Fototapeta kontynenty

Jeśli chcesz się poczuć jak dziewiętnastowieczny podróżnik, teraz nie ma nic prostszego! Wystarczy wykorzystana w domu fototapeta kontynenty. Powieszona w jadalni lub pokoju dziennym pozwoli poczuć się jak w pomieszczeniach Towarzystwa Królewskiego przed wyprawą dookoła świata. Dekoracja z kontynentami idealnie, a przy tym czytelnie odwzorowuje kontynenty świata, dzięki czemu pozwala na najodleglejsze podróże w myślach, albo też na zaplanowanie jak najbardziej rzeczywistej wyprawy na drugi koniec globu. Fototapety kontynenty to idealne rozwiązanie dla spragnionych podróży.

Fototapeta symbol Australii

Fototapeta symbol Australii

Kangur to jeden z najważniejszych symboli Australii. Abstrakcyjna fototapeta z tym zwierzęciem ociepli przestrzeń.
Fototapeta Ameryka Południowa

Fototapeta Ameryka Południowa

Fototapeta z mapą Ameryki Południowej będzie dobrym materiałem edukacyjnym w szkolnej klasie lub w pokoju nastolatka.
1 296 fototapet
Fototapeta Afryka do salonu

Fototapeta Afryka do salonu

Fototapeta inspirowana Afryką jest idealnym dodatkiem do rustykalnej i kolonialnej stylizacji salonu.
Fototapeta Europa styl minimal

Fototapeta Europa styl minimal

Minimalistyczna fototapeta z mapą Europy unowocześni stonowaną przestrzeń salonu. Sprawdzi się też w pokoju młodzieżowym.
Fototapeta globusy

Fototapeta globusy

Nowoczesna fototapeta stanowi wyrazisty detal w przestrzeni biurowej. Minimalistyczny print współgra z chłodną kolorystyką wnętrza.
Fototapeta kontynent Afryka

Fototapeta kontynent Afryka

Salon udekorowany fototapetą w kolorach ziemi zyskuje przytulny charakter. Fototapeta Afryki to ciekawa propozycja do salonu.
Fototapeta kontynenty czarno-biała

Fototapeta kontynenty czarno-biała

Czarno-biała fototapeta z mapą kontynentów umieszczona na jednej ścianie w salonie, pozwala wykreować nowoczesną stylizację przestrzeni.
Fototapeta kontynenty świata

Fototapeta kontynenty świata

Mapa świata zamiast obrazów? Ścienna fototapeta z kontynentami to inspirująca propozycja dekoracji pokoju dziennego, przedpokoju, a nawet sypialni.
Fototapeta kontynenty vintage

Fototapeta kontynenty vintage

Wnętrze w stylu vintage prezentuje się intrygująco. Fototapeta kontynenty będzie ciekawym tłem dla postarzanych mebli i industrialnych dodatków.
Fototapeta kontynenty Ziemi

Fototapeta kontynenty Ziemi

Szkoła w nowoczesnym stylu! Zamiast planszy z mapami postarajmy się, by w klasie geograficznej znalazła się wielkoformatowa fototapeta kontynentów.
Fototapeta mapa Australii

Fototapeta mapa Australii

Kolorowa fototapeta z Australią będzie mocnym detalem w nowoczesnym mieszkaniu, bądź w klimatycznej kawiarni.
Fototapeta Stary Kontynent

Fototapeta Stary Kontynent

Mapa Europy umieszczona w szkolnej klasie lub na korytarzu będzie cieszyć oczy, ale również stanowić wartościowe źródło wiedzy.

