Fototapety zdrowie

Co może promować fototapeta? Zdrowie na przykład. Ścienne dekoracje nie muszą odznaczać się tylko ozdobnym aspektem, mogą pełnić także bardzo praktyczną, ściśle określoną funkcję. Jeśli zastanowimy się przez chwilę nad tym, co jest w życiu najważniejsze, z pewnością dojdziemy do wniosku, że jest to właśnie zdrowie i dobra kondycja fizyczna. Z tego też powodu przygotowaliśmy wzory, które pomogą nam zwrócić uwagę na ten aspekt. Gdzie sprawdzą się takie ozdoby? Nie tylko w kuchni, czyli naszym domowym zaciszu, ale także w szkole, klubie fitness czy w gabinecie lekarskim lub przychodni. Zwłaszcza w tym ostatnim miejscu doskonałym rozwiązaniem okażą się fototapety. Medycyna i zdrowe odżywianie – to właśnie prezentują nasze wzory. 
52 fototapet

 

Warzywno-owocowa fototapeta - zdrowie w naszej kuchni

Co jest kluczem do dobrego samopoczucia i znakomitego zdrowia? Odpowiednia dieta i to nie taka chwilowa, która zagwarantuje nam szybką utratę zbędnych kilogramów, ale długofalowa i zbilansowana. Jej podstawą są przede wszystkim owoce i warzywa. Najważniejsze, by spożywane były w jak największej ilości. Choć każdy z nas o tym wie, rzadko kiedy na naszym talerzu ląduje właściwa porcja pełnych witamin roślin. By wyrobić sobie odpowiednie nawyki, doskonała może się okazać odpowiednio dobrana fototapeta. Zdrowie to najcenniejsze, co mamy, dlatego im szybciej o nie zadbamy, tym lepiej. Ścienna dekoracja prezentująca smakowite warzywa i kolorowe owoce nie tylko ozdobi wystrój kuchni, ale będzie nam także przypominać, co powinniśmy jeść każdego dnia. Takie wzory są niezwykle apetyczne, a dodatkowym atutem jest szeroki wybór bardzo różnych przedstawień. Znajdziemy tutaj także energetyczne koktajle, wiosenne sałatki, a także najprzeróżniejsze wzory powstałe z odpowiedniego ułożenia owoców lub warzyw.

Fototapety medyczne – doskonała ozdoba przychodni lekarskiej

Gdy siedzimy w przychodni lekarskiej to znak, że nasze zdrowie zaczyna szwankować i musimy skonsultować się ze specjalistą. Oczekując na naszą kolej, przeglądamy czasopisma lub błądzimy wzorkiem po ścianach w poszukiwaniu punktu, na którym moglibyśmy zatrzyma wzrok. Puste pomieszczenie o chłodnym, wręcz nieprzyjaznym klimacie, nie jest najlepszym pomysłem, by zredukować stres, jaki może się pojawić w poczekalni. Właśnie dlatego warto pomyśleć o przyjaznej aranżacji wnętrza. Fototapety medyczne będą znakomitym pomysłem.

  • Takie fototapety powinny być jednak kolorowe i miłe dla oka, żeby przebywający tu pacjenci dobrze się czuli. Naszą pierwszą propozycją jest kompozycja z owoców i warzyw (które powinny być podstawą naszej diety), układająca się w kształt serca. Innym pomysłem są rozsypane na drewnianym blacie warzywa w towarzystwie lekarskiego stetoskopu. Wśród wzorów, które warto wziąć pod uwagę, znajduje się także fototapeta z napisem HEALTH, który powstał z odpowiednio usypanych nasion, ziaren i ryżu.

Szkolna fototapeta – zdrowie na talerzu i… na ścianie stołówki

Jednym z najszybszych pomysłów na zmianę aranżacji i wprowadzenie efektownego akcentu jest ścienna dekoracja i z tego rozwiązania możemy skorzystać także w szkole, a dokładniej w szkolnej stołówce. Właśnie tutaj strzałem w dziesiątkę okaże się smakowita fototapeta. Zdrowie to najcenniejszy dar, jaki mamy! Chcąc się nim cieszyć jak najdłużej, powinniśmy się jak najlepiej odżywiać. Ucząc tego dzieci już od najmłodszych lat, wychowujemy społeczeństwo, które w przyszłości będzie lepiej o siebie dbało i będzie się cieszyć lepszą kondycją fizyczną. Wydawane w stołówce posiłki powinny być zdrowe, pożywne i odżywcze, a odpowiednio stworzony wystrój sali tylko pomoże utrwalić w dzieciach właściwe nawyki żywieniowe. Postawmy więc na kolorowe owoce i warzywa, a także energetyczne smoothies zwłaszcza, gdy w szkole można dostać taki smakołyk. Ciekawą propozycją są także zabawne, ludzkie sylwetki składające się z odpowiednio dopasowanych warzyw. W końcu, jak mówi znane przysłowie: jesteś tym, co jesz!

Sportowa fototapeta – zdrowie priorytetem w klubie fitness

Po co chodzimy do klubu fitness? By utrzymać dobrą kondycję fizyczną i zadbać o nasze ciało. Choć najważniejsze są wykonywane przez nas ćwiczenia, to tak naprawdę nie bez znaczenia jest także sala, w której wylewamy siódme poty. Zamiast gładkich, pustych ścian warto postawić na efektowny i praktyczny wystrój. Znakomitym rozwiązaniem będzie fototapeta. Zdrowie zapewnią nam z pewnością pełne witamin owoce i warzywa w połączeniu z intensywnym wysiłkiem w klubie. By nie zapomnieć o odpowiednim odżywaniu, w aranżacji mogą się znaleźć właśnie brokuły, pomidory, marchewki, a także smakowite owoce, a wszystko to ujęte w atrakcyjną kompozycję. Wśród wzorów, które będą się doskonale prezentować w fitness klubie, promując jednocześnie zdrowie, to także motywujące do ćwiczeń napisy oraz zdjęcia ukazujące intensywnie ćwiczących ludzi.