomiędzy wizerunkami statków, syren i piratów). Ciekawie będą się też prezentować otoczone wizerunkami innych zwierząt, tworząc małe, naścienne zoo. Ponieważ jednak świat dziecka nie musi być koniecznie spójny i uporządkowany, to tak naprawdę każdy pomysł aranżacyjny, który przypadnie do gustu maluchowi należy uznać za trafiony. W końcu to jego radość jest w tym przypadku najważniejsza!

Błękitna naklejka – delfin w łazience

Kolejnym z pomieszczeń, w których śmiało możemy umieścić naklejki przedstawiające te piękne morskie ssaki jest łazienka. Kluczowa dla takiego połączenia jest kwestia wykorzystanych barw. W łazienkach doskonale prezentują się wszelkie dodatki utrzymane w kolorze morskim, turkusowym czy błękitnym, a właśnie takie tonacje dominują na wielu wzorach z naklejek z delfinami. Gdzie więc powinniśmy nakleić tego rodzaju ozdoby? Także i w przypadku tego pomieszczenia pewna doza swobody nie zaszkodzi. Naklejki możemy śmiało umieścić nie tylko na ścianach, ale i na lustrze, wannie lub kabinie prysznicowej. Odpowiednia technika ich wykonania gwarantuje ochronę przed wilgocią nawet w niesprzyjających warunkach. My możemy jeszcze dodatkowo zapewnić, iż kąpiel w towarzystwie delfinów będzie znacznie przyjemniejsza! Szczególnie jeśli wybierzemy duży i nastrojowy wzór, przedstawiający na przykład wodne harce tych wspaniałych zwierząt na tle rajskiej laguny.

Podwodna naklejka: delfin podczas nurkowania

Delfiny wyskakujące z wody, uchwycone na tle zachodzącego słońca, to obraz który kojarzy chyba każdy. Warto jednak zwrócić także na naklejki przedstawiające te zwierzęta w nieco innych sytuacjach – na przykład podczas nurkowania. Dekoracje ukazujące delfiny pod powierzchnią wody oferują wyjątkowo oryginalną i ciekawą estetykę. Łatwo znajdziemy miejsce dla takich dekoracji w naszej sypialni lub salonie, aczkolwiek musimy pamiętać o odpowiednim ich dopasowaniu kolorystycznym do reszty wnętrza.