 

Kolorowe fototapety - kontynenty w pokoju dziecka

Dla podróżników małych i dużych jest wiele wzorów fototapet do wyboru. Każdy znajdzie dla siebie coś, co będzie idealnie pasowało do jego zainteresowań i wystroju przestrzeni: Europa, Azja czy też Afryka pozwalają nam na przywołanie uczuć już właściwie niedostępnych. Również mapy sprawiają, że możemy poczuć się jak pionierzy, odkrywcy zagłębiający się w dziki ląd. Fototapeta kontynenty w pokoju dziecięcym jest więc idealnym rozwiązaniem, jeśli mamy zamiar wychować małego podróżnika. Fototapety kontynenty mogą rozbudzić w małym odkrywcy ciekawość świata i chęć odkrywania nowego.

Uniwersalne fototapety - kontynenty jako ozdoba każdego pomieszczenia?

Europa idealnie będzie pasowała do nowoczesnych pomieszczeń w stonowanych kolorach. Doskonałe połączenie stanowi z nowoczesnymi meblami ze stali i tworzyw sztucznych. Mimo to, możemy spróbować zestawić je z bardziej „szalonymi” kolorami, nadając pomieszczeniu indywidualizm i naznaczając je swoim gustem, charakterem i wyczuciem estetyki. Fototapety kontynenty nadają pomieszczeniom estetyczną ekstrawagancję i łatwo indywidualizują salon. Dekoraja ścienna pozwala tak zaaranżować przestrzeń, aby nawet mikroskopijne pomieszczenie wydawało się być niezwykle przestrzenne. Tego typu fototapeta rozświetla pomieszczenie, w którym została umieszczona i nadaje mieszkaniu „światowego” charakteru.

Kontynenty jako idealny dodatek

Jeśli w naszym domu dominują kolory ziemi takie jak zielony i brązowy to idealnym dodatkiem będzie dekoracja z Azją. Przywodzi ona na myśl wyprawy w głąb wietnamskiej dżungli, pełnej niebezpiecznych tygrysów, ale także kolorowych, rozśpiewanych ptaków i najróżniejszych egzotycznych roślin. Dlatego też wkomponuje się w pomieszczenie pełne roślin, kwiatów. Jeśli zaś preferujemy radosne kolory: żółty czy jasnozielony, dobrym rozwiązaniem będzie motyw Afrykański. Przywodzi ona na myśl radosne i roztańczone tłumy, zapach egzotycznych potraw i feerie barw oraz smaków. Świetnym uzupełnieniem tej ozdoby są meble z drewna egzotycznego w kolorach naturalnych, zieleniach oraz brązach. Także lokalne afrykańskie rękodzieło będzie idealnie komponowało się z taką fototapetą. Co do dodatków, to ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Fototapeta kontynenty i mnogość jej zastosowań

Fototapety mapy są więc świetną ozdobą każdego pomieszczenia. Od pokoju dziecięcego, po łazienkę. Fototapety kontynenty pozwalają nam w sposób prosty i gustowny urządzić indywidualną przestrzeń. Istnieją oczywiście pewne zasady, którymi należy się kierować podczas doboru tapety kontynenty. Nie pozwólmy jednak, żeby konwenanse nas ograniczały. Każdy ma swój własny gust, poprzez który może wyrazić swój indywidualizm i osobistą wolność. Nie trzeba się więc martwić, ponieważ tapeta kontynenty jest idealnym dodatkiem i pozwala na niezwykle pomysłową aranżację dowolnej przestrzeni.

Umiejętnie zastosowana fototapeta znacznie zwiększa walory pomieszczenia poprzez wspomniane jego rozświetlenie, jak i dzięki optycznemu powiększeniu przestrzeni. Dlatego też tapety kontynenty są idealnym rozwiązaniem do niewielkich pokoi, nawet takich, gdzie dostęp światła jest utrudniony. Aby uzyskać efekt, wystarczy pusta ściana i możemy poczuć, jak do naszego domu zawitała przygoda. Możemy spróbować również fototapet stylizowanych na „stare” mapy kontynentów. Będą one dobrze uzupełniały pomieszczenie w stylu retro a także styl rustykalny, opary na stylizowanych, drewnianych meblach, jak sekretarzyki, masywne biurka i ciężkie dywany.