Fototapety instrumenty

Choć muzyka nie jest niezbędna ludziom do życia, to jednak świat bez niej byłby niezmiernie smutny oraz ponury. Na szczęście istnieją instrumenty, za sprawą których naszą codzienność umilić mogą przepiękne melodie. Warto jednak docenić nie tylko samą muzykę. Zachwycająca potrafi być również precyzja, jaką włożono w stworzenie instrumentów. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki! Dlatego też w Myloview trafiły one na fototapety. Instrumenty muzyczne wykonuje się z różnych materiałów i nadaje im bardzo charakterystyczne, oryginalne kształty. Co więcej, niemal każdy taki przedmiot budzi u nas pozytywne, przyjemne skojarzenia. Sprawdźcie sami, jak atrakcyjnie może wyglądać mieszkanie wyposażone w takie fototapety. Instrumenty w formie ściennej dekoracji sprawią, iż w Waszych głowach stale słyszeć będziecie ulubione rytmy!

117 fototapet

 

Oryginalne fototapety – instrumenty muzyczne jako temat dekoracji

Zanim opowiemy sobie coś więcej o konkretnych wzorach, to przyjrzyjmy się ogólnym zasadom związanym z tego rodzaju fototapetami. Jak już wspomnieliśmy wcześniej – są one niesamowicie różnorodne, niczym gatunki muzyczne. To oczywiście ich olbrzymia zaleta. Fototapeta z instrumentami będzie dzięki temu pasować niemal do każdej stylistyki wnętrza. Podczas wybierania wzoru warto kierować się intuicją oraz najprostszymi skojarzeniami. Dekoracja przedstawiająca drewniane, artystyczne skrzypce sprawdzi się idealnie w tradycyjnym, eleganckim salonie. Dla odmiany w pomieszczeniu nowoczesnym lepiej będzie wyglądać inna fototapeta. Gitara elektryczna czy keybord to instrumenty, które świetnie nadadzą się na temat dekoracji w mniej klasycznych wnętrzach. Oczywiście spójność pod kątem tematu jest ważna, ale podczas wybierana konkretnego wzoru nie powinniśmy również zapomnieć o kolorystyce.

Egzotyczne fototapety – instrumenty z dalekich krajów

Wszyscy doskonale kojarzymy najbardziej znane instrumenty: gitarę, pianino, flet, perkusję. Możemy być jednak mocno zaskoczeni słysząc nazwy takie jak biwa, chajchas, czy antara. A przecież to także instrumenty! Tyle że pochodzące z odległych części świata. Ponieważ w Myloview nie lubimy się ograniczać, to muzyka dalekich krajów stała się dla nas inspiracją, za sprawą której do naszej oferty trafiły wyjątkowe fototapety. Instrumenty muzyczne pochodzące z Azji, Ameryki Południowej i Afryki prezentują się naprawdę niezwykle na ściennych dekoracjach. Wzory z nimi idealnie sprawdzą się na ścianach pomieszczeń utrzymanych w stylu podróżniczym lub kolonialnym. Bambusowe meble, pamiątki z podróży, czy artystyczne mapy to wszystko dobre przykłady ozdób, które dodatkowo uatrakcyjnią całą aranżację.

Rock'n'rollowa fototapeta: gitara podstawą dobrego brzmienia!

Gitara jest bez wątpienia instrumentem wyjątkowym. Wykorzystuje się ją niemal w każdym gatunku muzyki, a co więcej – nauka gry na niej nie przysparza wielkich trudności. Dzięki temu dźwięki gitary zdarza nam się słyszeć bardzo często. Na tym instrumencie grają światowej sławy muzycy, grywają też amatorzy. Zabiera się ją w góry, na ognisko, na żagle, na pielgrzymki... Nic więc dziwnego, iż kształt gitary zaczął służyć niemal za symbol muzyki. W Myloview trafiła ona natomiast na fototapety. Instrumenty świata potrafią zaskoczyć swoim zróżnicowaniem, ale żaden chyba nie występuje w tylu różnych odmianach co gitara. Klasyczna jej wersja jest dość uniwersalnym tematem dekoracyjnym, nadającym się niemal do każdego wnętrza. W pokoju nastolatka warto rozważyć natomiast fototapetę z gitarą elektryczną, basową lub nietypową gitarą wielogryfową.

Zakładamy kapelę! – Fototapeta z instrumentami różnych rodzajów

Pośród wszystkich dostępnych w naszej ofercie wzorów warto zwrócić uwagę także na fototapety przedstawiające wiele instrumentów naraz tak jak w orkiestrze. Tego typu fotografie oraz rysunki doskonale ilustrują różnorodność świata muzyki, równocześnie przypominając, iż najbardziej zachwycające efekty uzyskamy łącząc wiele różnych brzmień w jeden utwór. Jak więc może wyglądać taka fototapeta? Fortepian otoczony innymi instrumentami ułożonymi w rzędy albo artystyczny nieład rodem ze starego sklepu muzycznego to najprostsze przykłady tego rodzaju wzorów. Sprawdzą się one szczególnie tam, gdzie potrzebna jest dekoracja rozbudowana, obfitująca w szczegóły i detale.

Wesołe fototapety: instrumenty dla dzieci

Mało kto potrafi czerpać tak autentyczną radość z muzyki jak dzieci. Dlatego też w naszej ofercie fototapet z instrumentami nie mogło zabraknąć wzorów dedykowanym najmłodszym. Część z tych ozdób przedstawia same instrumenty (oczywiście w żywych kolorach i nieco bajkowej stylistyce), a część ukazuje również postacie wesołych muzyków. O to, która z tych opcji nada się lepiej do pokoju naszej pociechy, powinniśmy zapytać już samego małego lokatora.