Obrazy afrykańskie

Afryka to drugi co do wielkości, ale najmniej zagospodarowany kontynent naszej planety. Dzika przyroda i charakterystyczne warunki klimatyczne sprawiły, że krajobrazy Afryki olśniewają swoim nieprzeciętnym pięknem. Obrazy Afryki to zbiór inspiracji graficznych, z pomocą których podniesiemy atrakcyjność klasycznej, jak i nowoczesnej stylizacji wnętrz. Obrazy afrykańskie stanowią ciekawy dodatek do pomieszczeń zaaranżowanych w nurcie kolonialnym. Wykorzystując obrazy Afryki, możemy wykreować oryginalną i eklektyczną stylizację w różnego rodzaju przestrzeniach. Pejzaże zachodzącego słońca, sawanna, a także niebanalne zabytki – wszystko to znajdziecie w galerii obrazów afrykańskich Myloview. 

Obraz Afryka słonie

Obraz Afryka słonie

Ciepła kolorystyka obrazów Afryki odciąży minimalistyczne wnętrze. Widok słoni wprowadzi do stylizacji odrobinę egzotyki.
Obraz afrykańska maska etno

Obraz afrykańska maska etno

Pokój zaaranżowany w stylu kolonialnym warto ozdobić etnicznymi dodatkami, np. obrazem z afrykańską maską.
53 obrazów
Obraz Afryka motywy egipskie

Obraz Afryka motywy egipskie

Obraz inspirowany starożytnym Egiptem dopełni ciepłą aranżację sypialni lub salonu. Intrygująca grafika spodoba się nie tylko fanom klasycznej estetyki antyku.
Obraz afrykański pejzaż

Obraz afrykański pejzaż

Piękno afrykańskiego krajobrazu utrwalone na płótnie to idealna dekoracja przestronnego, klasycznego salonu.
Obraz afrykańskie kobiety

Obraz afrykańskie kobiety

Motywy afrykańskie są chętnie wykorzystywane w stylizacji sypialni. Na ścianie przy łóżku powieśmy obraz z tematem etno.
Obraz egipski faraon

Obraz egipski faraon

Podobizna faraona może znaleźć się np. we wnętrzu biura podróży lub w redakcji pisma podróżniczego.
Obraz hieroglify

Obraz hieroglify

Inspiracji Egiptem ciąg dalszy - obraz z hieroglifami to obowiązkowy element stylizacji w nurcie kolonialnym.
Obraz mapa Afryki

Obraz mapa Afryki

Mapa Afryki w formie obrazu umieszczona w pokoju dziecka rozbudzi wyobraźnię i zaciekawi najmłodszych.
Obraz afrykańska maska

Obraz afrykańska maska

Afrykańskie wpływy w eklektycznym mieszkaniu: barwny obraz urozmaici przestrzeń salonu, przedpokoju, a nawet pokoju nastolatka.
Obraz afrykański słoń akwarela

Obraz afrykański słoń akwarela

Inspirująca Afryka - obraz słonia malowanego akwarelą to oryginalny dodatek. Najlepiej prezentuje się w dużym formacie.

 

Obraz Afryka w klasycznej kompozycji wnętrza

Najpiękniejsze miejsca Afryki utrwalone na dekoracyjnych obrazach to pozycja obowiązkowa w stylizacji kolonialnej. Świetnie prezentuje się również we wnętrzach rustykalnych, które chcielibyśmy odciążyć i uatrakcyjnić. W pomieszczeniu, w którym dominuje drewno oraz naturalna kolorystyka, doskonale sprawdzi się tryptyk obrazów afrykańskich. Niech na ścianie salonu zawiśnie artystyczna fotografia piramid, pustyni, bądź dzikich Wodospadów Wiktorii. Krajobrazy Afryki dodadzą stylizacji ciepłego i jednocześnie tajemniczego charakteru.Parki narodowe (a jest ich mnóstwo!) to naturalne środowisko życia dla wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Gigantyczne baobaby, sawanny zamieszkiwane przez słonie, lwy, nosorożce, gepardy – zdjęcia tajemniczych zakątków świata w formie obrazów Afryki przyciągają uwagę i powodują, że choć na chwilę przenosimy się do tych intrygujących miejsc.

Obrazy afrykańskie w stylizacji eklektycznej

Obrazy Afryki sprawdzą się nie tylko w naturalnej stylizacji. Możemy wykorzystać je np. w eklektycznej jadalni, urządzonej w minimalistycznym nurcie. Aranżacja eklektyczna opiera się na umiejętnym zestawieniu elementów zaczerpniętych z różnych estetyk. Krzesła Ghost i klasyczny stół mogą kontrastować z efektowną kompozycją ścienną zbudowaną z obrazów afrykańskich. A jeśli obawiacie się zbyt intensywnego kontrastu, wybierzcie obrazy Afryka w czerni i bieli. Obrazy afrykańskie klimaty to nie tylko wspomniane krajobrazy. Mogą znaleźć się na nich zdjęcia mieszkańców Czarnego Lądu, nietypowe budynki (takie, jak np. Wielki Meczet w Dżenne, będący największą na świecie budowlą wykonaną z gliny).

Obrazy afrykańskie klimaty – gdzie prezentują się najlepiej?

Obrazy afrykańskie na pewno przypadną do gustu podróżnikom, choć ich tajemnicze (i uniwersalne) piękno zauroczy również fanów pomysłowej stylizacji wnętrz. Na jakie obrazy Afryki się zdecydować i gdzie je umieścić?

  • Obrazy olejne Afryka: malarstwo jest w cenie, a barwne obrazy afrykańskie motywy będą stanowić ważny punkt stylizacji salonu lub pokoju gościnnego. Nam najbardziej podobają się kompozycje dwóch, bądź trzech małych obrazów afrykańskich. 
  • Obrazy nowoczesne Afryka: to różnego rodzaju szkice, graficzne wizualizacje, a także artystyczne fotografie w monochromie. Obrazy afrykańskie klimaty w sepii lub czarno-białym kontraście to propozycja do gabinetu i biura.

Ludzie na obrazach Afryki

Jacy są mieszkańcy Afryki? Jako nieliczni żyją w zrównoważonej relacji z naturą. Szanują ją i czerpią z niej to, co najlepsze. Obrazy Afryka postacie to jeszcze jedna, godna uwagi propozycja dekoracyjna. Tradycyjny ubiór Masajów i ludzi z plemiona Wodaabe wzbudzą ciekawość dzieci – obrazy Afryka postacie do pokoju dziecka lub pokoju nastolatka, będą nie tylko ozdobą, ale i źródłem wiedzy o egzotycznych kulturach. Co najbardziej podoba się Wam w Afryce? Czy są to bezkresne pustynie, sawanny, gęste lasy Madagaskaru, czy może nietypowe budowle i obiekty kultury? Zachęcamy Was do odkrywania tajemnic Afryki – z pomocą obrazów afrykańskie motywy będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek!